Teploty nad 38°C

hanaxxx
7. nov 2022

Ahojte, ked ma male dieta teplotu nad 38 druhy den, je v poriadku mu stale dat na zrazenie liek? (Davam panadol v cipku). Niekedy staci tak po 8smich hodinach, ale vacsinou musim uz po 6stich. Alebo by som mala skusit nedat liek a zrazit teplotu napr zabalom? Alebo zabal na dlho teplotu nezrazi? Nemam s tym vobec skusenost. Ide mi o to, ci to nie je na take male telo privela liekov, 4 cipky denne a ktovie kolko bude ta teplota este pokracovat, co ked ju bude mat 7 dni, stale je bezpecne mu davat panadol? (Nurofen mam iba sirup, cipky sa nedaju zohnat a sirup do neho neviem dostat, a pokial viem panadol je jemnejsi ako nurofen).

amelie2017
7. nov 2022

@hanaxxx treba davat vela tekutin, .. a teda ak by malo take teploty 7 dni, uz davno by bolo v nemocnici.

veronika_sk000
7. nov 2022

@hanaxxx ak teplota trva viac ako tri dni, treba ist k lekarovi..panadol davaj az ked je teplota 38,5..a zrazit mozes aj sprchou, nie studenou, nie horucou...mozes davat studeny obklad na celo

tani777
7. nov 2022

Trosku obsirnejsie napisem..Ja osobne mojim babam teplotu ani nemeriam..starsej,ked bola mladsia a mala 6tu chorobu som merala,a teda pri horucke (nad 38,5) bola aktivnejsia a viacej v pohode,ako ked mala len zvysenu teplotu..aj sama na sebe mam odsledovane,ze ak mam napr.37,8 a je mi fakt zle,necakam,kym to vystupa,ale dam si paralen..cize teplotu nemeriam,riadim sa tym,ako vyzeraju...
A najlepsie mi funguje kontakt koza na kozu.._aj teraz mi mladsia uz druhy den (tretiu noc) teplotuje,a co pomaha,je,ze nas obe vyzleciem,dam ju na seba,ma hned prsnik (este je kojena),cize aj tekutiny a teplota ide hned dole..naozaj toto odporucam uplne kazdemu,kto sa ma pyta,ako zrazit teplotu..hlavne u mensich deti,u starsich je to komplikovanejsie (hlavne ak odmietaju),ale stale sa to da..
No a este k veci,urcite ak nic ine nezabera,daj liek na znizenie teploty..ale treba vyskusat aj nieco ine,aby si to trochu oddialila

euka210
7. nov 2022

@hanaxxx podla toho ako sa dieta citi...moji aj s 38C v pohode boli v istom veku. Ja nad 38C davam ked je to vkuse o tom, ze po 6-8h zase teplota hore. Z mojich 11r skusenosti s 3 detmi pri beznej viroze a chorobach je vysoka teplota 3-4 dni, viac nie.
Ak sa riadis letakom kolko davat, tak mu neublizis.
Moze sa dat aj sprcha, ale to nema taky dlhotrvajuci ucinok. U nas len v pripade nudze ze je nad 39C a este nepreslo ani tych 6h.

majlo1234
7. nov 2022

Pre mna bolo prekvapive dozvediet sa(doktorka_z_finska na ig) ze zabaly nemaju temer ziadny potvrdeny ucinok. A su aj velmi neprijemne, takze sa uz neodporucaju. Teplota zvycajne byva par dni, treba sledovat dieta, ak je placlive a v nepohode, kludne daj panadol

jaroe
8. nov 2022

@hanaxxx ja nie som fanusikom liekov na teplotu, vyradíš tým imunitný systém z boja, horúčka naozaj vacsinou po tých max. 72 hodinach odíde, ked nie, treba k lekárovi. Febrilný kŕč môže dieťa dostať aj pri teplote 38 stupnov prípadne aj menej, ak veľmi rýchlo vystúpila, čo si nemusíš ani všimnúť, rovnako aj pri prudkom poklese teploty...Ja som davala antipyretika detom fakt minimalne....ked som videla, ze ich to velmi vycerpava a nemohli spat a pod. Samozrejme treba sledovať celkové príznaky.

nevenka
8. nov 2022

@majlo1234 no som zvedava, co by pani doktorka robila, keby mala taky pripad, ako my pri covide s najmladsim. Horucky az 40,2, raz dokonca 40,5, Nurofen a Paralen sme striedali po 3,5 hodinach, maximalne davky podla vahy, konzultacia na detskom urgente. A jedine nam poradili zabaly a tie aj stiahli tu teplotu aspon na 39,3, to sme boli radi, ze vobec trosku. Dieta bolo ako handrova babika, nastastie este bolo ochotne pit slamkou a po lyzickach. To bolo takto 3 dni a povedali mi, ze ak to nebude klesat po 3 dnoch, tak sa zbalit a rovno do nemocnice na covid oddelenie, maly mal 1,5 roka. Nastastie sme to doma ustali, ale zabaly boli ako zazrak. Lieky boli ako cukriky v tomto pripade.

miniminka
8. nov 2022

@nevenka presne aj u nás zábaly fungujú hoci viem že sú neprijemne

majlo1234
8. nov 2022

@nevenka tiez som davala predtym pri siestej chorobe zabaly, a klesla teplota, takze ma prekvapil tento nazor/fakt, alebo co to je. Ona v rom prispevku pisala, ze teplota nikdy nestupa do nekonecna, ze mozog si s nou poradi🤔 viem ja? Odvtedy uz san nemal take teploty, aby som zvazovala zabal, uvidime do buducna