Separujete deti pri chorobe?

16. apr 2023

Máme doma škôlkara ktorý vkuse nosí niečo zo škôlky, a samozrejme dvaja malí súrodenci sa vždy nakazia tiež... Máte to niekto tak tiež? Separujete ich? Ja som už na prášky z toho, vkuse sú chorí, a keď sa vyliečia zas odznovA.... 😏😏😏

janka1011
16. apr 2023

Neviem si predstaviť separovať deti v jednej domácnosti. Nikdy som to nerobila.

amelia89
16. apr 2023

no a ako sa ich da separovat? to je nerealne v normalnej beznej domacnosti,kde sa spolu zije.

deti95060810
16. apr 2023

nie, nebolo kde... žili sme roky v jednej izbe...

victory7897
16. apr 2023

Áno zatvárame sa pred ním do záchodu, bože to sú mi otázky ako fakt

januska12323
16. apr 2023

Radšej nech sú chorí teraz ako v škole. Kam by si ich vôbec dala?

autor
16. apr 2023

@victory7897 no napríklad, že manžel išiel s tým starším k svokre 🙈 trochu logiky.

autor
16. apr 2023

@januska12323 len malí majú vždy laryngitdu, hoci len zo soplov ..ja už neviem ako tomuto zabrániť

elmivelmi
16. apr 2023

nie,i ked by to nebolo zle,ale ako to das?
No ja by sim neposlala manzela k svokre a to ako by nepracoval?A svokra moze ochoriet?

pribinak
16. apr 2023

Tak potom ak máš takúto možnosť že muž môže ísť so synom k svokre tak to využi

katarinka89
16. apr 2023

Nedá sa to- kde a ako ich separovať?

katarinka89
16. apr 2023

Daj urobiť stery- ja som mala deti choré každý 2hy týždeň, od septembra, škôlka zatvorená od januára t.r. už 5ty krát. Dala som urobiť stery a vyšli s nálezom.

spadnutaslivka
16. apr 2023

vieš o tom, že dieťa to väčšinou donesie už skôr než sa objavia príznaky, ktoré ti udrú do očí? Deti si potrebujú budovať imunitu.

zuzubb007
16. apr 2023

Nema vyznam ich separovat, a aj tak ochoreju, kedze su spolu a na druhy den je zrazu jedno chore, tie virusy sa uz davno skorej premiesali, bohuzial je to tak pri detoch

zuzubb007
16. apr 2023

Laryngitidu mali aj moje deti, ze furt proste niekto ma k tomu brutalny sklon do 8 rokov sa mi aj snivalo o laryngitide pravidelne minimalne 4 x do roka raz jeden raz druhy

panelacikova
16. apr 2023

ak máš ako separovať a máš o to záujem, tak separuj. ja na tom nevidím nič zlé. väčšine sa to ale nedá, pretože deti sa chcú spolu zahrať, spoločné raňajky, obedy, večere, kúpeľňa, atď.... iné je, keď podrastú a máte možnosť (viac izieb v byte/dome), vtedy to bude už v pohodičke. tak maličké deti ale ťažko separovať. to, aby manžel odišiel preč s jedným či dvomi deťmi raz, dvakrát, OK, ale vždy sa nebude dať. asi by som to nechala tak, nech si tým prejdú, ak im to je súdené 🙂 a máš deti tri, takže to separovanie bude vážne zložité a asi aj zbytočné. mladší pôjdu do škôlky a budú prechádzať tým istým pravdepodobne. bežným virózam sa nevyhneš.
čo sa týka bakteriálnych ochorení, tam by som o budovaní imunity pomlčala, ako si mnohé myslia, že ak dieťa chytí baktériu, buduje imunitu. no figu borovú. čiže ak by šlo o bakteriálne ochorenie, tak separuj, ak sa dá, predídeš ATB a zbytočným problémom vyplývajúcich z choroby. ak ide o virózu, tam by som to nechala prejsť, tam je na budovanie imunity šanca.

andreakotesova
16. apr 2023

Mladší aspoň budú neskôr v škôlke odolnejší. U mojich detí to tak bolo.

annm81
16. apr 2023

Deti mávam choré veľmi zriedkavo a to aj po tom, čo nastúpili do kolektívu. Keď ale je jedno z nich choré, áno separujeme ich ako sa dá. Sme dvaja rodičia, takže jeden je s jedným dieťaťom a druhý zasa s druhým. My ako rodičia pri chorobe detí vždy nosíme rúška a dbáme o zvýšenú hygienu. Ak máš možnosť odizolovať zdravého od chorého, prečo by si to nerobila? Mne to príde samozrejmé.

koniarova
16. apr 2023

Neviem si to predstaviť robiť do základnej školy. To budete mať ako striedavú starostlivosť.😁😁

hradnapani
16. apr 2023

nemam ich kde/ ku komu dat mimo domu. Maximalne dam zdrave dieta spat mimo miestnosti, kde spi chore dieta. Niekedy to pomoze, niekedy nie.

uhnakova
16. apr 2023

Mám dve deti a separovať sa nedalo, nemal kto postrážiť zdravé dieťa. Navyše je šanca, že zdravo vyzerajúce dieťa je už nakazené a následne ochorie aj starý rodič.

ankare
16. apr 2023

Neseparujem.

pralinka25
16. apr 2023

vies co ja po velych problemoch s kolotocom chorob a nekonecnych antibiotik som pristupila aj k tomu separovat aspon ako sa dalo. a pomohlo. velmi. len ja uz mam deti trochu vacsie tak vedia byt same v izbe a dodrziavat prisnejsie hygienicke pravidla. nas to doslova zachranilo pretoze my sme sa v tom motali aj dospeli. sme boli uplne nefunkcni nakomplet. zivot len v poliklinike a s chorobami
ak mas moznost preco neskusit. ja na tu teoriu o tom ze si to deti odkruta teraz a potom budu menej chore neverim. za prve sama som priklad toho ako to nefunguje pretoze ako dieta som bola stale chora a neustale choroby a lieky mi uplne znicili imunitny sytem a chora som zarovno detmi aj v dopelosti pritom som si skolkarske choroby odkrutila aj v detstve kedze som bola d 10 mesiacov v jaslach a trpim na ne doteraz.
a deti to iste. hoci si odkrutili choroby aj pred skolkou a v skolke su dost chore aj v skole. a teda imunitny system sa do 5 rokov len vyvija nevie sa tak branit ten organizmus ako neskor.

victory7897
16. apr 2023

Logika nepustí, robte tak minimálne do strednej školy..

danielahamar
16. apr 2023

nie

victory7897
16. apr 2023

A po ďalšie načo sa pýtaš keď si tak už očividne urobila -manžel šiel so starším k svokre..asi si už urobila čo uznáš za vhodné ty

majulino
16. apr 2023

Laryngytidou si len musíš prejsť. Mne najstarší ani nenosil choroby zo škôlky, ale dcéra od 1-4 rokov takmer každé 3 týždne laryngitydu.
Zato keď nastúpila do škôlky a školy nebola nikdy chorá až doteraz, keď už 3 týždeň má rinitidu. Vlastne len totálne upchatý nos bez soplov

henka123123
16. apr 2023

Nie..neh si buduju imunitu spolocne

amelia89
16. apr 2023

inak ta odpoved ze “trochu logiky”. To ma ako malo napadnut,ked zijem od svokry aj mamy tisice km? 🙄kazdy mame asi inu realitu aj logiku nie. Tak to napis do uvodu ze: davate deti k svokre ked su chore any sa nenakazili ostatne? To je ina otazka ….

katkine_terapie
16. apr 2023

Autorka: Čiže s tým starším, chorým pôjde k svokre? 🙄

aceris
16. apr 2023

Ja som ich oddelovala aspon na noc. Proste mladsiu som na cas kedy starsi ochorel dala spat do spalne. Lenze aj tak to za 4dni chytila. Uz ich asi oddelovat ani nebudem. Aspon si to odkrutia naraz a nebude sa to vliect tri tyzdne mozno