Škôlkarsky bacil Moraxella catarrhalis

didi47
28. jan 2014

Ahojte mamicky, potrebovala by som poradiť, 2 a pol rocna dcerka ma dost casto sa opakujuce nadchy, hlieny atd.. Od decembra chodi do skolky no tentokrat jej (myslim po prvy krat) vysiel vo vyteri bacil moraxella catarrhalis v nose a v hrdle hemophylus parainfluenze.. dr. mi este pred vysledkami dala ATB megamox duo (nevybrala som ich) a kedze mala uz brala antibiotik dost chcem to skusit liecit nejakou inou formou..bola teraz aj dost zachripnuta tak sme nasadil calciovy sirup, davam jej klasicky cibulovy sirup so strucikom cesnaku, na vykasliavanie jej dala este Erdomed a do nosa pamycon kvapky...kedze by som sa chcela celkovym ATB vyhnut mate este nejake tipy na prirodnu liecbu? dakujem velmi pekne

matenko
28. jan 2014

ja myslim, ze sa toho tak lahko neda zbavit, ani antibiotikami ani nicim,oni tam tie bacily budu ale treba hlavne posilnit imunitu, my mame tiez moraxelu v hrdle a tiez mavame sopliky a hlieny, ale teraz papane take mineralne soli http://mineralne-soli.webnode.sk/produkty/ konkretne ferrum phosphoricum na imunitu a to nam celkom pomaha a ked zacne choroba tak kalium chloratum a kalcium phosphoricum a vela vitaminu C, aj citron, cesnak kazdy den

kbeata
28. jan 2014

@didi47 to su bezne bakterie,ktore okupuju nase telo 😉 ,len v pripade oslabenej imunity robia taketo problemy,takze zameraj sa na posilnenie imunity,tak ako pise
@matenko

didi47
autor
29. jan 2014

dakujem vam velmi pekne...urcite uz som sa zamerala na imunitu hlavne.. 🙂 a pozriem aj na tie mineralne soli..

lucy1311
11. feb 2016

ahojte, maly ma tiez moxarelu v nose, v kuse kaslala, robila stery a mame tam toto "mile zvieratko" ... teraz je ok, tak je opat v skolke. vyter to potvrdil dnes. je prenasac teraz ked nema priznaky (nesople, nekasle)? vraj augmentin na to zabera, ale ze ked nema priznaky, tak netreba ... len zas by som nechcela ine deti nakazit aj v rodine napriklad mame babatko. vdaka za odpoved.

lulucooper
1. jún 2016

Ahojte dievčatá. No mojej malej tiež vyšiel z výteru bacil, od kedy chodí do jaslí je stále chorá. Doktorka nám teraz predpísala antibiotiká biseptol a sirup erdomed. Sirup jej dávam, ale ATB som sa rozhodla nedávať, pretože keď som si prečítala všetky tie nežiadúce účinky, až ma pot oblial. A dávam jej teraz aj colostrum, tak dúfam, že nám to pomôže. Už toľko peňazí išlo do všeliakých sirupov a kvapiek, že až....
Kašľať na peniaze, len nech sú naše deti zdravé, veď aj tie vitamíny sú drahé a colostrum ani nehovorím.

lucy1311
1. jún 2016

@lulucooper nam vysiel jedine augmentin ako citlivost na moraxelu ... hmm ... maju neziaduce ucinky, aj ten augmentin ma otrasne, ale pokial ich neberie kazdy mesiac , tak som to riskla, lebo inak sa toho nezbavite ... velmi dobre ohlasy ma aj koloidne striebro, my davame uz ale dva mesiace bulharske probiotika a velmi sa nam osvedcili, maly bol 1,5 mes. v skolke vkuse, co je svetovy rekord :D ... pisu ze 60% imunity je v crevach ... prvy polrok bol v kolektive otrasny, tyzden skolka dva tyz. doma ...

monikaresovska
8. nov 2016

@lucy1311 môžem sa opýtať či máte skúsenosi s koloidným striebrom?

hivanik
8. nov 2016

@monikaresovska pouzivame do nosa. Kupene v lekarni, nalejem do flasticky od vincentky a pouzivame 3x denne. Osvedcilo sa aj na nehojace pupaky na tvari.

darina05
8. nov 2016

@lucy1311 dobry den ake proniotika davaye a odkial v lekarni a to koloidne striebbro ode viem objednay a mne maly ma furt moraxelu

monikaresovska
8. nov 2016

@hivanik ja som dnes kupila v lekarni už v takej flaštičke ako napr. olynt...už rovno na striekanie do nosa. Kupila som to lebo dcerka je casto chora, že to vyskusam, ale v pribalovom letaku sa nepisalo, ze o použiti do nosa, tak som nevedela.

hivanik
8. nov 2016

@monikaresovska Ja kupujem vo flasi a nalejem ako som pisala. Na flasi je pisane ze na vonkajsie , kozmeticke pouzitie. Pani magistra vravela ze do nosa je to vhodne. Mam vyskusane na plet, afty, kloktanie a do nosa. Aj ja som dlho vahala a ked nam nepomohol ani pamykom tak som skusila ks a pouzivame. Treba skusit.

monikaresovska
9. nov 2016

@hivanik no presne, človek už zúfali, treba nabrať odvahu🙂. dakujem

lenika76
22. nov 2016

@monikaresovska ahojte, ja mam velmi dobre skusenosti s koloidnym striebrom, ako u seba, tak aj u drobcov. pouzivame ho vsestranne podla potreby - kvapkame do ociek, usiek, vystriekame pusinku, natierame exem, a uzivame aj vnutorne, hoci to v Europe nie je "dovolene", v Amerike v pohode. Avsak za tych par rokov som si uz vytypovala take, ktore nam pomaha naozaj, hoci je drahsie. Ono je tych znaciek uz prilis vela, hocikto si ho uz doma vyraba na kolene. Mozno vam, babenky posluzi stranka, od ktorej uz vyhradne beriem ja a je tam velmi dobre vysvetlene, co je a co nie je skutocne koloidne striebro. nech sa paci: http://www.koloidnestriebro.sk/index.php?page=m... nech sluzi aspon tak, ako nam 🙂

monikaresovska
23. nov 2016

@lenika76 jeeej dakujem krásne, máme kupene, ale teraz chvalabohu sme zdravi🙂

darina05
23. nov 2016

@monikaresovska a kde ste kupovali to kolo striebro ka by som chcela synovi do nosyeka furt mame nejake bacile v nose a zvacsenu mandlu s toho dakujem aj odfotita ko to vuzera

monikaresovska
23. nov 2016

@darina05 kupovala som v lekarni, ale na objednavku🙂

sadul
23. nov 2016

my sme moraxelu chytili este v porodnici, mala ju aj nasa velkacka..naraz..ale kym u jednej to problem nebol..u druhej to uz bol..kvapkala som zeleny jacmen kapatkom do nosteka, pouzivala morsku vodu a odsavala..jedine co nam najviac pomohlo..tazko sa jej zbavuje..je to pliaga..a zvykne sa vratit...drzim palce nech to uz mate rychlo za sebou!

lucy1311
23. nov 2016

nam sa to nevratilo zatial ... chvalabohu zabrali atb vtedy

lavigne4
25. nov 2016

@lenika76 ahoj.prosim ta ako sa dava to striebro do nosa? treba striekat alebo staci nakvapkat?

lucylka25
25. nov 2016

Moraxella sa da pekne liecit homeopaticky (zvycajne, ak uz ani antibiotika nezaberaju). Treba dat dietatku homeopatikum z moraxelly a potom homeopatikum presne na mieru jeho tazkostiam, ako sa problem prejavuje, niekto ma sopliky, niekto kasle, problem s uskami, atd. Kazdemu sadne niekde inde. Vie Vam pomoct homeopat. Bud pojdete na konstitucne vysetrenie, ktore trva cca 2 hodiny, homeopat zisti o dietatku vsetko, od narodenia az po teraz a da mu liek presne na mieru jeho konstitucii a povahe + z moraxelly (ideal - cca od 50EUR to stoji), alebo vela homeopatov uz ponuka vysetrenie akutneho stavu cez telefon, kde sa riesi iba akutny stav, co presne teraz dietatku, homeopat mu dat liek na ten stav + z moraxelly. Trva to cca 30 min. a stoji od 15-20EUR. Ja ako homeopat s tym mam velmi dobre skusenosti, po pripade mozem aj doporucit mamicky tu z MK, ktorym som s Moraxellou pomohla ;) V pripade konstitucneho (osobneho) vysetrenia viem doporucit homeopata v okoli Vaseho bydliska 🙂

darina05
25. nov 2016

Bolnby hoeopatok aj novych zamkoch

lenika76
27. nov 2016

Dobrý deň, a mohla by som Vám zavolať? Ja osobne sa s moraxellou trápim už dva týždne, konkrétne mám dusivý kašeľ, najmä v noci, po dvoch týždňoch som už vyčerpaná. Prosím, napíšte mi správu. Ďakujem pekne, Eli

celenka231
11. dec 2016

@lucylka25 ydravim,vedeli bz ste mi poradit homeopata v MT? Moj dorbec ma tiey moraxellu a je neustale chory, v novembri bol vo skolke iba 5x,minulu stredu sme boli na kontrole a zajtra mozem ist k dr opat,poradte mi rposim, velmi pekne dakujem za info,Andrea

lucylka25
12. dec 2016

@celenka231 jasne, píšem IP ;)

marthuska
29. mar 2017

Na moraxelu je pamycon ci skor uniflox?

stanulik79
23. jan 2018

@lucylka25 dobrý deň, prosím vas viete mi odporucit homeopata z okolia Liptovského Mikuláša? Ďakujem

hrojan
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nanaaa
1. jún 2022

@lucy1311 prosim ake bulharske probiotika berie? Dakujem

lucy1311
1. jún 2022

@nanaaa znacka Biomilk to bola, poradi Vam predajca presne ktore

martinkamm
9. jún 2022

@lucylka25 dá sa nám aj na diaľku pomôcť?vedela by ste???4rocny neustále chorý,škôlka sopliky stále dokola,pred mesiacom laryngitida teraz zasa chory