Skafocefalia. Boli vaše deti operované v Bratislave?

maruska223
15. aug 2010

Ahojte, poprosim mamicky , ktorych deturence mali tuto diagnozu a boli ich deticky operovane v Bratislave na kramaroch, keby sa ozvali..
Dakujem velmi pekne!!!

martinusik91
12. okt 2015

@miskaska dakujem trosku sa mi ulavilo aj neceleho pol roka sme boli na sone u neurologa a nic nevravel aj ked sme boli koli niecomu inemu keby to mal zle hadam to zisti.

miskaska
12. okt 2015

Keď budem mať čas, pošlem ti do IP presný e-mail od tej pani doktorky. Je to antropologicka , ktorá sa tým zaoberá 🙂

martinusik91
12. okt 2015

@miskaska dakujem velmi by si mi tym pomohla.

martinusik91
12. okt 2015

@miskaska takto mu to je vidiet a ako mu zacinaju vlasky to je vyraznejsie hmatatelne a potom zrazu rovina nic

miskaska
12. okt 2015

@martinusik91 Ahoj, tu je odpoved pani doktorky:
PROMINENCE ("hrča") V OBLASTI CELNI KOSTI JE OBLIGATNIM DOPROVODNYM UKAZATELEM PROBIHAJICI FYZIOLOGICKE OBLITERACE ("srast") METOPICKEHO SVU, S VEKEM VYMIZI.
TENTO SEV JE JEDINY Z VELKYCH SVU MOZKOVE CASTI LEBKY, KTERY ZANIKA PRED DVACATYM ROKEM ZIVOTA, KONKRETNE VE VEKU DO DVOU LET.
VAS SYN JE V DANYCH ASPEKTECH ZCELA JEDNOZNACNE ZDRAV.
ZDRAVI DOC HANA KRASNIC
a tej mamicke, co sme boli v kontakte, povedal doktor, že sa jedná o hyperostózu už zrasteného metopického švu.

a takto to vidno (je to starsia fotka, este nemal ani rok, ale dobre to na nej vidno) u synceka

martinusik91
13. okt 2015

@miskaska dakujem tak myslim ze to mame v poriadku

m_lucia
29. okt 2015

Ahojte. Moj syncek mal diagnostikovanu kraniosynostozu - konkretne trigonocefaliu. Zrastenie metopickeho svu. Boli sme na konzultacie za dokrorom Hornom v BA a za doktorom Lipinom v Ostrave. Nakoniec sme sa rozhodli dat syna operovat. Operovany bol 16.10.2015 endoskopicky vo veku 5,5m v Ostrave. Poistovna nam to preplatila. Keby to niekoho zaujimalo, tak napiste IP.

m_lucia
27. jan 2016

vznika skupina pre maminky, ktore maju deticky s KRANIO

https://www.modrykonik.sk/group/8205/

miselita
1. feb 2016

Ahojte. zalozili sme skupinku pre deticky s Kranio. Ak by ste mali niektora zaujem, nech sa paci, vstupte....https://www.modrykonik.sk/group/8205/

stella25
5. apr 2016

Ahojte, je tu nejaka maminka, ktorej uz v tehotenstve urcili, ze dieta bude mat Skafocefaliu? Ja som v 28tt a do teraz bolo vsetko v poriadku u mojho gynekologa. Sla som na 4d sono a tam sa to doktorovi nezdalo a podla neho je to prave Skafocefalia, plus zaostavame trochu spodnou castou tela vo vyvoji. Nemali ste niektora nieco taketo ?

lenamachac
7. júl 2016

Dobrý vecer, je to stará diskusia ale chcela by som sa spýtať njake otázky mamičky čo si prešla operáciou urasteného Svu u dr. Horna na Kramároch v BA. Čaká nás v septembri aj CT nic nám k tomu nepovedali čo ako sa pripraviť. Prosim napíšte mi dakujem

lubljana
7. aug 2016

@lenamachac aj my mame na 7.9. planovane Ct a ked bude volne ze hned operacia. Vsetko tak rychlo ze teraz nahanam info...

lenamachac
7. aug 2016

@lubljana my mame 5.9 mne nic nepovedali ani k predoperacnym vyšetreniam musím tam ist a zistiť čo treba

lubljana
7. aug 2016

@lenamachac aj mme davali taky termin ale mam uz aj skolacku tak som v 1.den skoly nechcela.

lubljana
7. aug 2016

@lenamachac a nemas na lek.sprave cislo? Musim aj ja pozriet. Lebo ta Dr.Stefankova bola fajn mozno ona bude vediet...

filengia
9. aug 2016

@lenamachac ahoj, neviem ci pomozem, ale chodime k doktorovi Hornovi od troch tyzdnov nasho synceka. ked sme tam boli prvy krat, tak povedal ze bud pojde na pozorovanie a testy, co je jeden den max dva v nemocnici, mam si doniest veci do nemocnice, alebo operacia, co je asi 14dni alebo nic a mozme ist domov. Nakoniec chodime len na pozorovanie a 5.9. ideme zas.

m_lucia
10. aug 2016

@filengia pridala som ta do skupiny kraniosynostoza...., ak suhlasis

ked riesis horna, mozno sa aj tebe zide

lenamachac
10. aug 2016

@m_lucia prosim aj mna tam pridajte dakujem

m_lucia
3. okt 2016

Dávam do pozornosti rozhovor s doc. Lipinom:

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3709588

merry5
3. okt 2016

@slniecko174
@slniecko174 ahoj prosím pekne chcem sa spýtať ak si pamätáte čo bolo treba k tomu CT hlavicky robili to v celkovej anestéze? nás čaká CT hlavicky 2. novembra, chodíme k Dr. Hornovi a má to byť v celkovej anestéze keďže má malá 2 roky treba spraviť predoperačné vyšetrenie a treba aj nejaký papier z poisťovne? prípadne čo esťe ? pred CT treba? Ďakujem

lenamachac
3. okt 2016

@merry5 dobrý den, my sme boli teraz nedávno nic netreba iba doterajšie papiere so sebou zobrať a predoperacne vyšetrenia kvoli ct ( od obvodného lekára)

lenamachac
3. okt 2016

@merry5 a mali mal 9m nedali nas do celkovej iba ten "sirup" natrafila som na dobre sestričky a maly zaspal po 20min a išli sme ale predtym mali pacienta tak im to aj vyhovovalo, ze sirup asi zvážia podľa situácie ...

slniecko174
3. okt 2016

@merry5 ahoj, mojim dcerkam robili CT vysetrenie dvakrat, raz pred operaciou ked boli este babatka, tam stacil len sirupcek, druhykrat robili ked uz mali rok a pol po operacii, ked mali necele dva roky a to im robili v celkovej anesteze. Kedze boli uz väcsie a do nemocnice prisiel akutny stav tak sa im ct posunulo museli ich napichnut na infuzie este pred samotnym ct vysetrenim. Ct vysetrenie prebehlo velmi rychlo, to je ani nie minutova zalezitost, po nom spali mozno 35 minut. Nasa pediatricka im urobila len predoperacne vysetrenia (odber krvi), nic ine netrebalo, tam si pri prijme dieta skontroluje este anesteziolog. Budete tam 3 dni, jeden den pridete, druhy den urobia ct vysetrenie a treti den idete domov.

nika_17
5. dec 2017

Ahojte,sice staršia téma,ale skúsim..Dnes sme boli na poradni,doktorka povedala,že hlavka dcérke rastie viac dozadu,zatial budeme sledovať ako sa to bude vyvíjať,ale podozrenie je.Dcerka ma 2 mesiace.Chcem sa spýtať čo nás môže čakať a tie čo ste mali operáciu,sú nejaké následky?

edita148
7. okt 2020

Hydrocefalus

z1984
21. nov 2020

Caute my sa.chystame 8.12 .2020 na CT hlavicky. Podozrenie na predcasny uzaver švov lebky. Je tu pripad ze ct to vyvratilo ?

kywetocka
21. jan 2021

@z1984 ako ste dopadli? Nás to čaká budúci týždeň.. a rovno aj operácia.

z1984
24. jan 2021

@kywetocka nam sa to nepotvrdilo. Malá je zdrava

kywetocka
26. jan 2021

@z1984 paráda, malého by mali operovať zajtra v BA endoskopicky, držte palce, viete má pridať do skupinky cranio?