Struma u 10 ročného dieťaťa

ruzicka383
2. máj 2022

synovi zistili hypothyreozu, tsh 114, protilátky 1350, začal brat euthyrox 1/2 tbl, potom mu mám zvýšiť na celu 25.
Dr. som zabudla povedať, že dostal dávku Imunoru 3 dni pred odberom, neviem či to môže mohlo ovplyvniť jeho štítnu žľazu.
Mäte niekto skúsenosti s braním Imunoru počas liečby euthyroxom? Ďakujem

zdenka11081983
2. máj 2022

@ruzicka383 bože to ma vysoké tsh. Ja pri TSH 9 som nevládala z postele vstať.. Objednajte sa do Lubochne. Prečo uziva Imunor? .

ruzicka383
autor
2. máj 2022

@zdenka11081983 bol často nachladeny, tak cca 2x do roka berie jedno balenie čiže 4x. 1 fľaštičku za týždeň ,

ruzicka383
autor
2. máj 2022

@zdenka11081983 čo je v Ľubochni?

nevenka
2. máj 2022

@ruzicka383 endokrinologicky ustav, tam to vysetria poriadne, lebo si dala malo udajov. Vysetrili mu aj fT4, fT3 - aktivne hormony, kolko ma, tam by bolo treba aj dalsie veci dovysetrovat. A tam to bude mat dobre spravene.
Tie protilatky, neviem, ktore to ma zvysene, ale v zasade je to jedno, je to autoimunitneho charakteru.
Sestra to mala v puberte, ale potom na cas bola aj bez liekov, ale po potrate sa jej to znova rozbehlo.
Ja mam toto tiez a tiez aj hypertyreozu, mne sa to strieda. Zle su toto choroby.
Co je zvlastne, ze u chlapca sa to objavilo, skor mavaju tento problem zeny a dievcata. Preto by som fakt odporucala to vysetrenie v Lubochni. Ale lieky urcite uzivat! Drzim palce.

ruzicka383
autor
2. máj 2022

@nevenka ďakujem, lieky bude bez debaty, ten imunor zistím hneď zajtra u imunologičky a zavolám aj endokrinologičke, T4 mal len o desatinu nižšiu 10,18, tsh boli 77 a po odbere u endokrin. na piaty deň už 114, pozistujem Ľubochňu, veľmi pekne ďakujem, našťastie rastie dobre, aj je jednickar , len posledné dva roky pribral, a všimla som si širší krk dole, tak ma napadlo zobrať mu krv pri preventívnej prehliadke ….

7lenka11
2. máj 2022

mne zistili strumu a hypertyreózu, keď som mala 15 rokov.. hneď mi nasadili lieky, mala som lieky aj na srdce a 2 týždne kľudový režim, kým lieky začali reagovať.. brala som ich 15 rokov, prvých 5 rokov to bolo šialené.. hodnoty štítnej lietali jedna radosť hore-dole.. problém bol, že na štítnu som sa začala liečiť v puberte, kedy je enormná záťaž na hormóny... ale pomohli mi v Ľubochni, tam mi nastavili liečbu.. bežní endokrinológovia v nemocnici ma stále posielali na operáciu.. dnes mám po 30tke, neberiem žiadne lieky a štítna je stále na svojom mieste 🙂

nevenka
2. máj 2022

@7lenka11 to si musela mat v puberte z tych hormonov rozhadzane ako moja sestra. Ale je to casovana bomba. Hyper je svina. Po druhom porode sa mi to spustilo a same ukludnilo, mala som 5 rokov klud, kym som neporodila tretie dieta a uz vyse roka bojujem s tym. Stale lieky na srce, Concor, Thyrozol.
To ta autoimunita zauraduje po takychto hormonalnych burkach ☹. U zien je riziko tehotenstvo, porod, potrat,...

nevenka
2. máj 2022

@ruzicka383 dobre si spravila. Ja musim tiez dat deti vysetrit, hlavne teraz toho najmladsieho, kedze beriem lieky na blokaciu stitnej, ale minimalnu davku nastastie.

ruzicka383
autor
2. máj 2022

@nevenka áno, ak ma niekto v rodine problém so štitnou žľazou, tak je na mieste sledovať deti, ale u nás nebol, bola to skôr ,, náhoda “ vnuknutie zobrať krv aj nato , lebo pribral počas covidu, tak som si myslela malo pohybu ….len ten krk sa mi na tím pribratí zdal asimetrický