Skúsenosť s Broncho - vaxom

katkaking
6. dec 2012

Ahojte, zaujímalo by ma, akú máte skúsenosť s dlhodobou liečbou Broncho vaxomom. Moja dcéry majú obe (slabú a strednú) poruchu imunity a bol im nasadený tento liek. Berieme ho už tri mesiace, no zatial efekt nikde, skôr naopak, sú podľa mňa ešte častejšie choré. Myslíte si že to chce čas a ešte pokračovať v liečbe alebo mi niekto poradí niečo efektnejšie? Vopred dakujem za všetky rady, názory a príspevky. 😉

dadadado2
9. nov 2017

Ahojte, ako tak citam, mraz po mne beha, aj my berieme broncho, mam hrozu z toho co pisete....

kiwi25
24. nov 2017

Ahojte, ja by som len chcela vediet nazor= resp. Vase skusenosti s tym, ze dieta zostava doma pocas uzivania broncho vaxomu... Nam odporucala orl lekarka zostat tych 10 dni mimo skolky ( lebo je oslabenejsia imunita, tym ze reaguje na broncho), ale chodit normalne von sme mohli.. Alergo/ imunolog nepovedal nic...

marika0306
30. máj 2018

Ahojte mamicky. My sme vybrali ten prvy mesiac a teraz zaciname po mesacnej pauze brat zase-tych 10 dni. Zatial ok. Tak uvidime lebo maly ma nastupit po prazdninach do skolky.

bobinusko8481
30. sep 2018

Ahojte..no neda mi napisat..mam dve deti starsiu dcerku a mladsieho syna..Sonicka by ala celkovo malinko chorlava ale ked ona doniesla so skolky sopel,maly mal s toho bronchitidu..Do roka sme sa trapili nekonecnym inhalovanim,kopec liekov zapal uska do toho kiahne..Chytil vsetko co sa dalo..Po roku som sa dotlacila k imunoalergolovi ktory nam nasadil Bronchovaxon Aerius a Montelucast a este jeden liek uz si nepamatam uzivalu sme to pred minulou zimou a Matejko vobec nebol chory.Sonka prisla aj s horuckou so skolky kaslom ci nadchou a Matejko nastastie nic nedostal..Teraz zacinamr s kurou Bronchovaxon a vidim ze nam robi dobre..takze urcite je to strasne indivindi...a este odporuvam Vironal..perfektne homeopaticum..nedam dopustit..neda sa k nemu dostat na SR ale objednat sa da v pohide..uzivame ho cela rodina..vyskusajte

marika0306
30. sep 2018

@katkaking ahojte. Brali sme. Maly chodi od septembra do skolky. Mal sopel a kasel. Bol aj doma. Ale rychlejsie mu choroba presla. Pred tym aj 3-6 tyzdnov sa s nim vliekol kasel. Teraz to raz dva prekona.

leleh
19. mar 2019

@bobinusko8481 ahoj, mozes poradit? Ja davam dcere 6r. Vironal. No ale imunologicka jej predpisala bronchovaxom minuly tyzden. Este som jej ho nenasadila, dost sa toho bojim. Mozem jej ten vironal kombinovat sucasne s bronchovaxonom. Ty si tak davala? Dcera ma uz pomaly pol roka kasel, zahlienena a pomedzi to zapal priedusiek aj pluc. A furt bolesti v krku v nosohltane. Katastrofa. A co sme do nej uz liekov natrepali. Imunologicka do nej tlaci uz dva mesiece kortikosteroidy inhalovat ( a to predlzila o dalsie 3 mes.)+ Xyzal a + dala bronchovaxom. Ten mam 100 chuti nedat.

cactus20
6. apr 2019

Dobrý deň, mám brať Broncho Vaxom 10 dní. Toto je už 8. deň a ja som si ho zabudla dať. Čo mám urobiť?

leleh
6. apr 2019

@cactus20 daj si ho zajtra rano nalacno a potom pokracuj normalne,nic sa nedeje. Moja dcera ho akurat berie

cactus20
6. apr 2019

@leleh Ďakujem.

estratexia
16. nov 2019

Ahojte, dcéra bola ako 3 a pol rocna (prvy rocnik v skolke cez zimne obdobie) neustale chora. Tyzden doma, tyzden v skolke. V praci pruser ohen na streche. Velmi dlho sa dostavala zo soplov, z kaslu atd. Takze sme bojovali so silnou zahlienenostou, na co nam dala imunoalergologicka ventolin+ flixotide. Su to inhalacne kortikosteroidy. Velmi nam to pomohlo. Chora sice bola, ale iba 3-4 dni a bola z toho vonku. Tento rok jak sa blizil september boli sme u imunoalergologicky, a dala nam bronchovax. Mala nastupila riadne v septembri do skolky, okolo nej vsetci chory, a ta nasa zdrava. Takze cez to najhorsie obdobie chodi uz nepretrzite mesiac a pol do skolky a som rada ze nam dala dr tento bronchovaxom. Evidentne nam to velmi dobre zabera, a to mala potvrdenu aj nizku hladinu imunoglobulinu (tak celkovo nizka imunita) tak uznajte samy ze ked ma nizku imunitu a nebola mesiac a pol chora ked okolo nech v skolke vsetci chcrchlali, tak asi na tom lieku nieco bude ;)

fiafia
5. mar 2020

@estratexia toto je tak povzbudivy príspevok. Dnes broncho predpisali mojej dcerke 3roky. Rozmyslala som ci ho nasadit, ked som si precitala zlozenie. Mala ako nastupila do skolky je stale chora, nekonecne dlho trva kym sa vylieci. Po mesiaci doma tri dni v skolke a uz zase tri tyzdne doma. Som z toho zufala, tak neviem, snad idem do toho uvidim, ci zaberie 😊

zuzkaduricova
5. máj 2020

@fiafia zabral Vám? Nám ho tiež predpisala preto lebo mala je stále chorá, srale len priedušky. Ak sa nič nezmení v septembri ma ísť do škôlky a preto nám.ro predpisala az sa jej posilní imunita. Teraz nam dala aj sirup spirabel, mali sme zyrtec ale z toho bola totálne mimo

zuzkaduricova
5. máj 2020

@estratexia naša tiež neustále zahlienena. Ma ísť v septembri do škôlky, alergologicka nás zatiaľ nechcela vziať lebo nemala 3 roky ale naša pediatricka predpisala zyrtec to bol des a potom tento bronchovax a teraz spirabel sirup

liana666
8. nov 2022

@dievcinka ahoj prosim ta je to uz davno ale pomohola ta tretia davka bronchovaxomu?dik

dievcinka
8. nov 2022

@liana666 Ahoj. Neviem, či pomohla tretia dávka alebo to bola náhoda, ale zdravotný stav sa postupne zlepšoval a odkedy chodia do školy, tak je pokoj. ( klop klop )