Sú šošovky vhodné pre 15 ročnú dcéru?

petinka333
20. jan 2016

Ahojte maminy, chcela by som kúpiť 15 ročnej dcére šošovky. Keďže , pôjde už na strednú školu a proste okuliare nechce nosiť. Sú šošovky vhodné aj v jej veku? Aká je najlepšia značka? Musí dodržiavať určitú hygienu? Ak by pomohlo dioptrie ma -2. Ďakujem

adulla2
20. jan 2016

toto sú otázky asi skôr pre jej očného lekára, čo tak poradiť sa s ním 😉

mycuskaa
20. jan 2016

Kontaktne sosovky sa mozu nosit od 12 rokov. Treba poprosit u ocnej aby ju naucila si ich vkladat teda aspon u mojej to tak bolo samozrejme za poplatok. No znacka? Kazdemu pasnu ine ale skuste johnsons. Ja nosim tiez -2 od 17tich rokov. Hygiena samozrejme treba poriadne umyt ruky pred aplikaciou a aj pri vytahovani. Sosovky treba cistit trenim medzi prstami ale to vam povedia aj v optike 😊 ak este nejake otazky napiste mi spravu 😉

thea77
20. jan 2016

@petinka333 Ahoj. Podla mna vek ma dcerka v pohode na sosovky, ale urcite je potrebne ocne vysetrenie, lekar jej musi zmerat sosovku a zakrivenie ... aby jej sosovka na oku sedela a viem, ze niektori ludia ich nosit nemozu. Ja nosim sosovky roky, na vyber je vela druhov aj znaciek, treba pozriet obsah vody v nich (cim vyssi, tym lepsi pocit v oku, lebo ho nevysusaju), su denne mesacne a ine...na nete je toho kopa...najhygienickejsie su denne ...pretoze si ich rano vlozi a vecer zahodi. Urcite treba dodrziavat hygienu..umyvanie ruk aj sosoviek (v pripade dlhsie pouzitelnych sosoviek)...predsalen su to oci a zapal ci infekcia moze vzniknut raz dva. A nakoniec...je to neporovnatelne komfortne v porovnani s okuliarmi...ja so sosovkami cvicim, plavam a slecna sa bude citit urcite krajsie...len pozor pri malovani oci (najskor treba vlozit sosovky az potom sa namalovat). Good luck

cervenaruza123
20. jan 2016

@petinka333 ja som nosila sosovky, ale museli mi ich prvykrat aplikovat v optike, lekarka mi aj sama vybrala znacku, zakrivenie sosovky, nejde len o dioptriu. dioptrie na sosovkach su taktiez casto ine ako dioptrie na okuliaroch, ja som ma sosovky asi o pol dioptrie slabsie. tak ani znacka neexistuje najlepsia, ide o to, co sadne dcere. nesmu ju drazdit. odporucam zajtra niekde do optiky, kde aplikuju aj kontaktne sosovky a vsetko vam vysvetlia

gita17
20. jan 2016

ano, ja ich nosim od 12

marcelastierankova
20. jan 2016

Ano moja dcera nosi od strednej školy a velmi je spokojna a ma podobnú dioptriu ako vaša

babydesire
20. jan 2016

Ano,,ja mam sosovky tusim od 11 alebo 12rokov,,takze uz na zdš..a pouzivam ich dodnes 🙂

l3yla
20. jan 2016

ano,uplne v pohode 😉

felycity
21. jan 2016

áno, sú vhodné, deti môžu už od 6 rokov - ide hlavne o deti, čo robia šport, treba si zavolať do optiky a dohodnúť sa s dr. ak tam ordinuje, vysvetlí , pomeria a naučí aplikovať šošovky , takisto odporučí značku. Sú však ľudia, ktorí neznášajú šošovky, takže treba rátať aj s tým..., ale inak v pohode moja dcéra nosí tiež teraz od 10 rokov 2-3 x týždenne kvôli športu, ja jej ich dávam a v pohode. Takže stredoškoláčka to zvládne určite. ja nosím tiež, mne osobne sú komfortnejšie ako okuliare.

sardinka335
21. jan 2016

Jasné že su vhodné na denne nosenie aj pre stredoškoláčku mne sa osvedčili aj mesačne a aj 3 mesačne....ale je pravda, ze v šošovkách by sa nemalo chodiť do sauny, bazena koli možnej infekcii....
Ja som nosila ,,šošure,, cca 15 rokov od strednej školy...kedze som mala vysoku dioptriu a okuliare na stalo mi proste ,,nesedia,, nie je to take pohodlne. Ale ja uz som so sošovkami skončila aj s okuliarmi...mam za sebou laserovu operaciu takže toto uz konečne nepotrebujem.