Slezový kvet na predkožku

lukihomamina
30. máj 2014

Ahojte, chcem sa podeliť s tými mamičkami, ktorých synčekovia majú problém s predkožkou, o našu pozitívnu skúsenosť. Náš malý bude mať v auguste 3 rôčky. Donedávna nemal zídenú predkožku aj keď sa mi to už pomaličky po bokoch podarilo trošku posunúť dole. Moja kamarátka lekárnička mi nedávno poradila kúpiť Slezový kvet a to mu pridávať do kúpeľa. Sú to také fialové kvietky a voda sa z nich zafarbí do modra (tak sme sa hrali,že to má šmolkovskú vodičku ). 4krát sme ho v tom okúpali, vždy mu trošku predkožku ponaťahovali ale len jemne nie nasilu a čuduj sa svete dnes máme predkožku celú dole. Veľmi sa z toho teším a rozhodla som sa podeliť s Vami o túto skúsenosť so slezovým kvietkom. Aj tá kamarátka lekárnička mi povedala, že jej synčekovi to pomohlo a ešte vraj aj iným mamičkám to poradila a výsledok bol pozitívny. Tak ak chcete vyskúšajte, nič za to nedáte. Nám to pomohlo a teším sa z toho 🙂

22beba
30. máj 2014

wooooow to je super a to sa dá zohnať v lekárni ? 🙂
@lukihomamina

sonkab
30. máj 2014

@lukihomamina pozerám,že si z tt. Kde sa ti podarilo ten kvet zohnať ? Ja zháňam, ale slez nebadany už nikde nemajú a iný co mi predali nám vodu nezafarbil

koniarova
30. máj 2014

Môjmu to vôbec nepomohlo. Robili sme to pravidelne aj dosť dlho. Upravilo sa to až časom samé. takže u nás 0 bodov. 😒 Samozrejme, skúsiť treba všetko. 😉

lukihomamina
autor
30. máj 2014

Baby ja som to kúpila priamo v lekárni ale u našich v Brezne, ale tak snáď to budú mať aj v Trnave. Je to od firmy Megafyt Pharma a stojí to okolo 1.5 eura balenie a volá sa to Slézový květ.

lukihomamina
autor
30. máj 2014

@koniarova možno to nášmu pomohlo, pretože ako vravím, už to mal trošku po bokoch dole....ja som z toho len veľmi vytešená, lebo už nám hrozil na kramároch zákrok preto a zrazu to pomohlo a preto som sa rozhodla poradiť aj ostatným mamičkám.....avšak netvrdím, že to pomôže každému...ale ako vravíš, treba skúsiť...

koniarova
30. máj 2014

@lukihomamina Áno, asi to bude tým že mu to už trošku išlo. 😉 Tak sa teším, že sa zákroku vyhnete. 🙂

hradnapani
30. máj 2014

@lukihomamina prosim ta, ako si pripravovala ten slez do kupela? ake davkovanie? najprv sa to necha vyluhovat alebo kvety dat priamo do vane, ci ako? netusim 😕

monika319
30. máj 2014

@lukihomamina aj mna by zaujimalo to davkovanie. kolko toho dat

zrka
30. máj 2014

@lukihomamina tiez poprosim navod 😀

gabika827910
30. máj 2014

Aj ja poprosim navod mi mame tiez s tym problem a rada by som sa vyhla zakroku.Dakujem 😉

gabika827910
30. máj 2014

@lukihomamina zabudla som ta oznacit este raz diky

lukihomamina
autor
30. máj 2014

baby ja som to robila, tak ako mi kamarátka (lekárnička) poradila - možno niektoré napíšu, že som to zle robila.....ja som mu do kúpeľa (nie veľmi horúceho - taký práveže trošku menej teplý) nasypala priamo zo sáčku tie kvietky....dala som toho zhruba pol sáčku (síce kamarátka vravela, že stačí menej...ale ja som si pomyslela reku nech to pomôže 🙂 )......a ono to takmer hneď začalo vodu pekne farbiť....samozrejme sme ju stále miešali (robili sme akože vlny).....a potom možno takých 10-15 min. som ho tam nechala ale jasné, že som sa skoro stále pokúšala mu jemne tú predkožku naťahovať....

katyt
17. sep 2018

Prosím Vás, mal by niekto na predaj Slezový krém od firmy JUS? Najlepšie polovičné balenie, to by celkom stačilo. Ďakujem!

maca283
8. nov 2018

@katyt ak ste nezohnala ozvite sa
@katyt

katuskatt
27. jún 2019

Ako to vyzera?? Nam doktorka kazala stahovat od narodenia. Maly ma teraz 7 mesiacov a teda vobec sa nam nedari.

ereska
16. mar 2023

@lukihomamina my tiez uz dlho pouzivame pomalicky ide dole no ja uvarim vodu v kanvici necham ju ochladit tak na 80 stupnov a zalejem kvietky zakryjem necham 20 minut luhovat potom zcedim a primiesam vidu aby bola prijemna na kupel zevraj ked sa zaleje takou nie vriacou vodou sa aj najviac slezu vyluhuje. A ty ho kupas ked tam ma tie kvietky ci ich vyberas ked zafarbia vodu???

waitinka7
20. júl 2023

@ereska Prosím Vás, kde ste kupovali tú bylinku slez? A koľko toho slezu asi dávate na jeden kúpel? Ten výluh potom vlejete do vane a zmiešate s vodou? Či ako to vlastne robiť?

ereska
22. júl 2023

@waitinka7 da sa kupit aj cez internet a ja navstevujem u nas bylinkarku mozem vam dat na nu email verim ze by vam aj ona vedela poslat. Postup som som pisala vysie no ja to nedavam do vane ale posadim si ho do takej mensej vanicky aby som tam nemusela uz velmi riedit vodou a mal ho ponoreneho ked chvilku posedi tak mu to skusam pomalicky vo vode uvolnovat dobre keby tam aspon 15 minut vydrzal sediet