Slabé kiahne

mon77
10. apr 2017

Ahoj, prekonali sme vraj slabé kiahne, presné slová dr. kuahne vás lízli.
Malá mala 4 vyrážky s chrastami a asi 10 mini mini pupáčiky (veľkosť špendlíkovej hlavičky, ktoré zaschli alebo úplne po pár dňoch zmizli).

...zaujíma ma či ste mala niektorá podobný priebeh a či sa u vás kiahne zopakovali a tiež či iny člen rodiny/priatelia sa od vás nakazili?
Ďakujem

soldi
10. apr 2017

ahoj, moj maly mal slabe kiahne, par vyrazok, bez teploty, bez svrbenia. teraz mali v skolke kiahne a nedostal ich uz druhy krat

soldi
10. apr 2017

tiez sa hovori, ze ked ma dieta kiahne do roka, tak mozu byt druhy krat. druhorodeny ich mal ako 10 mesacny a tiez ich v skolke nedostal. asi tam zohrava rolu viac faktorov 🙂

jeennyv
10. apr 2017

@mon77 nasi znami dostali ako deti prve ani poriadne nevedeli, ze mali a potom o isty cas zas..ako je to mozne, mat este raz pri slabych prvych, ale je to na tele..a sirit sa nemusia, vsetko je telo..ja som mala, mamca nie a nedostala odo mna...

mery34
10. apr 2017

A boli to kiahne? Mal ich niekto v okoli? Moj syn mal chorobu ruky, nohy, usta a ani dr. si nebola ista ci su alebo nie su to kiahne.

alenkabaj
10. apr 2017

Môj mal pár vyrážok na čele, na rukách a nohách. A nakazil svojich bratrancoch

mon77
autor
11. apr 2017

@mery34 ahoj, no dr nam povedala, ze vyzra ako kiahne ale velmi slabe a do karty napisla, ze prekonala herpeticky virus
mala 2 chrasty vo vlasoch, jednu na stehne a jednu v konecniku .... zvysne drobne na ranienku, chebte a jednu v puse na podnebi a ano v skolke ich mali a maju ich aj jej spoluziaci, jeden so slabsim priebehom cca 20-30 pupkov a druhy asi 200-300 kuskov 🙂

foto prvy den

mon77
autor
11. apr 2017

a takto vyzerali cca na 3-4den

mon77
autor
11. apr 2017

@alenkabaj
@mery34
@jeennyv
@soldi ... dakujem za odpovede 🙂 ... tak uvidime o par dn ked sa nam skonci inkubacna doba ci ich syn dostane
... a mozno aj ja 😀 ... vraj som ich ako dieta na 100% nemala podla mamy ale protilatky mam

stankaz33
11. apr 2017

Stalo sa to môjmu manželovi, ako dieťa prekonal slabé kiahne a potom ich dostal opäť ako 25 ročný 🙂

zojka78
11. apr 2017

Ahoj, no ja som o tom teraz dost citala, lebo momentalne takisto kiahnujeme😒 a starsi (5 rocny) mal tiez taketo slabulinke, par vyrazok, do tyzdna mal po kiahnach, ale zial mala (17 mesiacov) to presne na 14 den od neho chytila a cista katastrofa! vysoke teploty, vyrazky uuuuplne ze vsade, vyzera hrozne chudatko😢 u nej to vidim tak skor na tri tyzdne hojenia, ak nie aj dlhsie....no a preto som si citala na nete, ci to maly nahodou nemoze este raz dostat, ked ich mal take slabucke, ale podla toho, co som sa docitala, vraj ten, kto tvrdi, ze mal kiahne dva krat, ze to mu iba v detstve musela byt zle urcena choroba (vraj takychto dermatitidnych ochoreni podobnych kiahnam je kopec), nie je to vraj vobec mozne, lebo kiahne ak niekto prekona, ostava virus uz navzdy v tele a druhy krat sa moze aktivovat pri velmi oslabenej imunite, ale to uz iba ako pasovy opar....tak dufam😉

miminka327
11. apr 2017

Ahoj,suseda teraz práve dokiahňovala ,ako 33ročná...a mala ich už 2x. Dostala od dcérky. A to mala kishne,ako malá,ale bola vysypaná málo...

saska.t
11. apr 2017

Ja som mala kiahne 2 x potvrdene krvnymi testami, a moja mama ich dostala po 50 rokoch od mojich deti 2 x

mon77
autor
11. apr 2017

@saska.t no super .... tak jedine co ostava je cakat a uvidime ... dakujem za pridanie skusenosti 🙂

saska.t
11. apr 2017

@mon77 netreba robit paniku, to co sa stalo mne nemusi sa stat inemu,ja som len chcela povedat ze tato moznost tu je 😉

kochanka
12. apr 2017

Moja dcéra mala asi 15 pupacikov do 4 dní bolo po kiahnach od vtedy sa kiahne v škôlke zopakovali asi 3 krát ale ona ich znovu nedostala

lulien17
12. apr 2017

ahoj, ja som mala ako škôlkárka slabé kiahne (sestra mala "normálne" čiže vyhádzaná a tak) a ja vraj pár bodiek (do 20) a potom keď som mala 14 rokov som si ich riadne užila teda.... takže moja vlastná skúsenosť 🙂 ale dúfam, že u vás to bude inak 🙂

petra7712
12. apr 2017

Ahoj. Ja som ako dieta mala kiahne. Vraj normalne nie slabe. A teraz ako 31 rocna som ich mala opat. Isla som navstivit kamosku a jej mala ich mala. Hovorim si nevadi vsak ja som ichako dieta uz mala. O dva tyzdne bum kiahne. Takze ja som si ich absolvovala 2x

ewunia
12. apr 2017

Ja som mala kiahne ako dieta a poriadne silne aj s teplotou a druhy krat ked som bola v 32 tyzdni tehotenstva a tiez silne,dostala som ich od starsej dcerky ktora sa nakazila v skolke. Az do porodu som bola v nemocnici a 3x denne na monitorovana na ozvoch .

bambulka026
12. apr 2017

@mon77 Muž mal keď bol malý a v minulý rok dostal od dcéry. Tak sa trápil a veru to boli riadne kiahne. Mal ich doslova všade. 😁

pramukova
12. apr 2017

No moja mala ma 5 rokov a mali sme kiahne uplne slabucke tiez tak ze asi 5 riadnych a nejakych 10 iba cervenych bodiek dala som jej vziat krv musi to byt po prekonani aspon 14 dni a zistit z krvicky ci ma protilatky ak ano tak ich prekonala a nemala by ich uz dostat no a este mam mladsieho synceka 2 roky ktory to vobec od nej nedostal takze tak nasa skusenost😉

martinasedlakova0
12. apr 2017

Ahoj aj moj 8 rocny syn mal momentalne druhy krat kiahne.. Ani nie pred rokom mal iba zopar bez teploty.. a teraz mal riadne ukazkove do ucebnice 😊😊

zuzana1710
12. apr 2017

Brat prekonal ako dieťa kiahne a teraz ako 39rocny dostal zase a v deň jeho svadby ich mal najagresivnejsie,tak ma krásnu spomienku na vlastnú svadbu..

maralova
12. apr 2017

Ahoj,malá mala slabé kiahne ako 2-ročná,mala asi desať vyrážok a v 5-tich rokoch sa nakazila v školke,ale tento krát už mala výsyp na celom telíčku.

nanka1986
13. apr 2017

Ahoj. U nas kiahne prebehli v novembri. Starsi 5 rocny ich dostal v skolke, doma 3tyzdnovy novorodenec, nedojceny, jasne ze strach, dostal ich presne na 14ty den. Mal ich asi 8, jeden vecer mierna teplota. Cize priebeh minimalny. Pediater ma upozornil, ze mi nezarucuje, ze ich uz v buducnosti nedostane 😁

sissik
13. apr 2017

u nas zo skolky priniesla starsia, hned si ich odkrutila mensia vtedy 5mesacna . Mensia tiez mala malo vyrazok asi 10, ale teploty mala. Teraz v skolke boli kiahne, ale nedostala ich.

christin3
20. jún 2023

Caute syn bol v kontakte s kiahnami, mozu byt toto kiahne? Ma prvu vakcinu ockovania proti kiahniam.