Soor, ľudovo žabka. Čo pomôže na túto infekciu?

zuzanapistalka
19. aug 2011

Vie mi niekto poradiť dobrý osvedčený liek, hoci i "babský" na soor, čiže žabku? Môj malý to dostal pred týždňom (idú mu zúbky a hryzie všetko, od mojich prsníkov až po svoje topánočky), vodička z lekárne vôbec nezabrala, trochu zabrala vodička predpísaná doktorkou, ale problém je aj v tom, že už to mám aj ja na prsníkoch, keďže dojčím. Prsníky už mám dosť boľavé. Vopred ďakujem za akúkoľvek radu a pomoc.

luciaq
28. jún 2012

aj ja som dnes bola so synom u lekarky a dala nam na to nizoral,ze mu to mam aj patkrat denne potierat. ale ten tip namacat cumel do toho nie je zly. ta dakujem. snad nam rychlo zaberie. maly to ma vpredu na spodnej pere. neviem z coho to dostal ale snad lieky zaberu a budeme mat pokoj

janemari
11. júl 2012

Ahojte aj ja riešim práve tento problém.Mne doktorka tiež predpísala Nizoral a verte neverte,včera mala vysapanú ešte celú pusu som myslela,že to budem čistiť aj týžden a dnes, už mala skoro úplne čisté ústočká. A ja tiež namáčam aj cumlík.

modrofuzik11
21. aug 2012

ak je ta mykoza uz aj na tvojich prsiach, skus canesten krem. pomaha... 🙂 drzim palce

majusik1
11. sep 2012

ahoj,my sme tiež mali teraz v pusinke soor a kedže dokt.nerobila,zašli sme do lekarne a odporučali nam fialovu vodičku,že nemôže poškodiť.bol sice cely fialovy ale za 2 dni bolo po probleme.🙂

nicearty
1. nov 2012

ako uzivat candibene pri zabke, ktoru ma syncek? vie mi niekto poradit?

maria613
1. nov 2012

Ahoj vieco aj moj syncek to mal vcera sme boli u doktorky a povedala ze 1 dcl prevarenej vody a 1 lyzicku sody bikarbony omotat gazicku okolo prsta a vytierat aj cumle omocit do sody bikarbony... fakt a dnes uz nema ani stopu...a to to mal v celej pusinke...fakt skus

verka1978
2. nov 2012

Soda bicarbona pomohla aj nam. Inak ten candibene sprej ti treba nastriekat na gazu ci obvaz a vytret jazyk a podnbie, dasna. Inak je hnusny. Nam pomohla ciastocne soda bicarbona a potom to akosi samo preslo, mala to nemala moc biele

janka3a
2. dec 2012

my mame borax..do 4 dni sme sa jej zbavili..

perlaoceanu
5. máj 2013

moze dieta dostat zabu od svagrinej, ked su spolu v miestnosti a ona ju ma?

matozazzo
5. máj 2013

@perlaoceanu Iba ak by vzalo nieco dieta do ust, napr. lyzicku po nej, napilo sa po nej, alebo pusa.. vzduchom nie.

papa63
9. okt 2013

väčšina uvedených riešení s použítím liečiv máva recidívy, pretože nie je odstránená príčina
soor sa môže opakovať viackrát, kým dieťatko trochu nevyrastie a imunitný systém nie je dosť silný na potlačenie premnoženia candidy
Pre sympatizantov prírodných postupov - tie podporujú súčasne s potláčaním premnoženej kvasinky aj posilnenie organizmu, možno preto bývajú z dlhodobého hľadiska účinnejšie - spomínané koloidné striebro, homeopatický liek (je ich viac podľa situácie), prípravok pre ústa na rastlinnej báze - môže obsahovať aj riedené Ag, dá sa použiť aj silne riedený čajovníkový olej,... a maminka by mala jesť veľa listovej zeleniny v strave (napr. formou smoothies), .. a málo sladkostí, resp. škrobov.

janka743
9. okt 2013

mne dala detská Dr. na žabku tabl. Nizoral, tak isto sa vola aj sampon na vlasy 🙂 , dala mi do "ruky" priamo v ambulancii jednu tabl. a dávala som ju 4 dni, každý den jednu štvrtinku. zmizlo to, nemusela som vytierať ústočká... neskôr sa to opakovalo, v lekárni mi dali aj bez receptu tieto tabl. síce sú na recept, a liečbu som zopakovala s 1 tabl.

dada7701
29. dec 2013

..nám dala lekárka fialovú vodičku...

vierkaj
4. jan 2014

Mame tiez zabku na jazyku,maly mal uz 2 roky a dostali sme ju vzdy pri prerezavani zubkov. Teraz uz mame vsetky zubky prerezane, prestali sme aj s kojenim ale zabku ma posledny mesiac. Kupila som gencian-fialovu vodicku, kvapky bio gaia a imunoglukan. Chcela by som sa poradit s tymi co pouzivaju/li fialovu vodicku a zabrala Vam ako casto ste s nou vytierali ustocka? Mne povedali len na noc a cez den vytierat rozpustenim vitaminom C.

sisaa
14. jan 2014

Detska lekarka nam predpisala candibene sprej, ale v pribalovom letaku nie je nic o vnutornom pouziti, skor na nejake plesne na kozi, hlavne nohach. Nie je tych candibene viac druhov, ci neprislo k omylu? Mozem to malej dat do ust?

kkrataska
14. apr 2015

@sisaa no presne aj nam vcera doktorka predpisala ten candibene sprej,som bola v soku ked som citala pribalovy letak...davala si to tvojmu nakoniec?

sisaa
14. apr 2015

@kkrataska áno, pýtala som sa ešte jednej doktorky, ale tuším nám to až tak nepomohlo, nakoniec nám dala niečo iné

13091991
14. apr 2015

zarucene Pagavit...su to take velke vatove tycinky v niecom namocene s tym vytieras usta...tam to zabralo okamzite

domimisik
9. jún 2015

Ahojte, chcem sa opytat, mozu byt pri zabke vysoke teploty?

elanor1
20. jún 2015

Caute, mate skusenosti s homeopatikami Borax 5 9Ch? Mam 3 tyzdnove babatko a v lekarni mi povedali, ze sa to ma nechat rozpustit vo vode a dat to babatku vypit ... len teraz som citala, ze s Boraxom treba vytierat. Je este nejaky iny typ Boraxu? A mam tento Borax uzivat aj ja.

lenkatakacsova
18. júl 2015

ahojte
v akom pomere stre riedili sodu bikarbonu na roztok
a ako často ste vytierali usta? dakujem

lubaska21
18. júl 2015

@lenkatakacsova ahoj, syncek to sice nema, ale na poslednej poradni som sa pytala, co v pripade ak sa objavi - lebo dcera to mala a podchytili sme to ked to uz mala v celej puse, tak doktor povedal ze pol cajovej lyzicky rozriedit v 1dcl vody... a podla mna mozes vytierat aj 5-6x denne...

lenkatakacsova
18. júl 2015

@lubaska21 ja som teraz skusila tak, že som cumlik namočila dva tri krat do toho roztoku a dala jej do pusi...

lubaska21
18. júl 2015

@lenkatakacsova mozno aj to zaberie, mne dr povedal, ze je potrebne cistit najma sliznicu - na jednej aj druhej strany ust, ze tam je ta infekcia najsilnejsia... povedal, ze mam namocit klasicku tycinku do usi do toho roztoku sody bikarbony a precistit... skus tak...

lenkatakacsova
18. júl 2015

@lubaska21 skusim aj tak, dufam zaberie a horšie to nebude ..

mart1na26
18. júl 2015

Ahoj, moja mala to ma zas po tyzdni a dokt. Nam dala diflucan , perfektne, mizlo to pred ocami ale aj gazou som jej pusku vytierala, s roztokom sody bicarbony, este pred tym ako sme diflucan nemali. Fialova vodicka nula bodov u nas. :-/

elanor1
19. júl 2015

Nam doktorka predpisala sprej candibene a nezabral. Uz asi mesiac s tym bojujeme a ten sprej uz nedavam, lebo mi nepride ako spravne aby sa tak dlho mohol davat. Tiez mam pocit, ze drobec ma suche pery odkedy som ho zacinala pouzivat a zacala velmi pustat slinky (zuby to isto nie su, lebo ma 7 tyzdnov).

adkaat
20. júl 2015

Zienky,aj ste menili cumle? Ci len vyvarali??

elanor1
20. júl 2015

@adkaat ja som len vyvarala. Inak dnes konecne vidim soor na ustupe. Uz 2. den jej vytieram ustocka citrovitalom a teda snad sa toho konecne zbavime.