Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Teploty trvajúce už 6 dní a nízke CRP

Teplota
zuzula507
8. okt 2019

Ahojte mavaju vase deti teploty 6 a viac dni ? Mne syn teplotuje dnes uz 6 den (vacsinou mal nad 38, 39 aj 39,7 sme mali, teploty sa vracali aj po 4 hodinach) Posledne 2 dni su odstupy medzi nimi dlhsie no stale trvaju.Dnes poobede mal 38,3.Pricom.CRP mu bolo robene uz 3x a ma stale do 8.Aj odber na krvny obraz...mu bol robeny z prstaa ma ho dobry, aj moc ,aj cukor.Nekasli, nesopli, nehnackuje, nezvracia, nevyhadzal sa.Akurat ma 2 afty uz asi 2 den a dnes sa to v ustach zhorsilo, uz ma aj dasna cervene navrete az krvave.Velmi malo preto papal pil , az plakal co ho to bolelo.Natieram vodickou Betodine a gelom a Kamistad.Len teda mam.pocit ze afty a ten stav v puse bude z teplot ale z coho a preco ma tak dlho teploty.Mavaju ich aj vase deti tak dlho ? U nas je to tak po prvykrat

hoya55
8. okt 2019

Dobrý večer prajem. My taktiež teraz prekonávame afty v ústach. Teploty sme mali 6 dní. Prvé 3 dni 39-40, cez deň i v noci. Postupne sa to znižovalo. Pri tejto vírusovej chorobe žiaľ to tak väčšinou býva. Postupne sa to rozšírilo tak ako vy hovoríte do celých úst. Malá mi veľmi schudla. 3 dni mi takmer nič nejedla. No aspoň tekutiny pila, to je dôležité. Teraz je 8 deň od začiatku choroby, no ešte stále ju to bolí. Prajem skoré uzdravenie.

majushka
8. okt 2019

@zuzula507 Presne to vsetko mala dcera minuly rok. 7 dni urcite mala vysoke teploty bez sopla a kaslu. Crp ok. Nam lekarka povedala ze je to chripka, ale mne sa to nezdalo. O par mesiacov neskor jej robila kvoli kliestu a borelioze podrobny krvny obraz a spätne sa z krvi ukazalo, ze nedavno prekonala mononukleozu. Potvrdil to aj fakt, ze antibiotika nemali ziadny ucinok, kedze ide o virus a pri sone brucha sa ma nezavisle ina doktorka pytala, ci dcera nedavno neprekonala mononukleozu. Cize u nas to bola mononukleoza. Po 2 tyzdnoch bola dcera fit, len mala z toho oslabenu imunitu niekolko mesiacov.

jankapepe
9. okt 2019

@zuzula507 Má opuchnuté krčné uzliny?

lulula1990
9. okt 2019

@zuzula507 Afty sa liečia dlho, aj 2 týždne, takže ano, môže to mať z toho. Na afty existujú aj lieky aby sa stiahli do 24 hodín - antivirotika, predpíše ti ich obvodna

mogaa
9. okt 2019

@zuzula507 akýkoľvek vírus...

lulula1990
9. okt 2019

@zuzula507 Acyklovir sa volajú tie antivirotika. Daj mu ešte Bcko, Cko a nejaké probiotika

zuzula507
autor
9. okt 2019

@jankapepe nie nema

zuzula507
autor
9. okt 2019

@lulula1990 b komplex kvapky mu davam, vody s citronom sa napije obcas a obvodna nam dala sirup na imunitu ISOPRINOSINE a afty a dasna mu natieram gelom kamistad a vodickou Betadine na striedacku ,teplota od vcera vecera uz nevystupila nad 38 ale pod 38 ano vybehla, zisla vcera takto cely vecer skakala.. a dnes az pobede mu vybehla a zase na 37,5..tak co sa tyka teplot vidim uz rozdiely ze uz mame dlhsie odstupy a uz nie su zatial vysoke, aby sme museli zrazat, tak snad uz len doznieva ta teplota no tie usta stale bolia, skusim sa popytat na tie antivirotika ak sa to nebude zlepsovat

bjanka00
10. okt 2019

@zuzula507 moj starsi mava teploty a nizke crp ale nakoniec z toho vyjde zapal dutin bez sopla kaslu a crp. Na uska sa nahodou nestazuje?
Afty sa liecia velmi dlho aj tyzden dva.
Repik nam pomahal, urobila som odvar.
A vela becka a cecka. Plus hlivu ustricovu sme brali.

zuzula507
autor
10. okt 2019

Dakujem vam vsetkym za radi, vase skusenosti.U nas sa to trochu zlepsilo ale ajtak ho pusa boli a je velmi podrazdeny, nervozny.Vcera som si vsimla napuchnute dasna az kopceky aj za zadnym zubom takze asi sa tlacia aj tie zadne stolicky podla vsetkeho do toho tie afty. Dnes som skusila kupit gel lips ktory obsahuje aj salviu a v lekarni mi poradili aj LactoFlor cmulacie tablety, tak skusim prestriedat najblizsie dni toto namiesto kamistad a betodine a uvidime.Zatial mu jedlo mixujem, pucim a takto mi papa aj ked aj to niekedy vymysla , no snad sa to nasledujuci dni zlepsi

martinella1
10. okt 2019

@zuzula507 a nemôže to byť herpangina? Mali sme podobne prejavy. Tu neexistuje žiadna speci liečba, len nasadiť probiotika aj vo forme jogurtov. Nakolko dcéra odmietala jest, lebo mala bolesti, kúpili sme riedsi jogurt a pila ho cez slamku, toto nám zabralo najviac. Veľa síl a pevne nervy

Tu začni písať odpoveď...

Odošli