Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Skúsenosti s herniou

anka2103
5. dec 2012

Co nato?

xlucia
5. dec 2012

@anka2103 akou herniou, kde sa nachadza. mas ju ty ci dieta? to je ako polozena otazka???

zuzi0911
5. dec 2012

@anka2103 mijrj malej v cca mesiaci spravila na suskou..na pohotovostu sme bili ako foma kedze sme ti zatlacat nevedelu.celkom nam pomahalo gulka vaty a to prelepene paskou.a samozrejme co najmenej aby dietatko plakalo.a nakoniec nas operovali v 4 mesiacoch.

zuzi0911
5. dec 2012

Prepac pisem z mobilu a akosi som si to nekontrolovala.dufam ze nieco vylustis.
@anka2103

anka2103
autor
5. dec 2012

noo tak to si ma nepotesila ano ma to moj syn na pupku a vraveli ze ked to budem zatlacat ze to prejde ale ako dlho to trva ☹

iwesska
5. dec 2012

Pokial je pupocny, s tym sa nerobi nic do 2r. sa to spontanne upravi, pokial nejde o nejake extremne zvacsenie. Ale nie je zivot ohrozujuci. Moj maly mal oba - aj tento aj slabinovy. Slabinovy bol nebezpecny, ten ked sa vyskytne, treba len operacne odstranit - moj to uz absolvoval v 3m. Takze klud 😉

anka2103
autor
5. dec 2012

@iwesska 😉

gabikkas
5. dec 2012

ahoj, nasa prva dcera to tiez mala, davali sme jej naplast specialne na to urcenu-porofix (http://www.adcc.sk/web/zdravotnicke-pomocky/det...), dostali sme ho kupit v sanitase-predajna zdravotnych potrieb. odporucali nam, aby zbytocne dlho neplakala, vtedy sa svalstvo viac napina...preslo jej to same, nebolo treba operovat.

anka2103
autor
5. dec 2012

pytala so to v zdravotnickyh a nevedia o takom ale dakujem budem zhanat 🙂

lilkasaska
5. dec 2012

môj syn mal od 6 mesiacov,v 15 mes.ho operovali,medzitým mal zopár krát záchvat bolesti,na druhý deň sme po operácii išli domov

mishu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadkav
13. jan 2013

@anka2103 Ahoj, mojej Saške tiež vybehla pupočná hernia, pediatrička sa vyjadrila, že ona nie je ten typ, že by jej to odišlo bez operácie ☹ že prelepovať a zatláčať...veľmi som sa s tým však nestotožnila, keďže ďalšie 2 lekárky mi povedali určite nie....nebolo však cez to vidno nič, žiadne cievy a pod.....tak záviselo ku kt. mudr. sme išli na kontrolu a prelepila som, len nech ich nemusím počúvať 🙂)) v novembri sme boli na kontrole na chire a že super a je to preč, že ešte je rozostúpené trošku brušné svalstvo, ale že to sa upraví....inak je fakt, že Saška dosť cvičila, keďže je skôr narodená, ťažko povedať čo zabralo

anka2103
autor
13. jan 2013

Myslim ze mojmu drobcovi sa to uz upravuje a stale som zatlacala euroukou 😉

beruska5
20. jan 2013

@dadkav tak ja mám tiež Sašku a ona má od narodenia pupoční pruh (voláme ju nafukovačka lebo tak vypadá s tím pupíkom vydutím 😀 ) a doktorka mi zas povedala že to same nezmizne ale že do 3 rokov sa stím nič nebude robit pokial by to nezačalo tvrdnut..ale pred 2 týždnami jej vybehla aj dole nad cikulou bublina a boli sme na chirurgii a že má aj slabinovu herniu, ale tu treba čo najskor operovat lebo že už je tam niečo čo sa neda čakat (neviem čo to bolo to niečo či blanka nejak a oslabena ale mne v ušiach ostalo len to čo najskor 😢 ,ale črievko tam nemá) a do žiadanky na kramare mi napisala že aby už naraz urobili aj tu pupočnu aj slabinovu..syn, Samko (dvojča), bol v lete minuli rok operovany tiež na slabinovy pruh a teraz mu zarovno zo Saškou vybehol znova pruh na tom istom mieste ako minulí rok 😖 ale to lekarka povedala že ten ešte neni taký zavažny že asi o 6 mesiacou pojde zas do nemocnice pod nož on,zatial len na kontroli budeme dochadzat..som zufala už..jak keby moje 3,5 ročne deti nonstop nosili tažke betony 🙄 ..

dadkav
22. jan 2013

@beruska5 juuuuj ani nestras, takze este sme nevyhrali ako vidim, ze az teraz Tvojej Saske vybehol dalsi pruh :( ach jooo...nam pupocny nastastie zmizol, najskor mi povedali, ze bez operacie to nepojde a zmizlo to celkom rychlo.....a syncek tiez zasa!!! kurna tak tomuto sa vravi sranda teda....ja som tiez povodne cakala dvojcata a teraz sme radi, ze mame aspon Sasku

roamers
7. feb 2013

Ahojte, my sme mali pupocny pruh a pouzili sme vyssie spominany porofix, prelepovali sme mesiac a naozaj do mesiaca pruh zmizol. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

bea13
11. feb 2013

ahoj, my sme mali u Tamarky v 3. tyzdni slabinovu herniu, hned po objaveni sme isli na operacku, nakolko sa bali, ze kedze ide o dievca, tak jej tam moze skocit vajecnik, na stole po podani narkozy sa jej vsetko samovolne upravilo 🙂 , teda vdakabohu, ale ked ju uz mali uspatu, tak jej to hned zasili, asi 2 stehy, kedze bola male babatko, vsetko prespala, zvladla to lepsie ako ja 🙂 a na 3. den sme boli doma. S odstupom casu si myslim, ze to bolo lepsie ked ju operovali taku malinku, pravdiu povediac, neviem ako by som po operacii ustala take 2-rocne dieta, ktore chce behat a uz ma svoj rozum. drzim palce.

mariannkkaa
14. feb 2013

@anka2103 ahoj, my sme mali herniu na pupku skoro od narodenia, malemu sa to zle zrastlo. chirurg cakal kym zacne sediet a lozit, ci sa to neupravi, ale neupravilo sa a v 9 mesiacoch povedal ze sa to musi operovat. nakoniec nas operovali az ked mal takmer 17 mesiacov. nastastie sa mu to nikdy nezaskrtilo, lebo to neviem ako by som zvladla... operacia to neni vazna, ale po anesteze som s malym mala co robit kym sa z toho riadne vyspal. a navyse nachytal v nemocnici nejake grcacky a hnacky a boli sme potom este mesiac chori...

mimikas
14. feb 2013

@anka2103 moj maly mal pupocnu herniu od narodenia a sama sa mu uzavrela do 9 mesiacov, ako mu silnely svaly na bruchu tak tak sa mu aj zmensovala, este ma taky iny pupok ako ostatne deti ale lekarka povedala ze to je uplne v poho a nic s tym nebude treba robit. Verim ti ze sa na to zle pozera ale je to v podstate neskodne, len to treba sledovat, ci nahodou sa s nou nieco nedeje, nie je cervena ale modra. Hernia by sa ti mala dat volne stlacit a mala by byt pod nou vzduchova bublina.

anka2103
autor
14. feb 2013

@mimikas moj uz ma pekny pupcek a ten spominany porofix u nas ani nevedia co je

Tu začni písať odpoveď...

Odošli