Synechia, zrastené pysky a pošvový vchod u dievčatiek

mojkokolja
22. júl 2012

Ahojte. Zistila som, ze moja 22 mesacna dcerka ma zrasteny posvovy vchod a male pysku priesvitnou blanou. Sla som k pediatricke a ta nas poslala na gynekologiu do nemocnice kde je 2 hodiny tyzdenne detska gynekologia. Doktorka nam predpisala masticku a ze do 3 tyzdnov by sa to malo spravit, ak nie tak sa to musi chirurgicky. Ja som o tomto probleme citala na roznych diskusiach, ale vsade pisali mamicky ze im to bud hned ambulantne odtrhli alebo potom ked sa nedalo tak chirurgicky. No a docitala som sa ze tato masticka co mame obsahuje zensky pohlavny hormon a uz sa neodporuca davat. Mam z toho divne pocity. Dcreka dokonca krici pri cikani ze ma boo. Cikulku ma celu cervenu a aj zadocek. Co doteraz nikdy v zivote nemala, takze ta mast jej len zle robi. Uz to budu 3 tyzdne co natierame a nic, len problemy. mate prosim vas niekto skusenosti s takymto riesenim ze sa to samo odstranilo po danej masticke? Alebo mozte my napisat kto mate s tym dobre skusenosti ze vam to doktor hned odstranil? Sla by som aj do ineho mesta, ak by pomohlo. My sme boli v Martine. Dakujem vam velmi pekne

ivka.pirulka
11. sep 2022

@ketonka Ďakujem za informaciu. My so synechiou bojujeme od 10.mesiaca. máme 3,5 roka a stále to zrastá. 2 krát do roka musíme chodiť na prerušenie, ale je to hrozná trauma pre malú aj pre nás rodičov. K tomu sa to do mesiaca zrastie naspäť. Sedavé kúpele nám vôbec nepomáhali a robili sme ich vkuse pol roka, potom sme to vzdali. Ešte sa Vás chcem opýtať, aká doba prešla od vtedy, ako ste prestali aplikovať ovestin? Nezrastá sa to už znova? Ďakujem.

tata1401
11. sep 2022

@ivka.pirulka ...po tých kúpeľoch jej zvyknete pysky od seba oddeliť? mám na mysli denne...lebo ja to dcérke musím tak, detská gynekologička nám to kázala...má to byť súčasť dennej hygieny

ivka.pirulka
11. sep 2022

@tata1401 pravdaže som oddelovala, ale malá ma to už nenechá, chytá ju taký hysterický plač, že sa viackrát aj povracala. Pritom ju to nemôže bolieť, len po toľkých "zákrokoch" má už blok a ja tiež... je to začarovaný kruh a som už z toho úplne na prášky 😪

tata1401
11. sep 2022

@ivka.pirulka joj tak to ma mrzí 😔 áno je to ťažké, moja si našťastie zvykla...a úplne chápem čo preživaš, ja keď som zistila že čakáme dievča,tak som sa potešila, že nebudem musieť riešiť predkožku...toto ma ani vo sne nenapadlo 😬

ketonka
13. sep 2022

@ivka.pirulka to vám ešte neviem povedať, lebo my sme to všetko riešili tento mesiac , takže je to zatiaľ veľmi krátko, možno 2 týždne. Stále ale každý večer rozťahujem a natieram mastou zo slezu, lebo kedykoľvek sa to môže zopakovať a to nechcem.

nyky23
5. okt 2022

Mojej malej som na to prišla asi pred 6 týždňami ..mala to hrubé a celé zrastené .. vďaka tejto diskusii som nakúpila dve mastičky a slez kvet .. boli ešte prázdniny plus sme dostali covid čiže v škôlke bola asi 2 týždne .. keď.bola.doma kúpala sa.v tom aj 3 x denne po 45-55 min ..čiže veľmi dlho .. ale prvé výsledky boli viditeľné asi po 12 dňoch kedy jej to hore puklo pri byciklovani ale to mrncala že ju to boli a asi dva dni aj pri cikani ..potom ju to už bolelo menej a menej .. včera som jej to potiahla a kus sa to otvorilo ,ale už to vôbec necítila .. už nám chýba len malý kúsok ktorý dáme do pár.dni a bude konečne po Tom .. píšem pre niekoho komu to možno pomôže ,že nie vždy treba doktorku a traumu .. vďaka tejto diskusii som dala tomu šancu inak bylinkam celkovo neverím .. a to teda fakt mala silné zrastenie a veľké ..cikala so strašným tlačením kým sa.moč dostal von .. furt mala mokré nohavičky sme.jej nadávali prečo sa.nepyta a ona mala tento problem..a má 4 roky

ivka.pirulka
5. okt 2022

@nyky23 a aké mastičky ste kúpili prosím? 🙏🙏🙏

nyky23
5. okt 2022
nyky23
5. okt 2022

@ivka.pirulka hore čítam ,že vám kúpele nepomohli?ako dlho tam mala sedela denne ? Luhovat ste to dávala do studenej vody ? Lebo ja len do studenej ako pár.bab písalo tu ..

ketonka
5. okt 2022

@nyky23 dobre robíte, ja som dávala lúhovať na 24hod do studenej a nám teda pomohlo vďaka Bohu 🙏🙏🙏

ivka.pirulka
6. okt 2022

@nyky23 v studenej vode sme ten slezový kvet močili 24 hodin. Malá mi v tom sedela 30 minút. Ale nenapísali ste mi, aké mastičky ste použili. Priznám sa, že neviem, kedy by sme robili tie kupele 3 krát denne...😪

nyky23
6. okt 2022

@ivka.pirulka fotku som vám tam hodila tých krémov

ivka.pirulka
7. okt 2022

@nyky23 ďakujem Vám

ivka.pirulka
7. okt 2022

@nyky23 ešte sa chcem opýtať ako často ste aplikovali krémiky? A obidva naraz?

nyky23
8. okt 2022

Nie , naraz .. tu vazelinu väčšinou večer a druhé asi ráno a naobed ..

katkab160
2. nov 2022

@ketonka môžem sa opýtať aký pomer ste mali ? Koľko tých byliniek a koľko vody? Keď to chcem spraviť malej do vane ?

zdenka821
3. máj 2023

Mozem tiez potvrdit, ze slezove kupele po viac ako mesiaci zabrali a podarilo sa nam zrast uplne oddelit. Bola to dlha a narocna cesta, ale stalo to za to. Tiez sme pouzivali lek.vazelinu a mucogyn. Oplati sa vydrzat

aaatimejka
5. feb 2024

@zdenka821 ahoj prosim ťa, aký kúpeľ si dávala, slezovy kvet alebo slezovy vňať?

michaela16
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nyky23
5. feb 2024

@zdenka821 určite kvet .. tam je najviac slezu

simmy1312
1. apr 2024

Dobrý deň, rada by som tiež zdielala našu pozitívnu skúsenosť s kúpeľmi a bylinkami. Asi po mesiaci kúpeľov sa dcérke zrast úplne oddelil sám. Kúpali sme ju každý deň cca 15 minút a striedali sme kúpele v sleze (kvet a vňať) a v bylinkách ktoré boli už vyššie spomínané (harmanček, ľubovník, dubová kôra a šalvia, cca 5 polievkových lyžíc na liter vody). Bylinky sme vždy luhovali cca 12 hodín. Po kúpeli sme natierali iba lekárskou vazelínou, ale len veľmi jemne, nijako sme netlačili ani nič nenaťahovali, vždy sme to len trošku natreli. Teraz kúpeme stále v bylinkách ale iba každý druhý deň a zatiaľ ani náznak toho že by sa niečo opäť zrastalo.