Syn má hnačku. Čo by mu pomohlo?

barborkajanko
12. júl 2011

V sobotu sme boli na pohotovosti,vracal,mal teplotu a hnačku.Je to viróza.V nedeľu mal len teplotu a hnačku.teplotu nemame ale hnačku stále.davam mu probiotiká a kulíšek s coca-colou.výsledky stolice budú až v stredu poobede.neviem čo ďalej,lebo nič nezaberá.

aduskatt
12. júl 2011

ryza, dusena mrkva, suche pecivo, cierny caj.lekarka na pohotovosti vam nedala ziadne dobre rady?.......jo a hlavne nezabudnut doplnat tekutiny, aby sa neodvodnil.....a mozno skusit endiex........ten dezinfikuje crevka

sisaha
12. júl 2011

@barborkajanko urobila si vsetko co bolo treba. Jedine co mu este moze pomoct su aspon dva- tri dni dieta (varena ryza, suchare, slane tycinky).

jasminet
12. júl 2011

+ banany, smecta, vela tekutin

sisaha
12. júl 2011

@aduskatt Endi ex je vraj az od 14 rokov. To mi povedala tetuska v lekarni, ked som to chcela kupit starsej dcere.

aduskatt
12. júl 2011

@sisaha fuha, to fakt? mne ho lekarka odporucila, ked bol syn este mensi.viem, ze polovicku tabletky som mu daval ako 4rocnemu raz........................ale OK, teta v lekarni asi tiez nie je hlupa🙂))tak bez toho endiexu.dietka a tekutiny🙂)

sisaha
12. júl 2011

@aduskatt tak mozno polovicna tabletka neublizi.. 😉

jasminet
12. júl 2011

@sisaha
@aduskatt mam ho tu pred sebou - je pre deti od 6 rokov 😉

aduskatt
12. júl 2011

@jasminet ano, uz som to nasla v letaku

sisaha
12. júl 2011

@jasminet no super 😠 , to uz aby clovek ani lekarnikovi neveril....

aduskatt
12. júl 2011

@sisaha ked to neodporucaju, asi by som skusila len tu dietku

jasminet
12. júl 2011

@sisaha doveruj, ale preveruj 😀 ale lepsie ked ti neda pre starsie dieta ako da pre mladsie - ked sa nesmie 😅

cikyta
12. júl 2011

@barborkajanko Na okamžite zastavenie hnačky je smecta , na postupne zastavenie je hylak-probiotikum.
(samozrejme sledovať stravu- ryža,banány,surová mrkva,horká čokoláda,vela tekutín)
Je fajn ešte mineralka fatra ak ju znesie.
Tieto veci nám nakázali na pohotovosti pred 2 týždnami.

barborkajanko
autor
12. júl 2011

@cikyta smektu nechce vypiť.poradili mi dať ju do jedla,ale to tiež odmieta.dávam mu kulíšek do coli ale to nejako nepomáha,aj stravu má dietnu.

tinki
12. júl 2011

@barborkajanko Presne toto, čo napísala cikyta. Ja ešte doplním, uvariť z ryže a vody kašu, do nej nakrájať banán a povrchu postrúhať horkú čokoládu. Ak neni smecta, pomôže aj kukuričný škrob. To je to isté ako smecta. Dať za lyžičku do pohára vody. A pozor, žiadny cukor, žiadna polievka mastná, ani vývar. Ak, tak nejaká diétna, hlavne bez mastného.

tinki
12. júl 2011

@barborkajanko pozor, cola je sladká a cukor dráždi črevo.

barborkajanko
autor
12. júl 2011

znovu bol na záchode,to sú dnes už piate slipy čo sú špinavé.asi pôjdem kúpiť hylak kvapky.uvidíme či pomôžu.

jasminet
12. júl 2011

@barborkajanko skus mu tu smectu dat striekacku do ust... viem ze je hnusna, ale ked pomoze... my sa takto uz 6 tyzdnov trapime s atb - nejde inak ako nasilu striekackou, ci chce alebo nie... 😅

barborkajanko
autor
12. júl 2011

@tinki pani doktorka poradila colu a zamiešať s kulíškom.bez coli nechce vypiť.

kamilecka
12. júl 2011

My sme sa trapili z hnackou tyzden ... ryzu mi uz nechcela,banan tiez ...uz som nevedela co davat....uvarila som len kuracie vo vodes mrkvou k tomu zemiaciky, kupila som jej ryzove chlebiky, corn flakes ( to jedla akoby o dusu ) a pit som jej davala cierny caj so smectou. Nakoniec to po tyzdni preslo....uz som sa zacinala bat

tinki
12. júl 2011

@barborkajanko tak keď to poradila doktorka...hádam vie, čo treba..ale ak by to nezaberalo, tak skús potom nápoje bez cukru..ja viem, deti na niečo presvedčiť..to je katastrofa. Ale to dosť dlho, od soboty hnačkovať...a čierne uhlie? To sa väčšinou dávalo, to aj pohltí baktérie z čreva.

kamilecka
12. júl 2011

Akoze ...mne kazala davat aj probiotika...len akonahle som jej ich dala spustila zasa hnacky...takze som uz nedala ziadne probiotika,len smectu do cierneho caju ( trosililinku cukru ) a sa to upravilo..... niekedy je podla mna rada doktora dobra,ale niekedy treba pocuvat vlastny instinkt.

aduskatt
12. júl 2011

baby, inak ja som zastanca takej normalnej stravy, ziadne extremy.......je fakt, ze trojrocne dieta uz nemam, ani som nedojcila do troch rokov, ci davala len cistu vodu.....ale colu mu davat pit sa mi zda trosku skoro....jednak je tam cukor, kofein a kyselina fosforecna......snad lekarka vie, co robi, len pri tak malom mi je to cudne.......aj vyssie uz niekto pisal, ze cukor nie....

jasminet
12. júl 2011

@aduskatt viem ze ako detom nam davali colu ked nas brucho bolelo, ale asi nie ked sme mali hnacky... mna osobne napr. cola prehana 😅 😀

aduskatt
12. júl 2011

@jasminet a tak ako detom nam polrocnym davali kravske mlieko a veela, aby sme boli silni a mocni🙂neriesim, co bolo kedysi..................ja si tiez dam obcas pohar coly.......len proste pri tak malom sa mi to zda dost velka zataz aj na srdiecko......
a napr. bezne sa odporuca pri hnackach banan a u mojho syna ma prave opacny ucinok, u nho pomahal pri zapchach🙂) holt, kazdy sme iny 🙂

jasminet
12. júl 2011

@aduskatt ja suhlasim, mne pride cudne ked moja 7 rocna sesternica pije litre coly... 😅

blumka
12. júl 2011

@barborkajanko my sme si niecim podobnym prechadzali minuly tyzden, dozvuky su stale....prve tri dni sme si s malinkou (rok a pol) odlezali aj v nemocnici. Lekari jej naordinovali hylak, smectu a kuliska a uhlie, a samozrejme dieta...len suche rozky, chlieb, trosku masla obcas, cestoviny, zemiaky, a hlavne ryza a mrkva....A na pitie ryzovy odvar, to u nas zabera takmer okamzite....DNes uz su baby ok, ale ten tyzden bol zly...Viroza je sa mi zda vsade, my sme ju chytili na Orave, moj brat v tom istom case v Povazsej Bystrici, momentalne si nou prechadzaju aj moja svokra a neter tu v Kosiciach 😉

smectu ani mne deti nechcu pit, tak im ju rozrobim v caji a davam striekackou z nurofenu

aduskatt
12. júl 2011

@jasminet ja nie som radikal.moj syn ma 7 a obcas mu dovolim kofolu vonku si dat, ale to ma tak raz za stvrrt roka, ani to nie...ale trojrocny urcite kolove napoje nepil...........asi by som skusila nieco z ineho sudka..........tym netvrdim, ze ta cola ho zabije🙂len ja by som to asi fakt zvazila a davala radsej ryzovy odvar a hylak

barborkajanko
autor
13. júl 2011

@tinki on čierne uhlie nechce,a staršia dcéra,ked bola chorá ho tiež nechcela a už je rozumnejšia. ☹

kvojtanikova
13. júl 2011

@barborkajanko ahoj, este pridam domaci recept - cucoriedky (moze byt aj kompot), ak nechce gulocky popapat, aspon stavu nech vypije. Nam doma to vzdy zaberalo.