Teplota dvojmesačného bábätka

denisse1311
26. dec 2014

ahojte mamičky, potrebujem rady a skúsenosti. Máme doma 2 mesačné bábätko ktoré bolo už 2krát chore lebo pochytalo nemocni od nas všetkých, neviem či je to normalne alebo nie, pred dvomi dňami dobrala antibiotika amoksiklav, a stale ma v zadočku teplotku po odčítaní 37. neviem či je to dobre alebo nie, inak sa jej teplota stale pohybuje prakticky od narodenia 36,8 a 36,9 a 37 a tych 37 mýva vždy vo večerných hodinách. Teplotka je vždy po odčítaní. velmi sa bojim, je to normalne alebo sa mám bát a utekat s nou k lekárovi? kdesi som počula že teplota do 37,5 je u bábätiek normalne ale aj tak sa bojím ved vieta. dakujem za všetky rady a skúsenosti. 🙂 🙂 🙂 🙂

cammille
26. dec 2014

@denisse1311 37 je u babatka uplne normalna teplota, moji dokonca mali stale 37,2-37,3 a boli uplne zdravi 🙂

majkuska
26. dec 2014

Do 37,5 po odratani je teplota u babetka normalna.Buduju si imunitu. A babetka aj strasne rychlo menia teplotu. Aj ja mam 2 mesacne babo raz ma teplejsie celicko aj licka trosku poodkryvam potom uz studene rucky aj nostek.

majkuska
26. dec 2014
denisse1311
autor
26. dec 2014

@cammille no ved aj iba ma vest vecer tych 37,2 po odcutani a rano zase ked meriam tak sa drzi teplota 37 vlastne od narodenia ma stale tych 37 len sa bojim o nu....som rada ze ste ma upokojili ze do 37,5 je normapna teplota u babetka

denisse1311
autor
26. dec 2014

@majkuska hej takisto sledujem že počas dna sa jej často meni teplotka, takže som pokojná, veľká vďaka.

varticek
26. dec 2014

Inak deti do 3 mesiacov teplotu nemajú resp. by to bolo veľmi neobvyklé. Ak čosi nie je v poriadku, začnú tak zrýchlene dýchať, podľa toho by si vedela, nemusíš stále merať teplotu a dráždiť dupku.

dollynkaa
26. dec 2014

@denisse1311 aj mne pediatricka hovorila ze do 37.5 je normal teplota. A vzdy najlepsie merat poobede okolo 17.

katrinka8
26. dec 2014

Baby, a to prečo bábätkám meriate teplotu len tak, bez príčiny? Či to sa Vám zdá, že sú choré, tak meriate, či je to OK?

anit444
26. dec 2014

@denisse1311 Ahoj, k lekárovi utekať nemusíš, je to normálna teplota. Mali sme podobnú skúsenosť keď bola naša malinká, niekedy je aj bábätkám teplo. Skús jej dať dolu každý večer na 10-15 minút nohavice, alebo pančušky a uvidíš, že sa to zlepší. U nás sa to osvedčilo. Držím palce!

liebling98
26. dec 2014

@denisse1311 ukľudni sa, teplota je večer vždy vyššia ako ráno. Pozri aj návod k teplomeru, pri niektorých výrobcovia kážu odpočítať až 0,8 stupňa pri meraní v konečníku.
Teš sa zo svojho bábätka 🙂

evittam
27. dec 2014

@denisse1311 Prepáč, ale zbytočne stresuješ. Je to úplne normálne, len nechápem jednu vec - to akože meriaš svojmu dieťaťu počas dňa len tak teplotu?! No myslím, že to je trošku "choré",....Chápem, že sa o svoje malé bojíš, ale to všetky maminy a neviem si dosť dobre predstaviť, že stále svojim deťom meriam teplotu.....Vždy chytím za čelo keď mám podozrenie a potom až meriam teplotu. Dokonca ja už digitálnym bezdotykovým. Radšej si užívaj zdravé bábo a nestresuj sa meraním teploty. 😉 🙂