Stolica 7 mesačného kojeného bábätka s príkrmami

miirkka1
24. okt 2020

Ahojky... Mala ma 7m a 8den vobec nekaka, nema bolesti bruska a brusko je makke. Vacsinou sa koji ale zje aj obed par lyzic a ovocie. Nemam ist s tym lekarovi dnes?
Ako kakaju vasi drobci kojeni s prikrmom?

miadi
24. okt 2020

@miirkka1 moj kaka denne 2x vacsinou az tak ze to mà aj mimo plienku a musim ho prezliect. Niekedy aj 4x ked zje plnu mysku dve obed vecera.(9m) bolo by mi cudne Keby nekakal .,tvoj asi velmi malo zje a mlieko stravy bez odpadu .. bol taky vzdy ze malo kakal ci len teraz? Skus mu dat slivkovu vyzivku Ta mu pomoze ak je upchaty.

miirkka1
autor
24. okt 2020

moja kakavala vzdy riedke ale nie pravidelne, vyradila som mliecne vyrobky, lebo strasne bolesti aj sa vyhadzala po tvari po mliecnej kasi a vracala... a odvtedy je to 8den co nekaka... teraz sa bojim, ona nezje vela, mozno 5lyzic prikrmu a ovocie alebo vyzivu 6lyzic

miadi
24. okt 2020

@miirkka1 aka mliecna kasa? Este je mala na kravske mlieko . Moje deti v 7m zjedli aspon 15-20lyziciek mala zvykla zjest Cely banan.. maximalne ze jeden den sa nekakalo. 8 je dlho daj tu slivku a kupel v teplej vode a skus pocvičit nožičky nech sa vykaka.

miirkka1
autor
24. okt 2020

@miadi cvicila som aj masaze robim no nic... mam doma Babylax, neviem, ci mam dat... slivkovu nemam teraz doma. Mliecna kasa od Milupa. Ona je urcite alergicka, lebo ako som prestala jest mliecne, spi celu noc bez zvijania

miadi
24. okt 2020

@miirkka1 podla mna je zapečena z kaše. A papa malo vlakniny,

andreatytler
24. okt 2020

@miirkka1
8 dni je dost vela, hlavne ak pred tym kakala castejsie. Ja by som zavolala lekarovi.
Daj co najviac tekutin, caj, vodu, stavu, polievku.

stanulienkat
24. okt 2020

Doktori vravia,ze je caste,ak nema stolicu aj 10 dni. My sme tak mali raz. Tiez som volala v panike doktorke a ubezpecila ma,ze sa take stava a nemam stresovat. Mala bola v poriadku.

dada0902
24. okt 2020

Moj ked bol taky maly tak kakal tak raz za 5 dni doktorka vravela pokial nema bolesti ze je to v poriadku ze raz tam.mali rekordmana co nekakal.aj 9 dni tiez moj v tedy bol.viac kojeny moc obedom nedaval teraz kaka tak raz za 2 dni ked mu isli zubky tak v tedy ho castejsie prehnalo

miirkka1
autor
25. okt 2020

@miadi ved ona kasu neje, vtedy skusila po 2lyzice a vracala a vyhodila sa po tvari... tak nic neje mliecne... dala som jej ten Babylax, tak hned kakala

miirkka1
autor
25. okt 2020

@andreatytler neverite baby ale ona vypije tak strasne vela vody, to mi starsia tolki nepije a to popri kojeniu, papa trochu obedu a ovocie..

miirkka1
autor
25. okt 2020

@dada0902 oki dakujem no uz nedam ten Babylax na kakanie, ona tiez nemala bolesti, normalne prdkala. V utorok mam s nou termin, aj doktorka vravi, ze ma alergiu, videla fotku tvaricky hned po chvili ako kasu ochutnala

miadi
25. okt 2020

@miirkka1 asi nema teda co kakat . Pises ze vypije strasne vela vody., take male kojene vobec vodu nepotrebuje pit. Vodu by malo mat len v prikrmoch. Inak vahu mà ok? Ked zje za 2lyzicky prakticky nic ,

miirkka1
autor
26. okt 2020

@miadi ona uz nie je len kojena, ona papa tie prikrmy ale malinko... ja ju kojim ale ona co robi, ked vidi vodu v pohari, to az zacne hulakat, strasne ma rada... a nechcem robit tu istu chybu co pri prvej, ona tiez chcela vzdy pit vodu, ale dala som na stranky mamila, ze dieta nepotrebuje vodu a ona mi potom vobec nechcela pit ani neskor ani teraz az sa jej rituska natrhla uz v 1,5 krvacala dokola, uz bolo neskoro do nej davat vodu a kojila som ju do 2rokov

miirkka1
autor
26. okt 2020

@miadi ona mi prave neprospievala od zaciatku, takze aj v tom doktorka tvrdi, ze je to tym, ze je alergicka na kravske mlieko. Vsetko mi to tak ide dokopy, atopicky ekzem, cervene flaky po tvari a vracanie po trosku kasi... bolesti bruska, krv v stolici mala... teraz nejem nic mliecne ja... len ta stolica, ze nie je pravidelna a to presne ako som vysadila mliecne vyrobky... ako malinka mala casto stolicu plne hlienov, potom neskor doteraz riedke a tak co 3dni a teraz ako nejem mliecne, tak nekaka nejak..... starsia nikdy nemala hlieny v stolici, ani krv ani ekzemy nic take..

miadi
26. okt 2020

@miirkka1 Tak asi mas malo mlieka moj 9m vobec vodu nevyzaduje nepije aj mala do dvoch rokov vodu nepila vobec kojena do 3.5. A kakanie nebol nikdy problem. Materske mlieko je aj laxativne -pomaha s kakanim. Malo mlieka+vela vody+2lyzicky prikrmu= jasne ze nekaka nema co. Voda je dietna. Ked chce clovek schudnut pije vela vody aby zaplnil žaludok zahnal pocit hladu. Ja by som to riesila na tvojom mieste viac vlakninou v strave. Ovocie zelenina kazdy den.

noemi155
26. okt 2020

@miirkka1 ako tak čítam,tak máš to akési zaujímavé s tou malou...
Moja začala mat problémy s kakanim keď som zaviedla ovocie
Zapecena ako šľak ,až som ju potom dávala kakat na nočník od 7.mesiaca lebo do plienky jej to vôbec neslo a doteraz chodi na nočník
A pritom ju ani bruško nebolelo nič,pekne prdkala a pritom takéto patálie...
Teraz sa jej tiež stava,že nekaka aj týždeň ,ale to už má tvrdé a nechce ani jesť ,len aby som ju kojila a jablka je a aj tak nekaka,lebo ju isto boli ritka...
Doktorka mi na to povedala len vločky,odvar vlockovy aby pila a slivky,ale na ňu ani to nezaberá
Je to o drzku s tým kakanim ale tak aspoň ten 4 deň chodi

miirkka1
autor
26. okt 2020

@miadi neviem, mne pride ze mam dost mlieka, nemam ich ani makke, dokonca po hodine uz citim palenie ako sa nalievaju.. a pekne prehlta ked pije.. myslim, ze v tom nie je problem. Ona je od malinka ina, ma reflux, casto vracia... no uvidime zajtra, co mi zase povie nato doktorka... chce jej robit krvne testy na alergiu... a poslat na sono na gastro... lebo ona je stale na rukach, nevie dlho vydrzat na bruchu, je tam nespokojna, ide jej to stale hore...a ked som jej prave dala ten babylax, aby sa vykakala, tam vyslo z nej celkom dost. No som strasne zvedava, lebo prva tiez nebola jedak, ale krasne priberala, dokonca aj viac ako by mala, proste typicke kojene babo.

miirkka1
autor
26. okt 2020

@noemi155 a tebe pije dost vody? No moja starsia tiez mala jest tak isto ako ty, ze len vlaknina atd... jedla a aj tak nic z toho... zabrala vzdy len sirup laktuloza

noemi155
26. okt 2020

@miirkka1 tak pije ako kedy niekedy moc nechce ale nútim jej flašku počas dňa,tak si väčšinou da
Ale cez leto vypila veľa vody a stále sme mali tento problém
Je to proste asi dieťaťom

miirkka1
autor
30. okt 2020

Tak len aby sa to uzavrelo, robili jej krvne testy, tak ma alergiy na mliecnu bielkovinu