Som jediná, ktorej vadia sladkosti?

lavanta
13. máj 2016

neskutocne ma to vytaca... ☹ 😠

lavanta
autor
13. máj 2016

@tenerifka rodicia chceli pre vas to najlepsie 😉

tappetty
13. máj 2016

Uplne ti rozumiem, a nie si jedina:} mame to iste s nasimi, ktori to pochopili po 7mich rokoch, chapem ta ze je ti neprijemne stale s nimi ist do konfliktu a riesit dokolecka tie iste veci, lahko sa to povie, ,,nedovolit im to ,, a stanovit si mantinely. Co ak to rodina robi pozachrbtom? alebo napriek 100 debatam a raznym vysvetleniam priamo pred mojim ksichtom...nestretavat sa? trosku krute nie? Ja som mala s mamou asi 200 hadok o tom raz som ju doslova vyprevadila s nasho bytu kvoli tomu potom sme si to vysvetlili tyzden bol pokoj a po tyzdni prisla s tym ze kupila salviove cukriky a uz to deckam rvala do ust. Kazdopadne co nam pomohlo= deckam som zacala ukazovat fotky pokazenych zubov a takych ozaj tucnejsich deciek, apriek tomu sa im strasne tazko odolava ale snazia sa:}. a Druha vec co nam mega pomohla bola ze kvoli problemom v skole sme navstivili psychologicku , klasika diagnostikovala hyperaktivitu , sli sme dokonca ku pychiatricke , ktorej ,,terapia,, znela ze mame okamzite vylucit Cukor. Nasi maju malu strasne radi a chceli jej pomoct kvoli tej skole a normalne posledny mesiac jej nosia banany a jablka ked pre nu idu do skoly, a tie posrate cokoladove hovadiny a lizatka vyhodili, HURA, drz sa pevne nervy ja som kvoli tomu hystercila cez 6 rokov

lavanta
autor
13. máj 2016

@monikaparson uplny suhlas 😉 presne je to o tom, ze ma takyto ludia oberaju o energiu...

mysga
13. máj 2016

Deti a sladkosti patria k sebe odjakživa. Je bežné, že sladké dostávajú (samozrejme, nie od cudzích, to je na políciu :D:D) a pokiaľ majú rodičia iný názor a nejdú s prúdom, tak treba o tom okolie upovedomiť. Lebo zrejme to všetci robia automaticky.

janinah
13. máj 2016

tak to sladkostárčenie chvíľu vydrž,ak sú dedkovci takí "klasickí" za chvíľu deťom začnú dávať peniaze,to už bude lepšie 😀

lavanta
autor
13. máj 2016

@tappetty budem razna, su to moje deti a stoja mi za to...ja ich tiez vsetkych neponukam cigaretami a (keby fajcim ) nevyfukujem dym do tvare aj napiek tomu, ze je to nezdrave - skoro tak, ako sladkosti !!

lavanta
autor
13. máj 2016

@janinah no...to by mi viac usetrili 😀

lavanta
autor
13. máj 2016

@mysga ano, priznam sa, ze ked som nemala deti robila som to iste 😅

mysga
13. máj 2016

@lavanta A ak sa môžem opýtať, si ten typ rodiča, čo nedáva cukor deťom vôbec, alebo to len chceš mať pod kontrolou? 🙂

nell77
13. máj 2016

Absolutne mi to prekaza a je to jedna z veci kt.ma vytacaju najviac...chapem preto a povedala som si ze neustupim nevh si myslia kto co chce..slaskosti nekupujem,iba co dostanu...a do caju nic al.med..
starsi syn 9r.nema jediny kaz a to je pre mna najdolezitejsie..nie co si mysli rodina....drzim palce..nelka

klarisa6
13. máj 2016

myslim ze to viacerim mamickam vadi. Kedze vy sa snazite aby dieta jedlo aspon trosku zdravsie, zato vas vase deti nemaju radi a potom pride babicka a da vnucatku sladkost a uz je babicka najlepsia

lavanta
autor
13. máj 2016

@mysga samozrejme len pod kontrolou....nie som typ napr. ze ranajky cokoladove gulicky, obed palacinky zapit sirupovou vodou, a vecer krupicova kasa s cukrom....
dam sladkost, ale raz za den...

lavanta
autor
13. máj 2016

@nell77 dalsia vec...zuby ako perlicky aj u nas 😉 zubar nas vzdy chvali aspon niekto to oceni !!!

evittam
13. máj 2016

@nell77 Máš pravdu-každý podľa seba. No, ale musím ťa vyviesť z omylu - to koľko zje tvoj syn sladkostí nemá nič moc spoločné s jeho kvalitou chrupu - môj syn zje sladkostí viac ako ty píšeš a má špičkové zuby..... 😉

lavanta
autor
13. máj 2016

@evittam ja mam v okoli hned dva priklady skolkarov co maju doslova odhnite predne zuby, cize uz len hnede cosi pri dasnach....a su to deti rodicov, pre ktorych je croissant a brumik zdrava svacina....
+ zapit sirupovou vodou alebo sladkym cukrovym cajom
tym som chcela povedat, ze bude to aj od sladkosti...tvoj syn ma stastie, bud rada 🙂

lavanta
autor
13. máj 2016

@klarisa6 moje deti ani tie sladkosti nepotrebuju, nepytaju, ale ked su im ponukane tak tazko odolavaju...a to mi vadi, ze im to nukaju, pripominaju...pritom oni same by si ani nespomenuli a ked im nakrajam ovocie, uplne im to staci

mysga
13. máj 2016

@lavanta ja som mala odhnite zuby zo železa, čo som užívala :(

A keby deťom povieš, že nemôžu sladkosť, ktorú dostanú hneď spapať, ale odložia si ju pekne doma a zjedia, keď bude ich bruško na to pripravené? Lebo len mamina počuje, či je bruško na to pripravené, alebo čo. :D (ak sú to školáci, tak toto asi už nezaberie. :D )

Napr. u nás v škôlke majú cukríky vždy len v skrinkách, nemôžu ich zjesť v škôlke, až keď po nich prídu rodičia a sami im to dovolia.

evittam
13. máj 2016

@lavanta Tak samozrejme, že ak sa bude či už dieťa alebo dospelí "dláviť" od rána do večera nezdravými cukrami tak mu to k lepšiemu stavu chrupu určite nepomôže - jedine, že by si teda tie zuby hneď umyl ale veľkú váhu má rodinná predispozícia, čiže ak máš v rodine niečo takéto tak ťa to raz určite dobehne a môžeš robiť čo len chceš. Aj niektoré lieky a ATB robia svoje...... 😉 Čiže tie detičky čo spomínaš vôbec nemusia jesť od rána do večera sladké a aj tak tie zúbky majú také -bohužiaľ. A môj syn nemá šťastie v tomto ale všetci v rodine máme dobrý chrup. 🙂

lavanta
autor
13. máj 2016

@mysga zacnem to tak robit...odkladat veru...len vacsinou su tam bratranci, sestrenice ktore to hned vsetko zbastia...a moje deti, potom mi ich je luto...

lavanta
autor
13. máj 2016

@evittam ja tie deti poznam a veru to sladke od rana do vecera dlavia...to som si ista 😝

mysga
13. máj 2016

@lavanta a babky a dedkovia na tvoju prosbu reagujú ako? Teda, ak si to s nimi riešila, samozrejme. Mohli by mať pochopenie a keď nie, tak povedz, že deťom zistili dačo s cukrom v krvi a nech ich neprovokujú sladkosťami a bratrancom a sesterniciam treba dať sladkosti pri odchode. :D

cucoriedkafiha
13. máj 2016

Ani ja malej nedávam sladké čokolády ani džúsy nie zbytočne a vadí mi to ale ľudia ma začali najprv kritizovať ale ich vec je to moje dieťa a moje pravidlá


Namiesto sladkosti jej dám do ručičky ovocie

lauricka
13. máj 2016

@lavanta jedina? Si robis srandu? Takych je! 😀

lavanta
autor
13. máj 2016

@mysga moji rodicia to akceptuju, snazia sa a svokra trochu zmiernila....veru aj nad tymto som rozmyslala lebo to by zabralo...🙂

lavanta
autor
13. máj 2016

@cucoriedkafiha suhlasim s tebou 😉

lauricka
13. máj 2016

@dominika6 tak ja mam pikosku, u nas v skolke si gratuluju VSETKY deti, teda asi 80 deti a furt dokola si nosia sladkosti. Ak tam, nahodou, moje deti idu, vzdy sa poobede vracaju so sladkostami v ruke. Alebo si najdu v skrinke, ze boli sme dobri, tak nam pani ucitelka dala. Takze toto je uz iny level, ze 80 deti! Sme kupovali namiesto toho skakacie lopticky tie malicke, 80 kusov. Ale to sme boli asi jedini. Inak su to sladkosti.

lauricka
13. máj 2016

@mysga no super, zakaz dietatu sladkost, ktoru dostalo a ma ju v skrinke. Precitaj si vyssie, ako u nas v skolke deti vlacia sladkosti. Tiez ich cakaju v skrinke poobede, ale pochybujem, ze dovod je ten, aby sa rodicia mohli rozhodnut, ci im to dovolia 😀

dominika6
13. máj 2016

@lauricka
ved práve že tento kolobeh sa nedá zastaviť ani zrušiť

moni244
13. máj 2016

Mne to nevadi, pokial mi dieta jedava normalne a zje vsetko, jedava ovocie, zeleninu, pije cistu vodu, tak kvoli troche sladkosti nebudem robit dusno, hadat sa a podobne

mysga
13. máj 2016

@lauricka Čo ja viem, náš malý mi to dá vždy do kabelky a doma to upracem medzi sladkosti... Ale zas on to robí automaticky, keď čosi dostane poďakuje a dá si to do šuflíka k ostatným sladkostiam. Okrem kinderka, to chce otvoriť a pozrieť sa na hračku. :D