Slzavé očko trojmesačného synčeka

sisssulka
27. máj 2013

Môjmu 3 mesačnému synovi stále tečie očko. Máte s tým niekto skúsenosti? Dávala som mu kvapky Oftalmoseptonex, ale moc to nezabralo. Cez deň ako tak v pohode, ale do rána má zasušené karpinky. Rada by som sa vyhla preplachovaniu očných kanálikov na očnom. :(

aristka
27. máj 2013

masíruj mu krúživým pohybom miesto ,kde je slzný kanálik niekoľko krát denne a navštív očiara či to nepotrebuje atb

kemonka
27. máj 2013

@sisssulka presne aj my máme 3 mesiace a ten istý problém, vkuse to malému tečie z očka, neviem už čo s tým. A ako sa preplachuju tie očne kanaliky? 😨

daol
27. máj 2013

nam slzilo očko od narodenia chodili sme k očnemu brali antibiotika masirovali a nič nepomahalo hrozilo nam preplachovanie v 7mes som sa na všetko vykašlala prestala masirovať aj mastiť len som umývala čistou prevarenou vodou nech mu to prepichnu alebo čo dokedy ho chcu trapiť kym nebude mať rok? a všetko viac vnimat vratane bolesti za dva týždne sme mali pekne čiste očko dodnes si myslim že tie maste nam viac škodili ako pomahali 😠

daol
27. máj 2013

@kemonka vraj to trva len sekundu ale čim je dieta staršie tym horšie a ani prelach nezaruči že očko nebude slziť mam kamaratku ktora bola už 3x a stale maju s tým problem

miub
27. máj 2013

@sisssulka
My sme mali problem s oboma ockami, zacali sme kvapkami a masirovanim. Jedno ocko sme takto "zachranili", ale druhe nadalej slzilo a hnisalo. Tak sme boli na prepichnutie ocneho kanalika. Odvtedy si musim zaklopat, je to ok. Treba ist urcite k ocnemu, cim neskor, tym horsie....

lencika
27. máj 2013

Ahoj aj my sme mali problem s ockami pri narodeni to neriesili az neskor jej dali kvapky a mala som pocit ze to preslo a teraz ked ma dva roky tak jej zacali strasne slzit ked sme boli von chuda a ked mala sopliky to bola hroza. doktorka jej predpisala 3 kombinaciiu kvapiek sama nevedela ci alergia ci kanaliky.

aristka
27. máj 2013

@kemonka je to dosť bolestivá záležitosť ,kedy sa pipetkou nasilu pretlačí slzný kanáli a následne prepláchne,nie vždy to zaberie na 1 krát

sisssulka
autor
27. máj 2013

Skúsim ešte aj to masírovanie, ale zajtra ideme k doktorke, tak uvidím čo povie.
miub a ako sa robí to prepichovanie očného kanálika? to sa len vyplachuje alebo prepichuje? boli to?

mamainprogress
27. máj 2013

@sisssulka ahoj, moj maly to mal od narodenia, prave ocko. Skusali sme najprv s pedi potom a ocnou rozne kvapky ale nic nepomohlo, ani masaze, proste to bolo treba uvolnit. Straaasne som nechcela ty proceduru ale nakoniec ma ocna presvedcila. Trvalo to cele asi 20 sekund, maly zaplakal ale len pocas zakroku, potom hned bol kludny. Odvtedy mame pokoj, ocka nemaju ziadny problem.
Neboj sa toho, nie je to take strasne.

miub
27. máj 2013

@sisssulka
No to ti neviempresne povedat, lebo som pri tom nebola (cakali sme v cakarni) jednak som nechcela sama, doktorka to tiez nechcela - ze to nie je pre rodicov :( ale je to odbornicka s vinikajucim pristupom aj so sestrickou, takze som im verila.
Ale trva to naozaj chvilku, ja si to predstavujem ako prepichnutie tenkou cievkou (nakolko treba zrasty v kanaliku rozrusit). Neboj nie je to take zle. Treba mysliet na to, ze tym babatku pomozu - lebo niekedy to inak nejde :(

sante81
27. máj 2013

@sisssulka mna posielala doktora na preplach 3x, odmietla som. celkovo nám očko slzilo 3x asi po tyždni, potom to ustupilo, nemasírovala som, mali sme len mastičku. preslo to samé.

sisssulka
autor
27. máj 2013

mamainprogress tuším ma niektorí ľudia zbytočne vystrašili. Ak mu to má pomôcť, tak to tých pár sekúnd vydržíme. Radšej nech mu to urobia teraz keď má 3 mesiace ako keby mu to mali robiť, keď bude starší. Asi by to oveľa horšie znášal. Ale tak chápete bojím sa oneho 🙂

janinah
27. máj 2013

nemám čas rozpisovať,ale ako očná sestra preplach slzných ciest odporúčam,určite lepšie chvíľu vydržať/oko sa umrtví kvapkami/ ako týždne masírovať,dávať kvapky vrátane atb a efekt malý 😉

asfodelka
27. máj 2013

@sisssulka ja som bola pri malom ked mu preplachovali prvykrat ocko. do injekcnej striekacky daju vodu, tu ihlou streknu do kanalika. nasmu malemu zistili ze sa voda vracia tak sme museli ist na sondaz. tam ma k nemu nepustili. ale vraj mal dnu hnis a krv. boli sme 2krat na sondaz a 3krat na preplach. vsetko si odreval ale pomohlo. mne dr. povedala ze v ziadnom pripade nedavat masticku lebo mast este viac upcha kanalik. dali nam tobrex a ten zabral.
myslim ze skor maly plakal od strachu ako od bolesti. ved si predstav ze Ta drzi zopar cudzich ludi a do oka Ti cosi vkladaju. hroza.

milota164
27. máj 2013

my mame tiez problemy , vzdy len s lavym ockom. Zatial nam to nikdy dlho netrvalo, max. 3 dni. Pouzivam Ophtalmo sept a odvar z ocianky rostkovej.Zatial nam to zabera, ale lekarka vravela , ze ak to bude caste tak bude treba ist na ocne. zatial nam , ale zabera toto tak dufam , ze sa to nezhorsi.

sisssulka
autor
28. máj 2013

asfodelka a koľko mal malý keď mu to robili?

asfodelka
29. máj 2013

@sisssulka mal necele 2mesiace.najprv mal pamykon, framykoin od jednej dr a nepodareny preplach a potom sme isli k inej dr. tam mu na necele 3mesiace urobili sondaz a po tyzdni zas. a potom sme chodili na preplachy. dostal tobrex a kanamycin. potom to uz prestalo a vsetko je ako ma byt.