Synechia, zrastené pysky a pošvový vchod u dievčatiek

mojkokolja
22. júl 2012

Ahojte. Zistila som, ze moja 22 mesacna dcerka ma zrasteny posvovy vchod a male pysku priesvitnou blanou. Sla som k pediatricke a ta nas poslala na gynekologiu do nemocnice kde je 2 hodiny tyzdenne detska gynekologia. Doktorka nam predpisala masticku a ze do 3 tyzdnov by sa to malo spravit, ak nie tak sa to musi chirurgicky. Ja som o tomto probleme citala na roznych diskusiach, ale vsade pisali mamicky ze im to bud hned ambulantne odtrhli alebo potom ked sa nedalo tak chirurgicky. No a docitala som sa ze tato masticka co mame obsahuje zensky pohlavny hormon a uz sa neodporuca davat. Mam z toho divne pocity. Dcreka dokonca krici pri cikani ze ma boo. Cikulku ma celu cervenu a aj zadocek. Co doteraz nikdy v zivote nemala, takze ta mast jej len zle robi. Uz to budu 3 tyzdne co natierame a nic, len problemy. mate prosim vas niekto skusenosti s takymto riesenim ze sa to samo odstranilo po danej masticke? Alebo mozte my napisat kto mate s tym dobre skusenosti ze vam to doktor hned odstranil? Sla by som aj do ineho mesta, ak by pomohlo. My sme boli v Martine. Dakujem vam velmi pekne

katren
22. júl 2012

@mojkokolja neviem ci si citala tu, ak nie, skus, mozno ti to pomoze.....
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/zrastene-pysky-u-dievcatka-viete-poradit/
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/ma-niekto-skusenost-so-synechiou-u-dievcat/
a nedala si nazov tej masticky, takze maminky nevedia kaa to je a nemozu napisat skusenost 😉
napis nazov masticky 😉

anjelicek26
22. júl 2012

@mojkokolja - saska to mala po narodeni a vdaka masticke sa to do 10 dni oddelilo. VER MI je to urcite lepsie, ako ist na chirurgiu. Je to bolestivejsie a kvoli tomu, ze musi cikat aj bolestiva zalezitost. Mozno len zle reaguje na masticku, tych hormonalnych kremov bude viac, lekarka ti moze dat iny. A nedavaj toho vela, preco ma cerveny zadocek? Ved to mas skutocne davat len lokalne na pysky.

mojkokolja
autor
22. júl 2012

@anjelicek26 dakujem. no ja jej to samozrejme nedavam na zadocek. mozno jej to tam potom stecie pocas spanku.neviem.

mojkokolja
autor
22. júl 2012

@katren masticka sa vola Ovestin

aajda
23. júl 2012

@mojkokolja Ahoj, za mne tedy tak... mastičku nám žádnou nedali, na gyndě to rovnou rozrušili takovou skleněnou tyčkou a gelem. "Zákrok" trval asi 3 vteřiny, čůrání jí bylo trochu nepříjemné jen ten jeden den, ale od druhého dne v pohodě. Takže za mne osobně - mazat dítě "hormonama" mi přijde horší, než to rozrušení. Ale taky záleží, jak moc to má... nicméně píšeš jen o průsvitné blance, tak myslím, že by to bylo frk frk. Tím spíš, pokud je po té mastičce zarudlá 😒

dreamer4
27. feb 2013

@aajda
@anjelicek26
@mojkokolja baby, prosim Vas a mali vase male aj vytok??? moja mala ho mava narazovo raz za cas....a vsetky vytery su neg. ale dnes som si vsimla, ze ma posvu takou blankou zrastenu, no ja som si myslela doteraz, ze to tak ma byt..ze to je ta pan. blanka.....

mojkokolja
autor
27. feb 2013

@dreamer4 ahoj. nasa dcerka nemala vytok. Ale tiez sme mali tu blanku a teda nemala otvor do posvy. Ale ta masticka, ktoru nam dali na gynekologii nam pomohla a nastastie sme nemuseli ist na operaciu

dreamer4
27. feb 2013

@mojkokolja a teda, mozno budem zniet divne, ale ja som si hladala aj fotky nejake, ale nic som nenasla...ako to, ze doteraz si to pediatricka nevsimla.....? ako teda vyzera ta blanka ked tam ma byt vo forme panenskej blany a ako to vyzera, ked je to synechia....

mojkokolja
autor
27. feb 2013

ono to nie je od narodenia, takze pediatricka si to nemusela vsimnut. Ja som to nasej zistila ked mala cca rok a devat mesiacov. U nas bol priblem ten ze v porodnici nam povedali, ze ked budem malu kupat tak jej nemam vyterat to biele co ma na posve, lebo ze je to ako prevencia proti infekcii. No ja som jej to vytierala, ale vzdy som jej tam nieco nechala. No a potom ked to vzniklo, a bola som v nemocnici na gynekologii, tak mi dotork povedala ze to mi urcite nemohli povedat v porodnici. Ono je to taka priesvitna blanka a vlastne su male pysky zrastne s velkymi a nevidis male pysky a ani dierku do posvy. Treba s tym ist, lebo to moze zarastat dalej a potom zarastie az mocovy otvor a nebude sa mat ako dostat moc vonku a bude problem

dreamer4
28. feb 2013

@mojkokolja inak s tym...teda s hygienou detskej posvicky aj mne povedali v porodnici presne to iste, a ze v ziadnom pripade nevytierat to biele....!!!!!! a az na moje poziadanie mi povedali o ,,hygiene pohl. org." takze ak by som sa neopytala, vobec by mi to neboli povedali....a tiez az teraz na nete sa dozvedam, ze je to blud a ze sa to ma vytierat....takze na ,,kvalitnej urovni" je nase zdravotnictvo ☹

dreamer4
1. mar 2013

@mojkokolja tak som s tym bola u lekarky a ta na mna pozerala, ze este o takom niecom nepocula, ze tak ako maju chlapci rozne tvary penisu, tak aj dievcata maju rozne posvy.....takze tak som obstala.....

mojkokolja
autor
1. mar 2013

@dreamer4 no ja uz nemam slov na niektorych lekarov. A ma to teda take ze nevidis dierku do posvy? Ma ju zarastenu takou prisvitnou blanou? Ak je to tak, tak ja by som normalne sla alebo zavolala na detsku gynekologiu a povedala o co sa jedna, a ze detska lekarka povedala ze o tom ani nepocula. a myslim ze tu povedia ze mas ku nim prist. Ak tam naozaj ma tu blanu, tak to treba riesit lebo ona bude hrubsia a vacsia a budu vacsie problemy. drzim palce

dreamer4
1. mar 2013

@mojkokolja ano, ma blanku cez posvu, ja som si od mala myslela, ze asi to tak ma byt, ze je to vazne panenska blana...ci co....no musim ist na tu gyn. dam vediet potom.

mojkokolja
autor
1. mar 2013

@dreamer4 urcite chod na gyndu. Nenechaj sa odbit. Potom daj vediet

renatka100
1. mar 2013

@dreamer4 aj nasa to tak mala ale podla mna od narodenia, nikdy som jej dnu nevidela a myslela som si ze to tak ma byt az mi sagrina ukazala jej malu a ta to mala uplne inac teda lepsie povedane presne ako my dospele len v malom. Utekaj normalne na detsku gynekologiu, tam si to prezru je to len maly rutinny zakrok mala si to ani nevsimla, mala vtedy rok a pol. Cim skor tym lepsie a predides problemom a tomo ze taka trojrocna si to uz moze aj pamatat. Drzim palce 😉

cawes
1. mar 2013

@dreamer4 daj si do google synechia vulvea a potom obrazky, tam uvidis ako to vyzera ked je to zrastene podla toho si to mozes zhruba porovnat

dreamer4
1. mar 2013

@cawes no ma to tak ako na tom obrazku....mam blby pocit, ze to ma......v utorok idem na gyn.....mrazi ma, lebo mala si uz ani necce dat zahnut na cicinku......takze sa bojim ako ju budu vysetrovat...☹

cawes
1. mar 2013

@dreamer4 joooj no to ti neporadim, mam synka takze neviem. No ale tak aspon vies ze to teda ma, pojdes na vysetrenie a uvidite snad to dopadne vsetko dobre.

dreamer4
1. mar 2013

@renatka100 dakujem za odpoved...a uz to teda mete dobre?

renatka100
1. mar 2013

@dreamer4 ano uz jej to nezrasta asi tri mesiace sme natierali kremom cicatridina ( kys. Hyaluronova) proti dalsiemu zrastaniu a teraz to uz ma normalne uplne ako my 🙂 stale jej to pozeram ci to zase nezrastlo ale uz to tak vobec nevyzera predtym tam nemala ziadnu dierku a teraz ma aj taku 1,5 cm. Takze cim skor tym lepsie potom su z toho zapalymocaku a ine neprijemne svrbive zalezitosti.

dreamer4
1. mar 2013

@renatka100 dakujem za odpoved, no ale vydesena som....mala si tam vobec nechce dat siahnut..

brambie
2. mar 2013

zeny , odpadavam, mam tiez u dcerky podozrenie...nie je jej vidiet nijaku dierku. je to ono ?

dreamer4
4. mar 2013

@brambie
@renatka100 Tak, brambie, ak jej neni vidno dierku, ale blanu....tak nevahaja a chod. Ja som dnes bola a detska gyn. krutila hlavou, ze doteraz si to pediater nevsimol, lebo to mala take, ze o mesiac by sa uz nevycikala...lebo by jej to zrastlo.... normalne jej to praskla, tu blanku a 3 mesiace jej mam mastit posvicku s framykoinom....

dreamer4
4. mar 2013

@dreamer4 este sa chcem opytat jednu vec, po zakroku sa dcerka chovala normalne, ale teraz vecer ked cikala tak plakala ze ju bibi pipulka....a ma to kusok zacervenane....tak si myslim, ze asi ju to stiplka, predsa len to ma tam teraz citlive...mali ste aj vy?lebo som sa kusok zlakla, ci nechytila infekciu....

dreamer4
4. mar 2013

@renatka100 este sa chcem opytat jednu vec, po zakroku sa dcerka chovala normalne, ale teraz vecer ked cikala tak plakala ze ju bibi pipulka....a ma to kusok zacervenane....tak si myslim, ze asi ju to stiplka, predsa len to ma tam teraz citlive...mali ste aj vy?lebo som sa kusok zlakla, ci nechytila infekciu....

renatka100
4. mar 2013

@dreamer4 ano vtedy mala este plienku a chcela sa tam skrabat ale iba ten vecer. Na druhy den to uz neriesila, len to bol normalne proces jej natierat kazdy den susulku. Tato to po kupani robit nechcel tak vzdy som ja mama isla a slavnostne som ju natrela. Normalne to bol uz ritual vzdy roztiala nohy a tesila sa. Teraz jej to tak raz za tyzden kontrolujem ale ma to uz normalne a nezarasta to. Tesim sa ze si sa na to odhodlala 🙂 urcite lepsie teraz ako potom. S tym framykoinom neviem ci by som jej to natierala tri mesiace preda len je to antigiotikum ☹ pozri na tu cicatridinu nam poradila gynekologicka prave to http://www.cicatridina.cz/sk/cicatridina

dreamer4
4. mar 2013

@renatka100 dakujem za odpoved, trochu som pokojnejsia, a mala to aj take zacervenane? lebo je to asi normalne, sak bol to ,,zakrok".....ale je hrozne, ze som ci tala na nete, ze niektorym dievcatkam sa to opakovane zrasta.....ale tak som rada, ze vy ste uz z toho ,,vonku".

brambie
7. mar 2013

dakujeme za otvorenie tejto temy. usetrili ste nas dievcence vacsich problemov. este raz vdaka.

dreamer4
8. apr 2013

@brambie a bola si aj u lekara?

dreamer4
8. apr 2013

Baby, nam sa to opakovane zrasta.... Kazdy vecer jej to natahujem a mastim a ani nie po mesiaci sme boli zas na gynde...lebo ku klitorisu jej to zas zrastalo...a od tejto navstevy si mala uz nechce dat ani dupku namazat, nie to este pipi.....Kazdy vecer s placom a nasilu mastime...a po tyzdni mam zas pocit, ze to zrasta opat ☹((((((