Štvormesačná dcérka hnačkuje

myskacici
15. feb 2016

Ahojte, moja dcérka dnes začala hnačkovať. Má 4 mesiace a je od začiatku na UM Beba HA. Ráno som si myslela, že ju len tak prehnalo, ale hnačky neprestali ani počas dňa, dokonca sa mi zdá, že teraz ku večeru sa to zhoršilo. Dala som jej probiotiká a ryžový odvar. Nepomohlo. Ináč sa mi javí normálna ako predtým. Usmievavá, hrá sa aj pospinká. Skrátka je taká ako vždy. Teplotu nemá. Čo to môže byť? Počkám asi hodinu ešte a keď sa pokaká znova tak skočíme na pohotovosť. Môžu to byť zúbky? Čo robiť aby nebola dehydrovaná? Dakujem za každú radu.

qidko
15. feb 2016

Mozu to byt zubky skus jej dat cajik alebo nejake stavicky Ked je kludna na pohotovost by som nesla ala to je na Tebe hlavne nestresujbabo to viciti a bude nervozne drzte sa

sense
15. feb 2016

pokial nema teplotu, je kludna papa, tak by som zatial na pohotovost nesla, moze to mat zo zubkov, treba doplnat tekutiny aby nedoslo k dehydratacii,...ak by ostala podrazdena, teplota alebo jej to ani zajtra neprestavalo tak by som skocila...

katkasofi
15. feb 2016

Aj my sme prekonali hnačky bez pohotovosti....hlavne dávaj piť, pokial nevidíš ze je málatná tak nechod zbytočne. Ak by bola ospalá, uplakaná tak choď. Zarob mlieko do ryzoveho odvaru. Mrkvovy skus tiež....my sme v 5 mesiacoch prekonali....a inak pri zubkoch mi maly kakaval aj 12x za deň a v pohode 😉

salome51
15. feb 2016

@myskacici skús čaj Tormentan. Je na hnačky a vždy nám pomohol. Treba dopĺňať tekutiny.

sardinka335
15. feb 2016

Zuby to podla mna nie su, v 4 mesiacoch je na zuby skoro, proste čosi poblizovala,je to normalne ze deti maju hnačku, a na pohotovost by som nešla....ked tak, chod k doktorke rano...UM jej zarabaj do ryžoveho odvaru, plus probiotika - ved to ma prvy den preboha tak čo robiš paniku. Pokial dieťa normalne pije, nema teplotu, neplače, nezvracia, dokonca aj pospi, usmieva sa a hra sa, tak to nie je na pohotovost.

katre
15. feb 2016

Ahoj..ja by som urcite isla k doktorke. Mali sme podobne a v tomto veku je to pre deticky velka zataz a riziko dehydratacie. Mllieko by som vobec nedavala, pri hnackach sa nedavaju ziadne mliecne vyrobky. Ak..tak velmi maly podiel do ryzoveho odvaru. Doktorka uz povie. Treba ju drzat hydratovanu, po lyzickach prevarenu lucku. Teraz je vsade vela rotavirusov a norovirusov.akurat sme sa z jedneho vyhrabali. Minuly rok sme dokonca skoncili na infuzkach. Hnacky urcite nepodcenovat. Drzim plce nech to ma lahky priebeh.

brisingr
15. feb 2016

Ahoj, no moja ma sice 11 mesiacov,ale pred tyzdnom tiez mala hnacky, potom do toho prislo aj zvracanie a bola z toho crevna viroza. Mala to mala 2 dni, nakazila celu rodinu. Ako pises, aj ona sa inak usmievala a bola uplne super, stastna a ukazkova,len jednoducho v sebe nic neudrzala. My sme isli na pohotovost, kde nam povedali,ze to budu zubky (klasicka diagnoza asi pri vsetkom 🙂) , ale ked som im povedala,ze uz aj ja zvraciam,tak uverili,ze to asi nebudu zuby a malej na hnacku predpisali Biogaiu. Ale keby som ju nepresvedcovala,ze to asi nie su zubky,tak by nas poslala domov.

katre
15. feb 2016

@brisingr ..to je strasne..kto vysetroval? Nahradny penzista za strajkujuci zdravotnicky personal..? :(

myskacici
autor
15. feb 2016

Ďakujem za rady
@katre
@qidko
@sense
@katkasofi
@salome51
@katre
Môžete mi ešte poradiť, koľko čaju jej max môžem dať? Dávam jej feniklový, alebo harmančekový čo sa používa od 1. týždňa. Ďakujem.

brisingr
16. feb 2016

@katre neviem,či to bola náhrada,ale už len to,že nás nechali cakat o deviatej vecer viac ako pol hodinku v cakarni,lebo sa chceli doktorka so sestrickou porozprávať,o niecom svedčí

sense
16. feb 2016

@myskacici harmancekovy by som nedavals ten sme davali malej ked mala problem so zapchou abx sa vykakala....skus len prevarenu vodu

salome51
16. feb 2016

@myskacici 2x denne, maximálne 4 dni. To platí pre ten čaj i ktorom som písala

katuliena82
16. feb 2016

@myskacici cierny cajik, to mi poradili na pohotovosti, ked som bola s 2 mesacnym. Davat po lyzickach

misel0806
16. feb 2016

@myskacici urcite cierny cajik po lyzickach a vela tekutin. Moze to mat zo zubkov. Ak nema teplotu netreba stresovat. Fenilkovy caj som davala malemu ked mal zapchu nie hnacku. Alebo prevarenu vodu..

myskacici
autor
16. feb 2016

dakujem. Dnes sme boli u pediatričky. Podľa nej ide o zúbky, vravela že má oliate ďasná. Pre istotu vzala stolicu na rozbor. výsledok bude za 2 dni. Predpísala mi Hylak kvapky a smectu + ryžový odvar a čierny pigi čaj