Skoré odplienkovanie zo zdravotných dôvodov

karolinka1991
17. júl 2019

Ahojte,

rada by som počula skúsenosti maminiek, ktoré zažili podobnú alebo rovnakú situáciu.

Nefrologicka nám nakázala dcérku začať hneď odplienkovavat - bolo to presne, keď mala 16 mesiacov. Od 12 mesiacov bola naucena kakať do nocnika, aj sa sama pýtala a sem-tam sa vypýtala aj cikat, hoci to som ju zatiaľ cielene neučila. Pôvodne som ju chcela skúsiť odplienkovat v 18mes s tým, že ak to nepôjde, tak o rok v lete (staršia bola tiež odplienkovana až v 2 rokoch, hoci do nocnika kakala v 15mes). Len som nerátala so zdrav. komplikáciami.

Prvých možno 4-5 dní bolo pár nehôd, ale už sa aj pýtala. Potom bola takmer týždeň bez nehody, bolo vidieť, že presne chápe, čo od nej chcem a sama sa aj pýtala, tešili sme sa, chválili sme ju. No potom nastal nejaký regres a prestala sa pýtať, začala sa veľa pocikavat a pritom viem, že chápe, čo ma robiť, len to proste z nejakého dôvodu nerobí. Je pravda, že zhruba v tom čase sa konečne zacala púšťať chodiť, takže môže byt, že je toho na ňu moc nového.

Keby sme neboli tlačení nefrologickou, nebudem ju trápiť, no neviem, čo ďalej. Takto sa dlhodobo fungovať nedá, nič iné nerobím, len ju kontrolujem, nukam na WC, periem, žehlim a ona sa jeduje, keď ju chcem dat cikat a jej sa nechce (začala však ten zvuk používať aj na iné veci a nevieme sa z toho vysomarit, je to na nervy) a zase samozrejme chcem urobiť všetko pre jej zdravie. Bojím sa však, že takto si akurát vypestuje nejaký blok a tie problémy budú len horšie.

Ak s tým máte skúsenosti a vytrvali ste, ako dlho to trvalo, kým sa prestala pocikavat? V noci ste dávali plienku? Ja ju dávam 2x cez noc cikat, ale to je tiež boj. Ak ste vrátili plienky, neprišli ďalšie zápaly močových ciest?

Ďakujem

fkata
17. júl 2019

Skús tréningové nohavičky. Môj malý sa naučil na veľkú potrebu v rovnakú hodinu. S malou potrebou to bolo horšie, mal a aj má blok s nočníka. Zľakol sa s nočníka so zvukom.