Škrabanie za ušami

jaja018
18. jún 2014

Malá 2 roky sa stále škriabe vo vláskoch za ušami a nad ušami. Až má už chrastičky. Čo to môže byť? Stretol sa s tým niekto?

sissy27
18. jún 2014

@jaja018 prvé ma napadajú vši, to je ich obľúbené miesto... inak to môže byť všeličo, potničky, alergia na šampón, ekzém...

lorela
18. jún 2014

@jaja018 No len aby to neboli ovčie kiahne.
Alebo nejaká alergická reakcia na šampón. Prípadne svrbiace potničky, keď bolo tak teplo.
Skús jej umyť hlavičku jemným detským šampónom a dobre opláchnuť čistou vodou. Možno Fenistil tabletky a keď jej to neprejde, k pediatričke.

jaja018
autor
18. jún 2014

@lorela kiahne sme už mali minulý rok. Šampón používame stále niveu detskú . Je pravda ze ona sa dost potí a vlasky mava casto spotene preto umyvame vlasky kazdy den max kazdy druhy.
@sissy27 Mna tiez napadli vsi ale hlavku som prezrela nema tam voooobec nic dokonca som pred tromi dnami umyla odvsivavovacim samponom keby nahodou, prezliekla postelne pradlo no nic sa nezmenilo.
Tak ja si myslim ze potnicky ale uz to zacina mna stvat.

stefka33
18. jún 2014

@jaja018 To má od potu najskôr. Moj skromný laický názor. 🙂 Ja by som jej na noc natierala poza ušká Imazol, tú bielu mastičku čo sa dáva na zaparenú ritku. Ja som mala za uchom takú ako mokvajúcu ranku a keď som sa o tom zmienila kožnej, tak mi ho poradila. Aj jej uľaví od svrbenia trošku. Za tri noci to zmizlo. 😉

jaja018
autor
18. jún 2014

@stefka33 lenze ona tam ma chrastičky ☹ Imazol je na mokvajuce miesta a zapareniny kde je vlhko, no skusimju natriet

stefka33
18. jún 2014

@jaja018 Však uvidíš. Ono jej to neublíži, Imazol predpisujú na všetko možné. Môj to mal ako bábo predpísané na suché červené fľaky na tvári.

jaja018
autor
18. jún 2014

Aj my sme mali na zapareninky na ritke ale to uz boli take ako pluzgieriky. Skusim to a uvidim

jaja018
autor
18. jún 2014

@stefka33 odpoved nad

pedroma
19. jún 2014

@jaja018 necitala som odpovede, len napisem nas pripad - nas mladsi syn sa tiez takto skrabal za uskami,sem tam aj pobuchal pastickami, a zistili mu zvacsene uzlinky s prekonanej mononuklezy. Inak nemal ziadne ine priznaky.

nelly912
19. jún 2014

my sme mali ten problém....ono ak sa potí....pot obsahuje soľ.....a ak sa do toho škriabe, poraní si pokožku aj keď to nie je ani vidieť a samotný ten pot to potom dráždi v tých rankách ..... a čím viac sa škriabe tým viac to dráždi..... a aj u nás to bolo už intenzívne. Ja som jej umyla hlávku častejšie, alebo iba spláchla vodou poriadne hlavne na tých miestach a vysušila a prešlo to.....

janinah
19. jún 2014

dajte vyšetriť ušká,môže mať svrbivý ekzem vo zvukovode a takto reagovať

autumn11
14. aug 2017

malému sa tiež za uškami robia potničky. Hlavne teraz v lete. Poriadne ho vyumývam za uškami a natriem bepanthen care. Vždy dobre zaberá.