Prilepená predkožka u 6-ročného

15. jan 2023

Ahojte , neviem si už rady tak píšem tu ....
Môj syn má stále prilepenú predkožku.
Sťahujeme už takmer rok no pohli sme sa asi len o 1 alebo 2 mm. Pritom sme už skúšali pinďa masť aj slezové kúpele
Sťahujeme pravidelne 3 krát do týždňa. Inak problémy nemá , nebolí ho pri cikaní ani inokedy.
Trhlinky nemá ani nemôže mať z čoho , sťahujem veľmi opatrne , vždy len kusiliček a keď povie že bolí tak hneď predkožku pustím.
Nemali ste podobný problém ? Máte nejaké rady ?

panda21
15. jan 2023

V době nástupu do školy (tzn. ve věku 6–7 let) má fimózu stále ještě přibližně 8 % chlapců, zatímco ve věkové skupině 16–18 let je postiženo asi jen 1 % adolescentů.
https://www.nzip.cz/clanek/407-fimoza-zakladni-...
Je to ok. V puberte začnú pracovať hormóny a uvoľní sa aj sama.

anjelicek26
15. jan 2023

Nas syn ju mal vtedy tiez este prirastenu, boli sme na operacii... ok to nebolo, podla lekara bola nielen prilepena, ale doslova prirastena...to by sa uz neoddelilo... my sme mu s tym nikdy nic nerobili, vzdy len sam a pohybat pri kupani, takze proste to bolo ako to bolo... oddelili mu to laserom, nadstavili dvoma stehmi uzdicku, ma to ako kazdy iny chalan teraz... vekovo ano lekar povedal, ze do puberty mame cas, ale v urcitom veku je to uz citlive a chlapci nechcu na to nechat nikomu sahat a lepsie je to tesne pred nastupom do skoly... myslim, ze v niecom mal aj pravdu, tazko by syn kamosom vysvetloval, ze ide na tento typ operacie v tomto veku...ak by mi vobec povedal, ze nejaky problem este stale ma... naheho som ho nevidela pekne davno 😅

zorkahorka
15. jan 2023

Moj syn mal 5, ked sme boli na kontrole a tuez stale prirastenu. Kedze sa mu permanentne tvorili zapaly, lekar mu ju nasilu stiahol. Ma ale stale zuzenu predkozku, ak sa mu to za rok nezlepsi, bude mu to narezavat...
Pinda mast je hovadina. Spominala som ju pred dvomi urologmi a ani jeden ju nepoznal. Ale veaj lepsie ako nic...
Mladsi 2rocny ma tiez prilepenu, doktor kazal sťahovať kazdy den a aspon 2x denne
Urolog ti vie predpisat kortokoidovu mast, s ktorou to ide lepsie. Ale... mne ani pri jednom synovi dako vyrazne nepomohla 🤷‍♀️

zabka79
17. jan 2023

Nam to vyriesil krem triamcilomon je to kortikoid. Ale zabera pekne.