Silný plač a následne odpadnutie trojmesačného dieťaťa

lara1128
2. máj 2016

Ahojte, prosím Vás máte niekto skúsenosť s niečím podobným - môj 3 mesačný syn sa večer zobudil zo silným plačom - kvikom, nevedela som čo s ním mám robiť. Len plakal, trepal s nožkami tak som ho vzala na ruky a ako tak plakal až kvičal zrazu stichol a akoby odpadol. Zavrel očká a hlavka sa mu zvesila. Položila som ho na posteľ a keď som mu dvihla nožky tak proste to telíčko bolo celé opustené. Zbledol - farbu mal vlastne až žltú. Rýchlo som ho ovlažila tak sa prebral. Čo to mohlo byť? Kto mal podobnú skúsenosť?

eeffka
2. máj 2016

@lara1128
keby bol starsi tipovala by som to na afektivny plac:
http://zivot.cas.sk/clanok/13019/afektivne-zach...

ale kedze ma len 3mesiace, dnes by som rovno isla na neurologiu, resp ja by som isla uz vcera vecer na pohotovost

katka1981
2. máj 2016

@lara1128, odpadavanie pri placi mavaju starsie deti, ale neviem ci je to normalne u tak maleho babatka. Ja by som isla na pohotovost. Nasa plakavala, doslova vrieskala od malinkeho babatka, a mavala neskor aj hystericke zahvaty, ale tieto stavy nemala. Mozno ti napisu mamicky, kt. zazili to iste co ty. Ja hovorim za seba, ja by som urcite vyhladala lekarsku pomoc.

bosoriak
2. máj 2016

@lara1128 Tiez nemam skusenost, ale pri akejkolvek strate vedomia treba ist okamzite k lekarovi. Toboz pri trojmesacnom dietati.

michaelkanr
2. máj 2016

Okamzite na pohotovost, ak ste neboli este u lekara, tak je to trestuhodne!

misel0806
2. máj 2016

@lara1128 s tymto skusenost nemam no isla by som na pohotovost.... U deti netreba nic podcenovat..... Aj ked sa ti zda ze je teraz dobre utekaj k lekarovi lebo sa moze stat ze sa to zopakuje...😊

mamjka
2. máj 2016

@lara1128 ako ste dopadli?

candii
2. máj 2016

Jezis a vy pisete na MK .. keby sa to mojmu dietatu stalo hned som na pohotovosti..

jahodka11
2. máj 2016

Okamzite k doktorovi....

tulipanikdiddlina
2. máj 2016

@lara1128 vsak si s nim bola hned na pohotovosti a necakala si , kto a co a Ti sem napisu?! 😕

susminka
2. máj 2016

Určite k lekárovi... Kamarátkinej dcérke takto začínali epileptické záchvaty.. No my to tu nevyriešime. Neurológ povie viac...

katka1981
2. máj 2016

@susminka, teraz si mi pripomenula, kamaratkin syn mal to iste ako 3 mesacny, bola hned na pohotovosti, robili mu aj lumbalku, vraj to mal febrilne krce, hoci mal iba 37,5 st. ona sa skoro od strachu zblaznila.

susminka
2. máj 2016

@katka1981 Áno, áno, aj to by mohlo byť. No na základe takéhoto popisu by si ani skúsený lekár nedovolil odhadnúť diagnózu, pokiaľ by dieťa nevidel a nevyšetril.

katka1981
2. máj 2016

@susminka, presne tak.

lara1128
autor
2. máj 2016

Baby to nebolo tuto noc....a ja som na tej pohotovosti bola poslali nas domov a nasledne k detskej lekarke....ta nam vravela ze to mohol byt len nejaky krc , prip. to mohlo sposobit aj to ze par dni nemal stolicu..... bolo to asi pred tyzdnom a odvtedy sa to nestalo.....
preto pisem tu ci s tym niekto nemal skusenost..... ale samozrejme ze som u lekara bola niesom nezodpovedna

emilia25
2. máj 2016

No takýto zážitok som malá aj ja a to som bola vtedy prvorodicks sama doma ked mi malý asi mesačný tiez takto plakal bez nsdychu a to mi vtedy uz zacal modriet fialoviet no hotová som bola tiez som ho položila trošku zatriasla a malý mi uz chytil dych a uz farba bola normálna joj ale to bol pre mňa sok.a uz je tomu 8 rokov za chvíľu ale psmetsm si,to dodnes.doktorks mi vtedy povedala ze je to normalne do 3 rokov to deti majú vtedy trebs pofrkst s vodou alebo fuknut do tvsricky proste urobit nieco aby sa nsdychlo.ja to robim aj pri 3 ked mi plače tak ze sa nensdychne mu vzdy poviem nsdychni sa bude mať 4 roky.od toho prveho zážitku som to uz chvála bohu nezažila.

jahodka11
2. máj 2016

@lara1128 jasne, prepac, tiez som len napisala,ze okamzite k dr.....verim, ze sa to uz nestane a nebolo to nic vazne....inak, aj moj mladsi vie tak plakat ako pise @emilia25 , ze sa az zajde..... a stale to trva, uz mal 4 🙂ale je to nas nervacik🙂
tak moc drzim palce, nech sa to uz neopakuje 🙂

katka1981
2. máj 2016

@lara1128, som prekvapena, ze vas nenechali na pozorovanie. Snad sa to uz nestane, drzim palce.

susminka
2. máj 2016

@lara1128 Tak snáď to už bude OK. Držím palce.

eeffka
2. máj 2016

@lara1128 moja dcera mala febrilny krc, je to dost podobne tvojmu popisu a tobola vacsia ( 1,5roka) a nechali nas v nemocnici 4dni , robili jej vysetrenia od hlavy az po nechty na nohach.... nechapem ako ta mohli s 3m dietatom otocit vo dverach...to je absurdne 😠

wladka
2. máj 2016

my sme mavali take place, az sa "zasla" , mala od 1mesiaca cca do roka a pol.. taky pojem je k tomuto typu placu, neviem ci ste poculi.. inak slecna ma uz 10r, a je ok! 🙂.. len pri tom placi sa zasla, ze sa nevedela nadychnut.. fungovalo silne fuknutie do pusy (tvare), a to ju šoklo a nadychla sa.. tiez to boli stresy 😔