Syn dáva nohy dovnútra

sisi1503
20. apr 2013

Ahojte dievcence.Chcem sa spytat ci niektora mate podobny problem.Moj 5rocny syn ked chodi dava chodidla dovnutra.K ortopedovi s nim chodim odmalicka koli plochym noham.Nas ortoped nam predpise kazdeho pol roka ortopedicke topanky,alebo vlozky do topanok.A inak doma cvicime.To mu sice mozno na tie ploche nozky pomoze,ale tie nohy ako dava dovnutra to sa mu nelepsi...Teraz mi jedna znamea hovorila,ze jej dcera tak tiez dava jednu nohu a ze ich ortoped im predpisal nejaku snurku ktora jej ako chodi napravuje tu nohu...Poculi ste o tom nieco?Lebo ja prvykrat...Nas ortoped nam nic take nepredpisal.Teraz neviem co mam spravit ci prestupit k inemu ortopedovi,lebo nerada by som nieco zanedbala..Ak mate podobnu skusenost piste prosim...

abbey1
20. apr 2013

@sisi1503 Dcéra tak chodila dosť dlho. Nie ako úplne malinká, ale asi ako 7 ročná tak proste začala. Ortopéd ma uisťoval, že to nie je klasická "vada", problém je vraj, ak sa nôžky vytáčajú nezdravo špičkami von. Nenosili sme žiadne špeci šnúrky, či nič podobné. Len sme dcéru často upozorňovali, aby si dávala na nôžku pozor. A naozaj to časom prešlo. Dnes už má 13 rokov a chodí normálne.
Píšem len z vlastnej skúsenosti.

kristinka4216
21. apr 2013

nam najlepsie pomohlo prehodit topanky nosila pravu topanku na lavej nohe a lavu na pravej a nozky sa vyrovnali aspon doma ked nie vonku skus,ortopedicke topanky su dobre lebo su vysoke a fixuju celu nohu do spravnej polohy ale nie kazdemu zaberu