Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Skoro ročné dieťa má 4 dni teplotu 38

juana21
1. máj 2012

nas malicky ma 4 den teplotu 38 najviac 39.nurofen aj cipka mu krasne zaberaju 6-8 hodin nema vobec teplotu a potom zasa.ale nekasle nesopli.len ta teplota.mozu to byt tak dlho zubky?boli sme aj u dr a dychanie mal ciste aj hrdielko.tak ja uz neviem.mame este zajtra doniest moc.zazili ste uz nieco take?

ajca123
1. máj 2012

@juana21 môžu to byt aj zubky...
Naš syn mal vždy sople a teplotu. A ked sa zubok dostal von ,sople boli fuč

anjelicek26
1. máj 2012

@juana21 - moze to byt 6. choroba, ak sa ti po odozneni teplot vyhadze, budes vediet. Prekona ju väcsina deti pod tri roky.

ivakubko11
1. máj 2012

@anjelicek26 ahoj moj maly ma teplotu od vcera 38,39 aj ma vyrazky na tvari teraz mu klesla ale ked mu vyskoci mam ist na pohotovost inak je hravy nekasle a idu mu zubky dost ma opuchnute dasienka

juana21
autor
1. máj 2012

@ajca123
@anjelicek26 aj my mame pri zubkoch teplotu.pri poslednom sme mali 40 a hnacky ale 3 dni.jemu ide hore dvojka.ale 4 dni teploty mi pride uz dlho.co to je vlastne ta 6 choroba?a co s tym ked sa vyhadze?ma sa na to nieco uzivat?

melj
1. máj 2012

@juana21 presne tak,moze to byt 6.choroba...aj nas potrapila,,zacala v piatok vecer,teplotovali sme aj v sobotu a nedelu a v pondelok sme isli k doktorke,ale nam brala krv,ca nemame zapal...a kedze zapal sa napreukazal,tak vravela,ze to bude 6.choroba a poobede sme sa vysypali 🙂...o 3-4 dni bolo aj po vysype a uz bolo vsetko ok...

juana21
autor
1. máj 2012

@melj a chodievali ste aj von?no filipko zacal teplottovat v sobotu vecer.krv mame tiez v poriadku.

anjelicek26
1. máj 2012

@juana21 - teplota nikdy nie je zo zubkov, je to strasny mytus. Vzdy je to choroba alebo viroza, ktora skoli odslabene dieta, ktore sa trapi zubkami. Preto sa to s tym spaja. Ale riesit treba primarne chorobu, nie to odpinkavat zubami.

Pri siestej chorobe nerobis nic, len zrazas teploty. Prijde ako odijde, ten vysyp je specificky.

http://www.choredieta.sk/index.php/caste-proble...

jezibosorka
1. máj 2012

... neboli ste ockovany? moze to byt aj z toho....

juana21
autor
1. máj 2012

@anjelicek26 ja som bola u lekarky ked mu isli zubky.nenasla mu vobec nic aj crp mal v poriadku.a aj tak mal 40 horucky a hnacky.akurat som si to precitala.tak uvidim ci sa dnes zajtra vyhadze.pretoze teplotu mame uz od soboty.a podla toho co citam mame tioe priznaky.nechuti mu vobec papat len pije litre vodicky a cajiku.a vo vysledkoch mal mierne zvysene lymfocyty.

juana21
autor
1. máj 2012

@jezibosorka nie neboli sme ockovany ale dostal bronchovakson.na posilnenie imunity.a dr spominala ze to moze byt aj tym.teraz vyuzival prvu 10 dnovu davku.teda v piatok a v sobotu nastupili teploty

anjelicek26
1. máj 2012

@juana21 - tak virozu ti lekarka z crp nezisti, vravim telo je ked idu zubky oslabene, ubolene, lahsie nieco nachyta. Hadam uz bude malemu lepsie.

jezibosorka
1. máj 2012

@juana21 hm, tak to neviem, asi mu to velmi imunitu neposilnilo, a mozno prave preto, ze je posilnena, tak chyta bacily v telicku, no fakt neviem, drzim palceky, aby ste boli zdravucky, treba neake C a Dcko, vit A je tiez dobry, pomoze prekonat kazdu infekciu, zapal v tele... drzim palce

cicimon
1. máj 2012

@juana21 nam dr pri 6tej chorobe povedala, ze ked prejdu teploty a bude uz len vysyp, ze von mozme ist, ale nie medzi deti... tak sme sa sli le prejst alebo na take ihrisko kde nik nebol

gubcikova
1. máj 2012

@juana21 my sme mali tatko teploty 5 dní.no nám čipky zaberali na 2 hodinky.samé to nejako prešlo

gumkacka1
1. máj 2012

sice ma moja dcerka 3 roky, takze zuby to uz nemohli byt, ale my sme to zazili pred par dnami. dcerka nemala ziadne priznaky, ako zacervenale hrdielko, sopliky, nic jej nebolo, len zrazu horucky 39 stupnov, po troch dnoch sme isli k lekarovi, kedze horucky neprestavali a ma zapal uska. ☹

juana21
autor
2. máj 2012

@ajca123
@gumkacka1
@gubcikova
@anjelicek26
@ivakubko11 tak babulky,ziadne zubky,ani 6 choroba.mame zapal uska.a s toho tie teploty.len je divne ze ani naznakom neukazal ze ho boli usko.ani neplakal nic.

gumkacka1
2. máj 2012

@juana21 no to presne, ako u nas. Tak skore uzdravenie prajem

ivakubko11
2. máj 2012

@juana21 ahoj my sme boli vcera na pohotovosti tam mu zistili ze ma zapalene hrdlo tiez ma stale teploty ktore klesnu potom vystupia dostal aj antibiotika ale sa mi zda ze este nezacali ucinkovat dneska som bola pre istotu este u svojej doktorky a ta povedala ze ma strasne cervene hrdlo dneska mi pomaly nic nezjedol pije vodu,mliecko trosku zeleninky spapal dve lyzicky jablkovej výživy kasu vobec nechce sa bojim ze ked mu ustupi choroba ze mi nebude nic chciet spapat 🙂 🙂

juana21
autor
3. máj 2012

@gumkacka1
@ivakubko11 no my sme dnes boli u ineho usneho.a ten nam zistil akutny zapal stredneho ucha,prepichoval mu usne bubienky a este k tomu sa pridruzila angina.a stale 40 horucky.dr nam hovoril ze keby sme prisli par dni neskor tak skonci na operacnom stole.a ja som uplne na nervy z toho.tej milej dr co nam vcera povedala ze ma slaby zapal jedneho uska by mali zobrat diplom.toto ani normlane neni.a najhorsie na tom je ze on ani nenaznacil ze ho usko boli.aj ked som mu nan pritlacila

janinah
3. máj 2012

@juana21 zápal str.ucha sa vyvíja,čo včera nebolo,to dnes byť môže,teraz "slabý zápal" môže byť o pár hodín "silný" ,takže nadávať na lekárku v tomto prípade nie je namieste 😒

juana21
autor
3. máj 2012

@janinah na tu lekraku nedava velmi vela ludi.a horucky ma uz 7 dni takze ten zapal tam je ovela dlhsie

Tu začni písať odpoveď...

Odošli