Streptokok zistený pri preventívnom výtere. Je to normálne?

nina88
14. nov 2012

Dobry den,prosim chcem sa poradit,moj syn 2 roky,4 mesiace,mal zacat chodit do skolky,kde boli potrebne vysledky,ze je uplne v poriadku,takze mu robili aj vytery,v ktorych mu zistili Streptokoka Pyogenes a dnes namiesto papiera,ze je ok,som si mala ist pre antibiotika a tak som ostala sokovana,lebo malemu nic nie je,ma len priesvitny soplik,za normalnych okolnosti by som s nim nesla v ziadnom pripade k lekarke (so soplom). Rozmyslam,ci mu tie antibiotika dat,ci sa mu to praveze nebude vracat,a neskusim to homeopaticky,ale fakt sa aj bojim,lebo vraj moze napadnut srdce a oblicky,ale to moze aj chripka,no nie?? Co mam robit?? Nechcem mu zatazit organizmus antibiotikam,ale ani ho vystavit nebezpecenstvu... A by som nezabudla,este nebral ATB,zo vsetkeho ho dostavam prirodne,ani ockovany nie je...
Dakujem za kazdy nazor a skusenost

anjelicek26
14. nov 2012

@nina88 - -co ja viem, tak na vselico su homeopatika, ale nie na streptokoka 😖

babajaga
14. nov 2012

skus kvapkat 7 dni,alebo striekat koloidne striebro....malo by zabrat....

a2303
14. nov 2012

ja by som najprv určite preliečila antibiotikami (nemám ich vôbec rada ale keď treba, tak treba), pretože streptokok vie narobiť veľké zlo.. a potom by som siahla po koloidnom striebre.

surviver
14. nov 2012

ATB,by som určite dala,lebo inak sa toho streptokoka nezbavite,prejde to do chronicity

nancya
14. nov 2012

Ja na tvojom mieste by som dala koloidne striebro do nosa i na kloktanie. A potom by som mu dala užívať probiotika. Prajem malému veľa zdravíčka 🙂

sendy182
14. nov 2012

určite atb.............je to streptokok .............liečba musí byť preto zvlášť dodržaná.................a aké mu dala?

zuzanka.h
14. nov 2012

no malý je asi bacilonosič....☹ nemá prejavy len to v ňom drieme Treba určite preliečiť aj kvôli ostatným deťom v škôlke 🙂

katecameron
15. nov 2012

tieto bacile su normalne a u skolkarov nema zmysel preliecovat bo pride zas do kolektívu a nakazí sa zas pokial mu nic nieje nema prejavy prosím ta tak to neries riesit iba v prípade problemov INAK nie a atb. by som nedavala uz som sa poucila mojim som dala pri kazdom bacile a jedine co som narobila je to ze maju zniceny imunitny system a dodnes probelmy a bacilov maju furt v jednom kuse cize im tie atb. uz ani nezaberaju 😝

lentuska
15. nov 2012

Ahoj,
ked si precitas o tomto streptokokovi, tak zistis , ze clovek je jediny primarny zdroj infekcie. Napada dychacie cesty (co by vysvetlovalo tu nadchu) alebo kozu. Urcite by som to nepodcenovala. Ja som mala streptokokom napadnute srdce. Bola som na biorezonancnom vysetreni a tam mi to zistili. Sympatizujem s tebou, ze odmietas chemicke ATB, vies ja som sa ho zbavila prirodnou cestou.....dostali ma z toho preparaty starlife, uzivala som od nich anti-parasite (je to vytazok z 27 bylin, ktore bojuju proti parazitom, plesniach a bekteriam, potom mi dali chlorophyl, tieto funguju ako prirodne ATB. A kedze streptokok poskodzuje aj bunky, tak som uzivala shark liver oil este na podporu a obnovu poskodenych buniek.
Ja byt tebou, tak si na taketo vysetrenie zajdem, pretoze to nie je sranda a netreba to podcenit, pretoze okrem nadchy sa zacnu nabalovat aj dalsie zdravotne problemy....neviem odkial si, ale ak by si chcela na taketo vysetrenie zajst, tak ti mozem poslat cislo ,kde sa mozes objednat v ramci celeho SR. Tieto vysetrenia robia lekari, co sa zaoberaju biomedicinou. ATB by som ja nevolila, urcite nie do 3 roku dietata, kedy si telo vytvara vlastnu imunitu.

margaretka
1. feb 2013

ahoj Nina ako to dopadlo s vami a tym streptokokom? dala si mu antibiotika? zabrali? chodil pocas liecby do skolky?

katka1981
1. feb 2013

podla mna pokial nerobi bakteria problemy (zelene sople, kasel....) nie su potrebne ATB. Ja by som asi nedala, skus kupit koloidne striebro, moze pomoct.

kkl82
1. feb 2013

streptokoky ma kazdy clovek, no bez zapalu (prechladnutie, rozmnozenie inych bakterii) su uplne neskodne. telo si s nimi vie perfektne poradit, no vyzabijat na nulu sa nedaju 😉. lekari vacsinou nasadzuju hned ATB liecbu, ale pokial nemas problemy, tak je to len zbytocna zataz organizmu. skor ako ATB je potrebne dbat na prevenciu zdravia - zdrava strava, vela vitaminov atd. - proste, podporit imunitu, aby ziaden zapal nenastal. skus si precitat aj knihu od Mendelsohna - Jak pečovat o zdraví dítěte... navzdory vašemu lékaři, je tam pekne rozpisane o streptokokoch a ich zbytocnej liecbe

sue76
27. nov 2015

Ahoj, tak ako ste vtedy dopadli s tym kokom? ja mam presne ten isty problem, maly 5,5 roka este do teraz nebral atb a teraz ma v krku pyogenesa, tyzden som skusala prirodnu liecbu trosku sa mu ulavilo ale nic moc a ked sme boli teraz v stredu na kontrole tak urobila vyter aj tomu druhemu 2,5 a ze ho ma aj on. Tak vraj treba obom ATB lebo je to vazne, bacil je nebezpecny atd..... vyplasila ma riadne. No OK ja uznam ze ked sa starsiemu po vyse tyzdni neulavilo tak OK treba mu mozno tie atb dat ale malemu nic nie je a dat mu ich len tak..... Tak som chcela vediet ako si ty dopadla, pozeram ze je to uz davno tak mi aspon budes vediet povedat🙂)) moji su tiez nezaockovani a zatial som sa uspesne vyhla aj atb, zatila.... Dakujem za odpoveeeed. Vsetko dobre Zuzka

brisilda
27. nov 2015

skus siahnut najskor po prirodnej liecbe alebo po homeopatii a uvidis ...tusim kapucinka je na streptokoka super len je potrebne dlhodobe uzivanie

kocurikova1
27. nov 2015

Robim v labaku takze asi takto. Streptococcus pyogenes u detí hlavne neockovaných môže prejst do chronicity. Treba ist k doktorke dat si urobit CRP test a ak budu hodnoty vyššie treba dat atb. Dalej zaleží na tom v akom množstve sa vo výtere nachádzal. Nie len zelené sople su znakom choroby.

katarina_04
2. dec 2015

@kocurikova1 to očkovanie má byť aké? to čo sa dieťa očkuje normálne alebo je to špeciálne očkovanie? Lebo my máme streptokoka asi v 2 mesiaci (že sme si to doniesli z pôrodnice). a v podstate sa to s ňou ťahá stále.... Boli sme 2x na ORL až teraz nám odporučila vybrať nosné mandle... už som toho dosť počítala (hlavne tu na MK) a pomaličky sa mi to dáva tak dokopy, neviem prečo mi to naša pediatrička nepovedala, že ten streptokok bude robiť takéto problémy. Ako nastúpila do škôlky tak v podstate stále máme sople a kašle, sme tam zvýšená teplota. Pomohlo by keby dáme tú mandlu von?
Výtery naposledy čo jej brali hrdlo mala čisté ale v nose ten streptokok...

majulino
2. dec 2015

streptokoka a stafylokoka podomacky nevyliecis u dcery s nim bojujeme 2 roky vkuse ho ma nastriedacku v nose usku pokozke alebo hrdle najdlhsie bez kokov bola 4 mesiace. treba aj rozlisit akych ma iba jeden sposobuje reumaticku horucku a je extremne nebezpecny a treba aj rozlisit ci ich ma po pomnozeni vela a konkretne na toho pyogenes by som atb urcite vybrala uz len kvoli impetigu a zapala stredneho ucha. teraz by stacila ak by s anedajboze porezal a fukal alebo kychol do ranky a impetigo je na svete viem o com hovorim 2x som si tak nakazila dieta mal hnisave mokvajuce chrasty na polke tvare a dcera mala akutny hnisovy zapal stredneho ucha