Skorá novorodenecká žltačka

danielak84
29. mar 2018

V pondelok sa mi narodil syncek v 40+1tt s vahou 3650g pred 22 hod,porod prebehol bez problemov.Problem nastal hned rano ked mu zistili hodnoty bilirubinu 214 a isiel na fototerapiu,bol tam od 12 do 5 hod rana a zvysilo sa mu to na 250 tak isiel znovu od 12 do 5 a hodnoty boli uz 350.Mna dnes prepustili domov ale maly tam musel ostat.Problem je ze dostal zltacku len par hodin po narodeni a bezne ju deti dostanu druhy ci treti den.Ma niekto skusenosti s tak skorou zltackou?

esprit88
29. mar 2018

to preco ta pustili domov? ja som bola kvoli synovi 10 dni v porodnici ked mal zltacku. Sice ju dostal az 3 den ale radili mi ho co najviac kojit preto ma zaraza, ze ta poslali dmov :/

maminuska
29. mar 2018

@danielak84 áno ja , hneď na druhý deň hodnoty okolo 350 , dva týždne pod lampou a ja s ním som zostala v pôrodnici a len som kojila a kojila . Po týždni začali hodnoty klesať. Potom mu robili nejaké testy . Dnes má 18 a je úplne v poriadku.

pininka
29. mar 2018

Nechapem ze ta pustili,ved mne prizvukovali ze mam co najviac kojit, lebo to pomaha aby cim skor zltacka odisla.

jana_eyre
29. mar 2018

si na slovensku? inak si neviem predstavit preco ta pustili domov 😨
moj prvy mal.taku rychlu a skoru zltacku (opravujem sa nie par hodin po narodeni nemal hned zltacku, ale mal.hustu krv a nizky cukor, zltacka nastupila asi 48h potom )hodnota okolo 320(uz si nepamatam) bola som tam s nim 10dni kym to nezacalo klesat a trocha nepribral..

s druhou som bola 7dni kvoli zltacke ani raz ma neposielali domov, ja som predsa zakonny zastupca!

danielak84
autor
29. mar 2018

Chceli ma prelozit na ine oddelenie lebo na 600 nedeli uz nemali miesto a maly musi byt stale pod svetlom,mlieko nemam ziadne takze mu davaju UM.Snazim sa odstriekavat ale moc nejde a kazdy den mu budem nosit aspon to co pojde.

jana_eyre
29. mar 2018

@danielak84 drzim palce teda nech sa malemu dari..

syn bol inak potom zlty este tri mesiace a prvy rok vraj kvoli tomu mal trocha oneskoreny vyvoj, ale inak je uplne v poriadku ma 6r teraz..

danielak84
autor
29. mar 2018

@jana_eyre ano na Slovensku.Oni ma nevyhanali ale na inom oddeleni kde ma chceli prelozit by mi maleho nedoniesli a mam este 3 deti s ktorymi uz nema kto byt tak aj preto som isla domov.

jana_eyre
29. mar 2018

@danielak84 jasne chapem..

tento clanok je velmi dobry, je tam rozdelene ake zltacky u novorodencov existuju
http://choredieta.sk/index.php/novorodenec-chor...

jana_eyre
29. mar 2018
danielak84
autor
29. mar 2018

Aj dcerka mala silnu zltacku a bola som s nou 9 dni v porodnici ale jej zacala az 3 den po narodeni ale syncekovi uz par hodin po porode a to je vraj zle.Z krvi mu nezistili ziadne protilatky tak ja uz neviem.Velmi sa o neho bojim.

danielak84
autor
29. mar 2018

@jana_eyre dakujem,idem si to precitat

jana_eyre
29. mar 2018

@danielak84 moc drzim palce.. naozaj ma vysoke hodnoty, ale oni urcite vedia co robit, dobre ze to rychlo zistili a mozu pracovat..

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danielak84
autor
29. mar 2018

Vsetky moje deti mali zltacku,3 deti taku beznu,trosku silnejsiu,jedna mala velmi silnu ale vzdy sa prejavili na 3-4 den co je bezne ale teraz par hodin po porode a aj po fototerapii hodnoty stupaju.

jana_eyre
29. mar 2018

daj prosim vediet ako sa vam dari.. budem na vas aspon mysliet.. dufam, ze zajtra mu to zacne.klesat..

lulu369
30. mar 2018

@danielak84 ahoj, nechcem ta strašiť, ale môj staršia dcérka mala veľmi vysoké hodnoty bilirubinu...Fototerapia nezabrala, tak museli dcérku previesť do krajskej nemocnice. A až po tranzfuzii jej začali hodnoty bilirubinu klesať. Kým bola v inkubátore, tak som ju kojiť nemohla, ale odsávania som jej mliečko a nosila na oddelenie. Dnes je to ZDRAVÉ a šťastné 9. ročné dievčatko... Neboj sa, malý je pod dozorom lekárov, všetko dobre dopadne....

danielak84
autor
30. mar 2018

Dakujem za podporu zienky.

danielak84
autor
4. apr 2018

Ahojte dievcata.Od vcera je uz aj malicky doma.V piatok ideme na kontrolu tak nam drzte palce aby mal tie hodnoty v norme a nemusel zase do nemocnice.

jana_eyre
4. apr 2018

@danielak84 super, to som moc rada!! dufam, ze to uz bude len dobre.. nech sa vam dari..