Rozšírená obličková panvička 3. stupeň

henrieta300
31. júl 2020

Ahojte mamicky, prosim vas ake mate skusenosti s cim vsetkym ste si museli prejat, ake vysetrenia a ako funguju deticky v beznom zivote.
Maly sa nam narodil a na 4ty den mu robili sono obliciek, nasla sa rozsirena panvicka 18mm o den neskor uz 24mm asi z doslledku zapalu, bakterie v moci...nasadili 5 dnovemu babatku atb infuznou liecbou na 3 dni a cakame co dalej 😭😭😭😭
Prosim na co sa mam vsetko pripravit, psychicky som na tom velmi zle

lindusss2016
1. aug 2020

@henrieta300 ahoj, tak to ma dost zle, ked uz po narodeni takto rozsirene a ze hned aj zapal 😐 cakaju vas mnohe vysetrenia a pravdepodobne aj operacia. Poslu ho na cystoskopiu, cyatografiy, mag3 alebo scintigrafiu. Pogoogli, precitaj si o tych vysetreniach. Potom je dost mozne, ze bude musiet podstupit operaciu, podla nalezu to moze byt plastika panvicky (lepsi pripad) alebo reimplantacia mocovodu - tu mame za sebou, stvorhodinova operacia, ale vsetko dobre dopadlo, operovala ho primarka na kramaroch, su tam skvely doktori, urcite tam co najskor chodte na vysetrenia. Viem, ze to znie dost hrozivo a bude to pre teba asi tazke obdobie, ale nakoniec ked to vsetko preskacete, budete mat pokoj od zapalov a atb. Drzim velmi palce, kludne napis, ked budes potrebovat podporu. Hlavne nezufaj a nastav sa tak, ze vsetko bude dobre

lindusss2016
1. aug 2020

V beznom zivote dodrziavat pitny rezim a zakaz kupania, inak normalka

henrieta300
autor
1. aug 2020

@lindusss2016 aj pri 3tom stupni? lebo tiez pravda co lekar to nazor

lindusss2016
1. aug 2020

@henrieta300 no ono samotne stupne nie su upkne smerodatne. Najdolezitejsie je to, ci dieta ma infekty alebo nie. Kedze tvoj maly mal infekt hned po narodeni, predpokladam, ze to budu riesit, ale 24 mm je fakt dost