Sťažnosť na sestričku a lekára

jvlo
27. máj 2014

Dcéra (6.mesiacov) má zdravotné problémy a jedným z nich je aj atopický exém. Ako kožný lekár mi bol odporučený primár Kopal v Považskobystrickej nemocnici. Zavolala som na ambulanciu, predstavila som sa a chcela som sa objednat. Sestrička mi poveda, že tam primar nebude do polovice júla. Tak som to nechala tak, pretože vyšetrenie potrebovala akutne. Ake bolo moje prekvapenie ked ani nie o tyzden bola u neho kamaratka na vyšetrení. Zistila som, že sestrička je mama bývalého manžela sesternice môjho manžela, ktorý zažili minulý rok nepekný rozvod a na oddelení sa medzi sestričkami vyjadrila, že ona na ambulancii nejakú pi.u Ondrušovú nepotrebuje. Tak som sa skusila objednat telefonicky ešte raz. Dala mi prednostný termín ani nie o týždeň na dnes o 10:00, na konci sa ma spytala, že ako sa volám. Tak som jej odpovedala,pozdravila som sa a zložila som. Na moje dnešné prekvapenie ma dnes v čakárni úplne ignorovala, vzala si len kartu a nič....Po hodine čakania som sa spýtala, či je u nich v ambulancii bežné, že nechávajú prednostne objednané dieťa čakať vyše hodiny, mi odpovedala, že nie je vobec objednaná prednostne, ale normálne a až na 11:45. Upozornila som ju nech si nevybíja svoju zlosť na mojej dcére, pretože sme jej nič neurobili. Naozaj nás objednala na 10:00 (nie som predsa idiot aby som sa trepala s malým dieťaťom v daždi do nemocnice v iný čas ako sme objednaný). Do toho prišiel primár a zastal sa jej, že ona by také veci určite nerobila....snažila som sa mu vysvetliť, čo je vo veci....po krátkej výmene názorov, kedy rozprával o tom, že v amerike by som dala za dobrého lekára aj 700eur a bla.....bla..... mi povedal, že ak nie som spokojná mám si vziať kartu a nájsť si iného lekára.

Neznášam keď nám niekto hádže polená pod nohy. Dcéra má vážne problémy. V noci jej musíme privezovať ručičky o nožičky, lebo sa škrábe do krvy aj ked má rukavice. Je pravda som na ňu citlivá, veď ktorá mam by nebola.
Preto potrebujem radu, mám možnosť sa sťažovať? a ak ano, kde?

ewelinna
7. máj 2015

Podla mna sestra v ambulancii nepochybila, osobne veci a vztahovacnost do ambulancie ani nemocnice nepatria 😵 obojstranne.

natuska87
8. máj 2015

@ewelinna Urcite...Neboli sme pri tom, nemôzeme posudit...Ale takt, empatia a vysoka profesionalita sa v takomto povolani ziada.Viaceri pracujeme s ludmi,su vselijaki, ale je na nas, nenechat sa strhnut a konflikt sa snazit "utlmit" je rozhodne zdravsie a profesionalnejsie...Vypoveda to aj o nasej inteligencii a schopnosti vykonavat dane povolanie.

natuska87
8. máj 2015

@gagik Ake jednoduche, ze???

natuska87
8. máj 2015

Po tom, co sa v poslednej dobe prevalilo na podaktorych lekarov, v situacii, ked stracaju vdaka "lafom" svoj status a klesaju v ociach verejnosti, musim pochvalit nemenovaneho lekara v Ilave...Jeho pristup je velmi ludsky, empaticky a vysoko profesionalny... Aj jeho personal sa sprava dokonale...Su medzi nimi, nastastie, aj kvalitni jedinci...Takych clovek obdivuje a vazi si ich.

boziemlyny
16. jún 2015

Blbé...

boziemlyny
16. jún 2015

g

patkabarbi
24. aug 2015

@jvlo no my mame ten isty problem s dcerkou a tiez ma k nemu odporucili.no po vasej skusenosti silno uvazujem ci pojdem prave k nemu