Rotavírus - črevná chrípka u štvormesačného bábätka

red_cat
28. mar 2018

Dobry den zienky,

Chcem sa spytat, ci mate niektora skusenost s rotavirusom/crevnou chripkou u maleho babatka. Nas ma 4 mes.
Ak ano, aky bol priebeh? Bola nutna hospitalizacia? Ako ste tu pliagu liecili a ako dezinfikovali byt?

motovidlo83
28. mar 2018

Take babatko sa velmi rychlo dehydratuje a vacsinou je nutna hospitalizacia..urcite necakat a ist k dr

inguna
28. mar 2018

určite ísť do lekára. Ja som to mala v dospelosti, a nič horšie som nezažila. Bola som mimo 2 týždne, kým som sa z toho dostala. Dcérka bola hospitalizovaná, a bola po 5 dňoch OK.

red_cat
autor
28. mar 2018

@motovidlo83
@inguna dakujem za reakciu. S dr to mame odkonzultovane. Doma sme tu pliagu vsetci prekonali predvcerom a maly mal 2x vcera vodnatu zltu hnacku a nic viac. Takze dostal ryzovy odvar a cakame co bude😪 ale rada by som precitala skusenosti, ako to prebieha u takto malych deticiek, ci to ide aj bez nemocnice alebo co je priebeh vzdy taky tazky.

miriama11
28. mar 2018

@red_cat moja to mala ked mala 3mesiace.skoncili sme na infekcnom aj pre zle vysledky z mocu.mala potvrdeny rotavirus.a nasledne zapal mocovych ciest .mala teploty a viac kakala ale inak sa to nejak extremne neprejavilo.myslim ze by sme to zvladli aj doma.ale koli moču nas poslali do nemocnice.

zuzka38
28. mar 2018

@red_cat hospitalizuju len ak bude dehydrovany, ak to ustojite doma tak v pohode...

motovidlo83
28. mar 2018

Pri rotaviruse su postupne aj horucky a hlavne z ust citit taky kovovy pach..mozno nemate to...u nas to zacalo zvracanim a skocili sme na tyzden v nemocnici a dalsie dva sme sa z toho spamatavali..a to mal 1,5 roka

red_cat
autor
28. mar 2018

@miriama11 uff..tiez riadne skoro bambulka. Dakujem ze si napisala..on zatial s chutou papa a sprava sa normalne. Tak snad to zostane len pri tej hnacke co bola vcera. Mam nachystany stale ryzovy odvar, Kulisek a aj Enterol na liecbu hnacky od narodenia..ale verim ze to nebudeme vsetko musiet pouzit. Aj ste nejako dezinfikovali byt po tom rotaviruse?

red_cat
autor
28. mar 2018

@motovidlo83 ved toto..ze citam ze aj starsie deticky to maju problem ustat doma a mava to zly priebeh. Preto som dost vystrasena co bude ked sa to u takeho maleho drobceka prejavi

sunnyhoney03
28. mar 2018

nasa ked mala 1rok schytala norovirus mala hnacky aj par krat grcala a hlavne ze odmietala jest za tyzden 1kg schudla a skoncili sme v nemocke na infuzkach.....s jedenim sme este dalsieho pol roka bojovali co odmietala hocico zjest no ja som hotova bola z toho ze neje skoro nic aspon ze vodu vypila

miriama11
28. mar 2018

@red_cat neviem ci kojis ale ak ano tak mu to pomaha.a tak zachod a rucky treba poumyvat .ja sem dezinfikovala vsetko lebo starsia mala presne v tom case salmonelu taze sme mali veselo.

miriama11
28. mar 2018

@red_cat potom mozes dat aj probiotika ale az ked nebude mat hnacky

bibistec
28. mar 2018

Kamoska.mala.vsetci v rodine dostali rotavirus ale.len starsia 2,5 rocna dcera skoncila v nemocnici praveze babatko vtedy mozno 2-3 mesacne v pohode raz mala tekutejsiu stolicu inal noc. A všetkým vysiel v testoch rotavirus. Asi zalezi od jedinca