Stála bolesť nôh u 9 ročného dieťaťa

junovka
5. aug 2016

Moja dcera ma 9 rokov,meria 149cm a vazi 46 kg, uz asi 4 roky sutazne robi basket, takze treningy pocas tyzdna su u nas 3 x, teraz od novej sezony to bude 4 x...teraz mala mesiac a pol pauzu od treningov, kedze su prazdniny...problem je vtom, ze uz dlhodobo sa stazuje na bolesti noh od clenka po kolena...niekedy je to len v clenku, niekedy je to len v kolene, niekedy je to len v jednej nohe a niekedy je to v oboch naraz.Od 4 rokoch chodime pravidelne k ortopedovi kazdy polrok koli ortop.vlozkam, kedze ma ploche nohy a a jednej nohe ma dokonca aj spadnutu klenbu, kde ma preto speci nadstavovanu ortop, vlozku....ked som ortopedovi vravela o bolestiach , tak mi vravel, ze je to preto, ze ma ploche nohy a ze mam to pripisovat aj rastovym bolestiam...Som z toho uz uuuplne zufala a neviem co mam robit 😢 Nechapem , preco nas neposle na RTG, alebo nejake speci vysetrenie...?? Ked jej nohy natriem Alpou alebo Konskou mastou, tak sa jej troska ulavi...ale toto nevidim ako dlhodobe riesenie pokial sa jej zastavi vyvoj ☹

sisaka
5. aug 2016

@junovka 9 ročná 46 kg? Nemôže to mat z tej váhy, predsa len, to musí byt záťaž na kĺby....syn ma 8 rokov a o 20 kg menej ....

worldtravel
6. aug 2016

Súhlasím s @sisaka, mame 9 ročného syna 147cm výšku a 33kg, takze to môže byt nadváhou, avšak mali sme prípad v triede u mladšieho syna tohto roku keď sa dieťa sťažovalo na bolesti nôh a zistilo sa až keď si zlomil ruku, ze mal infekciu v kostiach. Nič sa nedá vylúčiť ale predsa tá váha u dcéry sa mi zdá vysoká, vyjde Vám to keď si vygooglujete detsky BMI (body mass index) kalkulátor

emilia25
6. aug 2016

Aj moj syn mava bolesti noh hlavne ked skace a beha po vonku ale tiez aj rastie takze ja to tiez pripisujem k tomu rastu.bude mat 8rokov a 133cm a 25kil.

worldtravel
6. aug 2016

Avšak tiez by som asi chcela aby moje dieťa doktor dôkladne vyšetril, ted RTG a podobne...

mikys1
6. aug 2016

Dievčatá, ale ona športuje takže to budú svaly a nie tučnota , teda aspoň myslím podľa toho čo píše. Ja mám dcéru 12r. a vychádza jej podváha má len 40 kg, ale zas my s váhou bojujeme od narodenia, pritom je zdravá a s prepáčením zožerie aj mňa :D

hettinka
6. aug 2016

tak zmeň ortopéda, ak to takto rieši a máš pocit, že banalizuje ... aspon si zaplať u iného konzultáciu
moj syn sa tiež sťažuje na bolesť nôh a myslím, že je to tiež kombinácia rastových bolestí a toho, že neustále kope do lopty a asi to ma z toho jednostranného pohybu. Mimochodom má 9 rokov a 5 mesiacov, 154 cm a 43 kíl, najvyšší v triede, noha veľkosť 40. Na pohľad vôbec nie tučný, ani tintítko, rebrá mu netrčia ale je taký stavaný.

junovka
autor
6. aug 2016

Viem ze ma cca 6 kg nadvahu na svoju vysku...len ona je skor mohutna stavbou kosti po muzovi...ma siroky chrbat...sme s muzom dost vysoky...ano od svojich 5 rokoch poctivo sutazne robi basket...nohu ma c.40...trenerka nevravi ze je gula...prave naopak ma velku vyhodu u oststnych dievcat svojou postavou...je rychla obratna...len tie nohy nam robia problem😓

junovka
autor
6. aug 2016

sportovana dcera🙂

miushik765
6. aug 2016

Mňa od malička tiež boleli a to som nemala nadváhu ale mám tiež ploché nohy. V detstve ma tie bolesti trápili dosť často, čiže to kludne môže byť tým. Ešte aj teraz ma sem tam boli koleno ale to už veľmi zriedka. Vyrastie z toho ak je to tak ako som to mala ja 🙂

miushik765
6. aug 2016

Jedine čo mi pomáhalo bolo napustiť si horúcu vaňu vždy to prešlo 🙂

simaha
6. aug 2016

Moj syn sa tiez stazuje na bolest noh ked sme boli na kontrole u ortopeda opytala som sa preco ho bolia nohy povedal mi ze je to rastova bolest.

janinah
6. aug 2016

v tej prazdninovej pauze ju nohy boleli? nemyslím,že treba rtg,je to predsa len žiarenie,ale nejaké odberykrvi asi by som chcela mať urobené,pediatrička čo na to? na ploché nohy aj cvičí,či len vložky máte?

danielahamar
6. aug 2016

Nohy bolia zato, ze rastie. Je to normalne v tomto veku, proste deti rychlo rastu a vestko ich boli a je jedno ci ma 30 alebo 50kg. Ja som so sysrsim bola s tym aj u mudr. Ak moc bolia, treba dat nieco od bolesti

junovka
autor
6. aug 2016

@janinah teraz pocas prazdnin sa mi stazovala menej ako cez sezonu ked trenuje...je pravda, ze za mesiac mi teraz vyrastla 2 cm ked mala pohov z treningov...necvicime doma nijako, len tie vlozky...mozno by sme mali ist na rehabky, ale ked ona mava skoro kazdy den treningy, tak casovo to nestihame ☹(((...poradim sa este s trenerkou.