Stalo sa vám, že sa súrodenec nenakazil kiahňami?

22. mar 2024

Stalo sa vam ze sa surodenec nenakazil kiahnami? Dneska 17ty deň a nic (viem ze inkubacna doba je az 21 ale myslela som si ze do 2 tyzdnov to uz chytí).

nika23t
22. mar 2024

Moja mladšia mala kiahne, a staršej som prve našla 30 deň, odkedy som prve uvidela na mladšej... Už som si bola istá, že sa nenakazi.

autor
22. mar 2024

@nika23t jezis maria to vazne 😭 no ja pockam tych 21 dni ale potom uz zacnem brat maleho vsade to sa nedá donekonecna sa vyhybat vsetkemu aj po inkubacnej dobe 😓

leigh91
22. mar 2024

Mne 2 ročná nedostala od 4 ročnej a boli spolu stále

autor
22. mar 2024

@leigh91 akoze ja to nechapem, je to tak vysoko infekcne a nedostanu to tie deti co su nonstop spolu… este ma par dni cas tak uvidime radsej by som bola keby sme to uz mali za nami…

tamtumdo
22. mar 2024

Môj nebol 21 dní v škôlke,kvôli chorobe a potom dostal kiahne,v škôlke ich mali v každej triede,čiže jedine odtial...aktuálne máme...

diewcatqoo
22. mar 2024

Nasa suseda ma dve deti - chlapceka a dievcatko. Dievcatko je starsie a mali parkrat kiahne aj v skolke, aj v skole a nikdy nedostala. Ked to doniesol zo skolky chlapcek, tak cakala, ze uz konecne dostane a nic. Nedalo jej to, tak jej nechala spravit test na protilatky a zistilo sa, ze protilatky ma vytvorene. Potom si spomenula, ze ked mala ta mala asi pol roka, ze jej nasla na tele nejake 3 divne vyrazky, ktore za par dni zmizli, ale neriesila to. Tak vyzera to tak, ze to vtedy boli kiahne a maju to za sebou, ani nevedia ako.

autor
22. mar 2024

@tamtumdo takze po 21 dnoch. no starsi tiez nebol 18 dni v skolke a az potom dostal… tak cakam dalej 😂

elenajezova
22. mar 2024

Dcérka bude mať 18 rokov a doteraz nedostala kiahne. Ja som ich chytila v 19 rokoch. A sestra asi v 40...ked jej dcérka tiež nemala pomaly do dospelosti kiahne. Tak ich potom nakoniec mali spolu... Jediné syn ich mal normálne v 6 rokoch. A to som bola akurát tehotná na začiatku s dcérkou. Tak to bolo obrovské šťastie, že som ich prekonala. Lebo inak by som asi mala problém...

autor
22. mar 2024

@diewcatqoo jasne, to je sice asi ojedinele ale moze sa stat. moj starsi mal teraz v priemere 300- 400 vyraziek,dr povedala na fotku ze “ma to dost hrozne” 😂😂😂

autor
22. mar 2024

@elenajezova no to veru ano,pre plod je to velmi nebezpecne.
ale mne skor ide o to ze tito moji dvaja su nonstop spolu, nonstop sa objimaju alebo biju 😂 a ze mi pride fakt zvlasne ze by to nedostal ten mladší ked je to tak vysoko infekčne… ale stat sa moze cokolvek

dankakuc
22. mar 2024

moje dvojičky to chytili s odstupom až 3 týždňov. Skvelé to bolo 🙈

lucia13022023
22. mar 2024

Neter mala kiahne a synovec to chytil až na 28.den tuším. Sestra tiez chcela nech to už majú za sebou, nonstop spolu, ešte aj pili z rovnakej fľaše a vyzeralo to ze nič nič a zrazu ráno sa vysypal kompletne.

autor
22. mar 2024

@dankakuc 😂 tato choroba je vyzivná a ta inkubacna doba je top 😂😭😭

autor
22. mar 2024

@lucia13022023 ty kokos tak to som necitala ze by to mohlo mat az takyto dlhy odstup… no tak nic ine neostava len cakat

annalena
22. mar 2024

Ked mala najstarsia kiahne, mala mladsia 1,5 roka, tiez boli vkuse spolu, hrali sa, objimali a nedostala ich 🤷🏻‍♀️ najskor sme aj mysleli, ze ich prekonala bez vysypu.
Ale chytila ich potom v skole ako 8 rocna, uz som si bola fakt skoro stopro ista, ze ich vtedy prekonala, lebo od prveho pripadu v triede ubehli skoro 2 mesiace....ked bum, sa vysypala 😕🙂

basska_b
22. mar 2024

Ked su stale spolu, tak isto ma ten virus v sebe,ide len o to, kedy sa to dostatocne pomnozi a prelomi imunitu organizmu. A este moze nastat ta raritna situacia, ze to uz prekonal a nevedel ani ako

autor
22. mar 2024

@annalena 😭 uzasne ale aspon uz to ma za sebou!

autor
22. mar 2024

@basska_b jasne ja rozumiem tomu ze tam hra rolu ta imunita. tak podla skusenosti vyssie to moze trvat dlhsie tak este počkam a uvidim.
mne islo o to ze ci po tych 21 dnoch mam stale sediet doma a cakat alebo uz to proste nemam riesit

stormie
22. mar 2024

Ano stalo, uz preslo asi 40 dni od uzdravenia mladsieho a nedostala to ani dcera ani ja (nemala som ich ako dieta) takze to beriem tak ze ich uz ani nedostaneme

barbie1981
22. mar 2024

Moja dcéra 8 ročná Non stop chorá, imunita 0, ale kiahne ešte nechytila. Mali ich v škôlke nič, minulý rok v škole skoro celá trieda nič a keď ich doniesol syn zo škôlky tak som si bola istá že to chytí, ale nechytila. Ešte počkám 2-3 roky a ak nechytí dám ju zaočkovať.

autor
22. mar 2024

@barbie1981 ano dr. tiez vravela ze nech to necham este na skolku/skolu a okolo 10 roka odporuca ockovat. tak uvidime

miriam11
22. mar 2024

Su ľudia, ktorí celý život kiahne nedostali.

tamtumdo
22. mar 2024

Ako keď by mal len jeden súrodenec kiahne....a druhý zatiaľ nie....fungovala by som s druhým normálne...lebo nevieš či chytí alebo nie....tak ako byť 30 dní doma lebo čo keď sa vyhodí a potom ďalších 20 dní keď by ich náhodou dostal to je na slučku....keď sa objavia v škôlke kiahne deti normálne chodia do škôlky dalej,pokiaľ na nevysypu....takto keby som čakala keď bol s kiahnami by som bola doma pomaly celé zimné mesiace...v škôlke už mali viackrát kiahne...a normálne chodil...chytil ich až teraz...

nesana
22. mar 2024

Môj brat mal a ze ja som mala jedinú vyrážku na tele takže neviem či to bola kiahna alebo nie. Deti ešte nemali, tiež nie a nie sa nakaziť aj keď sme boli na návšteve takže uvidím ako dopadneme☹( Takže potom možno budeme tiež očkovať

autor
22. mar 2024

@tamtumdo uplne suhlasim. lenze mladsi nema ani 2 roky este je doma. a napr vsetky kamosky na ihrisku vedia ze starsi ma kiahne a mladsi je v inkubacnej + ked chodim pre starsieho s mladsim do skolky = cize ja s nim von chodim ale sama lebo mi nepride ok vystavovat tomu tie deti kamaratov na ihrisku ktore su este male a nechodia do skolky…
cize funguje normalne idem do obchodu a von ale proste s nikym sa nestretavame tak je to take dlhe… ale pockam 21 dni nech som korektna a potom uz ak by to dostal neskor tak to uz ovplyvnit neviem a nemozem byt zase doma milion dni bez kontaktu s nikym.

basska_b
22. mar 2024

Ja by som sa veru bala ist s mladsimi surodencami v inkubacnej dobe kamkolvek :( takze to je na nervy 3-4 tyzdne sa izolovat. Pamatate tie korona casy? Az ma striaslo... v riadnej depke som bola

autor
22. mar 2024

@basska_b no uplne, a este ked zacina byt pekne a ja sa z okna divam 😂

basska_b
22. mar 2024

Ja mam des z toho, ze budeme mat kiahne cez letne prazdniny. To uz radsej jar/jesen. Mam 3 deti, to budeme doma 1.5mesiaca

lusyc
22. mar 2024

Najstaršia doniesla zo škôlky, kde boli všetky deti stále v kontakte, stredná sa vyhadzala na 10. deň, najmladší na 21.den, tiež som myslela, že už nedostane. A o ďalšie dva týždne sme šli na dovolenku.

lusyc
22. mar 2024

@basska_b áno, presne tak.