Stále chorá dcérka a nízka hladina železa

simca06022011
28. nov 2012

Potrebujem trosku poradit: Malu mam od septembra stale choru, dnes sme dostali vysledky odberov krvi aj vyterov, vobec sa mi nepaci, ze lekarka nas hned ide pchat na alergologiu-imunologiu, lebo ma trosku rozhadzane vysledky imunitne. No okrem toho ma mala vysoke rastove nieco... cize mame brat 4kv Vigantolu (cez leto sme nebrali vobec, zacali sme vlastne az v oktobri zase) + nizke zelezo (dala nam sirup maltofer)... kedze su to same chemikalie a mam pocit ze moje dieta naozaj ma pestru zeleninovu stravu + dostava Cko denne, pride mi to hned prehnane.. hlavne ked viem, ze zo zeleza jej moze byt akurat tak zle od zaludku. Nemate nejake overene prirodne preparaty, alebo nieco prirodnejsie vyskusane? Ake mate skusenosti s Vigantolom a pripadne maltoferom?
Nasla som melasu kvoli zelezu, je to ucinne? Naozaj ma velmi nizke to zelezo (hodnnoty boli do cca 6 vyssie a ona mala iba 2,... )..
Vytery su v podstate ok, moraxelka (dalsia potvorka do nasej zoo jaslickovej) v nosteku, hrdlo nic... mame teraz laryngitidu trosku...

simca06022011
autor
11. jan 2013

@anjelicek26 no mne vynadala v stredu imunologicka ci nedavam svojej dcere jest a to ona je naozaj velky jedak, ale ako som prave zistila asi za tymi peripetiami s jedenim posledny mesiac budu nejake "detske parazity"🙂... o odberoch ani nehovorim, pol roka bola na ATB alebo aspon sirupoch a kadecom a rovno po najsilnejsich jej lekarka zobrala krv na imunitu a hned dala dalsie ATB.. no ake mohla mat vysledy? Imunologicku taketo veci vobec nezaujimali a kartu ani neotvorila 🙂) a to som nevedela do teraz co su to detske choroby 🙂 dostala som vynadane ako si to predstavujem dat dieta 1,5 rocne do jasiel, mam byt doma.. a na co pracujem... no uzas.. proste mne to pride, ze kazda choroba uz je teraz prifarbovana, kazda nadcha je pomaly rakovina a matky su nezodpovedne tapy, co nedrzia dieta doma v izolacii a dieta nekrmia, iba spia cely den🙂)) Len nech si pekne vezmeme 50 druhov liekov a ideme domov v strese. Ale ktore pise ze jej dcera skoro nic neje, to si fakt moze iba dalsie choroby privodit, ludia jest musia, nemozu len na vitaminoch z krabicky fungovat.

anjelicek26
11. jan 2013

@simca06022011 - no to si teda narazila na riadnu strigu 😝 Nechapem, co je zle na tom ist do prace, z coho asi je plateny taky plat doktorky, z ludi ako ty, co platia odvody za zdravotnictvo, milujem taketo predpotopne nazory, ze tri roky doma ako povinny program 😖 Inak odkedy maly dostava zelezo, lepsie papa. Doma som neostala, stacilo zmenit sposob opatrovania, je u opatrovatelky a zdravy, poriadne sa vyspi. ATB mal 4 od septembra-novembra a vsetky nutne 😠 Uz fakt stacilo.

simca06022011
autor
11. jan 2013

@anjelicek26 no ja som to mala takto tiez, vnaposledy na konci novembra smeboli chori, my sme aj doma boli vsetci chori, cize nemozem povedat ze je to z jasli, podla mna skor od nas... ale to tiez nepocuva bosorka jedna... proste trepu si vsetci svoje dookola 🙂

anjelicek26
11. jan 2013

@simca06022011 - ja mam nastastie super doky, dost nam pomohla, ona sama nam odporucila ho uz nedat do skolky a uz neockovat, co je skor rarita. Maly si prave doniesol zo skolky kontaktne choroby - impetigo, herpeticku stomatitidu a strasne silnu anginu (boli sme v nemocke), proste same perly :(

simca06022011
autor
11. jan 2013

@anjelicek26 no my prave nic taketo, iba "obycajne" bacily, tak preto ma vytaca ze sa spravaju ako keby sme isli umriet... dokonca sa za hlavu chytala, ze mala mala pneumokoka vo vyteroch a vyletela na mna ci sme ockovani 🙂))) no .. budem mat zazitok do konca zivota... 🙂)) a taky mam vnutorny zly pocit z toho a tych liekov co nam dala, najradsej by som to vyhodila (dostali sme nieco na imunitu malej)... brr.. 🙂)) skocim k nasej doky v pondelok

anjelicek26
11. jan 2013

@simca06022011 - nas maly mal strasne dlho hnacky, z toho zly krvny obraz, zhorsenu imunitu. Teraz hnacky uz takmer nema a lepsi sa to klop klop. Ale tak my sme iny level 😝 Nenechaj sa zdeptat 😀 Ja tiez neholdujem umelym vitaminom, ale pri zeleze sme nespekulovali, hlavne mu po nom zacalo chutit a probiotika pomahali brusku po tych vsetkych antibiotikach :( My sme mali streptokoka vo vytere a po poslednych antibiotikach uz vdaka bohu vsetko vsetucko prec.

ktore
11. jan 2013

@simca06022011
@anjelicek26 mozem kupit melasu a dat jej miesto zeleza?doktorka nas nevolala kvoli tomu na kontrolu a kvapky sa minaju.a melasa sa ako papaka?dcerka lubi rezen,fasirku a take restovane kuracie.to je vsetko co zje z mäsa.jaj a parky.ale nie casto to chce.ak si to zela tak jej to urobim.no casto to tam aj necha a zje ako mačka.nemozet o byt kazdy tyzden.lubi este spagety,tie robim doma z mleteho mäsa ato zje.aj ked zo vsetkeho malo ale aspon zje.inak lubi vsetko zo stavou.ale hovorim ako kedy.niekedy neni hladana od rana do poobedia to uz musim na nu zvysit hlas aby uz jedla daco.zvykne gulicky niekedy kezdy den potom mesiac nie.a ranajkovat v ziadnom pripade.desiatu jej urobim aku si zela ale donesie vzdy polovicu co ostatny zjedia dva rohliky napriklad.zeleninu vobec.zvyknem jej dat papriku nakraju medzi rohlik.aj salatovy list.ale aj to zje raz potom dlho nie.a to tiez iba polovicu.jogurty raz za dva mesiace.tak sa kazia v chladnicke.potom je casto chora.ked bola mala tak mala nejakeho bacila,myslim si ze jej to znicilo v crievkach tie klky.potom aj alergiu na mlieko.na vsetko prisli v hodine H.darmo som doliezala za doktormi povedali ze jej naco davam ked neni hladna.a to uz nejedla pol dna.to mala iba par mesiacom vlastne bacila ked mala 6 tyzdnou.neskvor jej davali zelezo ale nemala ho az tak velmi znizene a davno predtym mala vzdy krv ok.teraz sa chystam objednat tu melasu len ako sa dava,ci sa moze miesat do niecoho.

simca06022011
autor
11. jan 2013

@anjelicek26 probiotika su dobre, aj zdravym ludom by cca raz za tyzden neuskodili 🙂 iba pomozu, ked su kvalitne...a to z vlastnej skusenosti viem o com hovorim 🙂) davala som ich malej ked mala cca mesiac, a teraz ked brala ATB vzdy... 🙂 zelezo jej tiez davam, prave kvoli tomu jedeniu a cela je biela ako stena a novodobo kruhy pod ocami a nespime v noci.. a to je naucena od malicka sama o 7mej zaspat a spat do 7mej rana.. teraz place hocikedy, musim ju drzat za rucicku, stale sa moce... neposedi minutu.. no hroza 🙂))) no mrle ju zeruu... 🙂)) drzim prsty nech ste zdravi.. podla mna sa to spravy a budeme mat hadam neskor pokoj od chorob 🙂) ja som bola do 6. rokov v kuse chora a odvtedy som celu skolu nevedela co je to choroba 🙂))) tak nech je to nas pripad 🙂))

anjelicek26
11. jan 2013

@ktore - ja melasu primiesavam, ked robim zmrzlinu, mliecny kokteil, rano do müsli. Mlieko pouzivam rastlinne, takze by ani u tvojej dcerky nemal byt problem. Su prirodzene sladke, takze nevadi, ze melasa ako taka uz tak moc sladka nie je. Na tu chut si decka rychlo zvykli.

simca06022011
autor
11. jan 2013

@ktore no moj nevlastny otec ma problemy s crevami kvoli tomu ze nejedol, proste crevo sa musi naplnit, a vycistit, ked ma malo vlakniny, zapchaju sa tie "klky" a hnije to tam, bolia z toho brucha su z toho koliky.. proste jest musi podla mna.. vyzivne jedla, objemne, nech sa zasyti.. bez ranajok ani na krok 🙂))
melasa sa pouziva miesto sladidla, vsade... je to dost aromaticke pre nas doma, cize do caju do uz nedavam, skor do kase a tak🙂

kaviju
11. jan 2013

Ja odporúčam takisto melasu a probiotika a doložiť k tomu detský vit.c. Po melase sú výsledky pozitívne až po období okolo troch mesiacov takže treba na to troška trpezlivosti.S atb. veľa toho nenariešiš maximálne tak ešte viacej narušíš imunitu 🙂

ktore
13. jan 2013

@anjelicek26 prosim ta vidim na nete viac druhou melasi,aku mam objednat ci to je jedno?a chcela by som aj porbiotika a tie uz vobec neviem ake moze 10 rocne dieta.

mj30
19. feb 2015

@simca06022011 ahoj narozila som tu na tuto debatu kedze moja mala ma tiez problem so zelezom tak by som sa chcela spytat ako to u vas dopadlo co si jej nakoniec dala na to zvysenie my uz 3.mesiac berieme Narossan od Justu a dako velmi nepomaha Maltofer som odmietla tak rozmyslam nad tym Ferrofortisom dcerka mala nizku hodnotu pred 3 mesiacmi len 2,2 a teraz 4,9 a norma spodna je 9 ja som uz z toho na prasky neustale branie krvy ☹

simca06022011
autor
19. feb 2015

@mj30 nam pomohol maltofer, brali sme ho.. (neda sa nic robit, lebo odbery nekonecne a skusanie nema vyznam.... a firmam predavajucim doplnky nejak tiez nedoverujem :P ) k tomu melasu do cajikov som jej davala + viac menej sme prestali jest kuracinu, zamenila osm to za hovadzinu a spol. Boli sme uz neskor v pohode... 🙂 Dckojej davam do dnes aj s Cckom, zelezo viac nemusime. Ked prestala byvat chora prestal aj tento problem.

mj30
19. feb 2015

@simca06022011 dakujem za odpoved a mozes mi prosim ta povedat kolko flasiek toho Maltoferu ste vybrali a kolko mesiacov to trvalo kym sa to upravilo?

simca06022011
autor
19. feb 2015

@mj30 no to netusim... uz je to davno ale nie vela... max 2 flase aj to neviem ci kazdy den a ci cele som minula... nrpamatam si velmi... v oktobri sme asi zacali a asi vo februari (alebo jan?) boli odbery ok...

mj30
19. feb 2015

@simca06022011 dakujem velmi pekne

spirit16
20. feb 2015

Pri brani zeleza je nutne brat aj kyselinu listovu, aby sa podporilo vstrebavanie. Co sa tyka Narosanu Cucoriedkoveho od Justu, tak obycajne zabera lepsie nez maltofer.
Ak ste brali cucoriedkovy narosan a hladina sa z 2,2 zvysila na 4,9 tak ma bude celkom zaujimat ako sa pohne hladina ked budete brat maltofer (dlhodobo), pretoze po prvom mesiac este stale moze ucinkovat dopad z brania Narosanu.
Samozrejme kazdy organizmus je iny a kazdemu moze lepsie zabrat nieco ine.
Velmi dolezita je vsak kyselina listova a Cecko.
Drzim palce

damedame
21. feb 2015

Ahoj, paci sa mi prispevok od roo. Ja budem hovorit za seba, u nas v rodine najviac samozrejme pomahaju vitaminy ktore ziskame zo stravy. Mam obrovske stastie v tom ze moj malicky, velmi rad papa zeleninu a ovocie. Co sa tyka zeleniny nema problem zjest surovu brokolicu, cesnak, mrkvu. Tiez lubi papriku redkovku, cibulu. Lubime spenat co sa tyka ovocia tak tam pomaly vsetok ovocia zje. viem to znie tak neuveritelne, ale my zase s cim mame problem to je maso, privarky ani nehovorim, ak pecivo tak len samotne atd.... Tuto zimu dva krat sme boli chorucky ale myslim ze sme to zvladli na jednotku, ziadne antibiotika. Uzivame vsak vitamin D a zinok.