Transpozícia veľkých ciev

mata128
2. máj 2012

Maminky,narodilo sa vam niekomu babätko s touto dg?dakujem za každý príspevok

longoria
5. mar 2013

@solnicka_nr,aj vy ste mali D-TGA?Kedy bol operovany maličky?Naša dg je:D-TGA po Jatenovej operáci!!!@ankazel...ked sa smiem spytat brala si nejaké lieky?

marianka4
5. mar 2013

Ahojte.
Som veľmi rada že som nášla túto debatu. Som v 20. týždni a na morfologickom vyšetrení našli môjmu bábetku niečo na srdiečku, že má prehodené cievy alebo niečo také my spomínali doktori a z toho čo tu čítam tam ma dg: D-TGA. Som z Ke a gynekológ nám povedal že rodiť budem bezpodmienečne v Ba a tam hneď po narodení budú malého operovať.
Máme hrozný strach, nevieme čo sa bude diať, aký je postup, aké môžu byť následky? Môže byť nejako postihnutý? Mať nejakú vadu? A stále nám hýria tieto otázky hlavou.....

longoria
5. mar 2013

@marianka4ahoj,ja mám už skoro 11ročného syna,tiež máme dg:D-TGA!!!Ja som to počas tehotenstva ani len netušila!10dni mal ked ho operovali!!!Po operáci nebral žiadne lieky,doporučená bola normálna životospráva,kto ho nepozná ani nevie že bol operovany, od malička bol živy chlapček,a je aj teraz.....Viem je to hrozny pocit pre rodiča,ja som v šoku ešte dodnes..:(:(

marianka4
6. mar 2013

@longoria Ďakujem pekne za odpoveď. Ako tak tu čítam tie všetky osobné zážitky tak som čo raz kľudnejšia. Ešte počkať na tú genetiku, či je v poriadku a potom to už len nejako dotiahnúť do konca.

zuzka57
22. mar 2013

Moj malý sa tiez narodil s touto diagnozou.Pocas tehotenstva mi nic nezistili,az kratko po narodeni.Hned druhý den ho previezli do BA na Kramare.Kde mu to zoperovali a vdakabohu,vsetko dobre dopadlo.Dnes ma 14 mesiacov je ako kazde ine dieta 🙂))

mata128
autor
22. mar 2013

@zuzka57 my sme tiez vdaka Bohu ok,budeme mat teraz 11mesiacov😉😉😉

silvia2_6
3. apr 2013

@marianka4 ja som momentalne na zaciatku 24tt a tiez nam diagnostikovali D-TGA. este musime absolvovat vysetrenie v BA pre potvrdenie dg. Sme z vychodu a lekarka sa nam tiez vyjadrila, ze rodit budem v BA aby maleho mohli po porode operovat.

marianka4
4. apr 2013

@silvia2_6 no presne tak isto som na tom aj ja, tak predpokladam že my dve sa tam stretneme.... Ja eštepremýšľam že či dva týždne do predu bdem ležať v nemocnici alebo radšej v najekom hoteli... A my sme už na tom potvrdení boli takže už vieme na čom sme úplne....

cenculinka
4. apr 2013

@marianka4 aj mne v 27 tt zistili, ze maly ma vadu srdca, mame inu diagnozu, ale tiez mu operovali velke cievy ☹ mesiac pred porodom som uz bola v BA, byvala som tam u babky a 3x do tyzdna som chodila na kontrolu (tiez som z vychodu, PP) po porode maleho hned previezdli do detskeho kardiocentra, je to asi 200 m od nemocnice na kramaroch a po 3 dnoch od porodu som tam isla za nim 🙂 ked mal 10 dni ho operovali, po mesiaci od narodenia sme isli domov, 22.12.2012 🙂 nastudovala som si hadam vsetko dostupne ohladom dg a potom som zomierala od strachu, ze co bude a tak a nakoniec aj tak bolo vela veci uplne inak 🙂 vsetko bude v poriadku, nebojte sa 🙂 su tam naozaj spickovi odbornici, nas maly je zivy jak take sidielko, nikto by nepovedal, ze ma vazne chore srdce a este ho toho vela v zivote kvoli tomu caka ☹ ale vsetko bude ok 🙂 drzim vam palce, nech ste cim skor doma a pekne si aspon vramci moznosti uzivaj tehotenstvo (aj ked viem, ze je to tazke, poznam to). mimcu velmi nepomoze, ked budes v strese 🙂

mata128
autor
4. apr 2013

@silvia2_6
@marianka4 nebojte sa baby,vy aspon viete,na com ste...u nas to prislo jak blesk z cisteho neba...v kardiocentre su odbornici ,klobuk dolu pred tymi ludmi...ak budete bez komplikacii,do 10 dni od operacie ste doma...

marianka4
4. apr 2013

@cenculinka
@mata128
No ďakujem vám krásne, som rada že sú také pozitívne názory na túto dg, ešte nás toho čaká dosť a hodne pobytu v nemocnici ale verím že to dopadne všetko dobre 🙂

mata128
autor
4. apr 2013

@marianka4 nas Alex sa narodil 30.4., 1.5. ho previezli do kardia, 10.5. operovali a 22.5.sme isli domov😉.Boli sme tam potom na kontrole v septembri, vo februari a teraz ideme v oktobri😉

cenculinka
4. apr 2013

@marianka4 ked ti niekedy bude tazko a smutno, je tu aj tema deti s diagnozou srdicka, su tam velmi mile maminky, mne velmi pomohli, ked mi bolo tazko, vsetky maju deti s chorymi srdieckami 🙂 a niektore mozno potom stretnes aj v BA, ked pojdete na operaciu 🙂 to je potom take super, ze juuuuuj, to si ty? 😀 😀 😀

silvia2_6
4. apr 2013

@marianka4 tiez som podla tvojho profilu pocitala, ze ak nam dg. potvrdia tak sa tam stretneme... od ktoreho tyzdna tehotenstva by si mala byt v BA? tiez dakujem vsetkym za pozitivne prispevky, vedia nas velmi povzbudit a dodat energiu

marianka4
8. apr 2013

Ešte by som sa chcela opýtať, platili ste tam ešte za nejaké "služby" alebo ako to nazvať?
Pýtam sa pre istotu lebo už sa mi stalo že ma postavili pred hotovú vec, myslím s platením....

longoria
19. máj 2013

Ahojte mamičky,máme diagnozu D_TGA..synček už bude mat 11rokov.zatial bolo všetko ok,len teraz boli na MRI-vyšetreni a tam nám potvrdili...zuženy koren plucnice....Takže do konca juna musia spravit Katetrizáciu-Angioplastiku!!Mamičky boli ste už s dietatkom na takom zákroku????

katzav
27. jún 2013

Ahojte baby, môj synček má tiež túto diagnózu, operovali ho na 15 deň po narodení, je to živý chlapec,má 5 rokov, chodíme na pravidelné kontroly do Ke k veľmi milej pani Dr. zatiaľ je všetko v poriadku a dúfam že to takto zostane, nám pani Dr. povedala že okrem hlbkového potápača a astronauta môže robiť všetko🙂 😉

maha87
3. júl 2013

Dobrý deň, ja mám Senninga dTGA, 26 rokov...bez liekov, 2krát do roka kontrola,bez kardiostimulátora, a operovali ma v 6 mesiaci života. 🙂

norosko
11. sep 2013

@katzav Ahoj 🙂 mozem sa opýtat ,ze ci mal tvoj synček dobre hodnoty prietokov ked este bol v brusku? ja mám tiež diagnozu pri jednom drobcovi,že má transpoziciu a má aj zlé prietoky,tak neviem,ci je to z toho srdiečka,alebo ten prietok je este nieco navyse......dakujem za odpoved 🙂

maxiberuska
11. sep 2013

@longoria presne moj pripad, ako pises, moj bude mat teraz 10r

longoria
11. sep 2013

@maxiberuska a vy ste už boli na katetrizáci,,my sme už po,robili mu to ešte v juni.a zatial nebolo treba mu rozširovat tu cievu,ale niekedy v buducnosti mu to budu robit lebo sa zužuje...:(

maxiberuska
11. sep 2013

nie neboli, od operacie nic, ideme januar na kontrolu, vzdy to ma ok, tak dufam, ze aj teraz..nebol maly na kardiotabore nahodou??

katzav
11. sep 2013

@norosko Ahoj pri kontrole prietokov mi nikto nič nepovedal že je niečo zlé....ale kamarátka mala pri malom zlé prietoky a nemá nijakú srdcovú vadu.......(viem len že jej odporučil doktor dať si deco červeného lepšieho vína každý deň a vraj sa prietoky zlepšili 🙂 )tak to asi nemá nič spoločné...

longoria
24. okt 2013

@maxiberuska ahoj trošku neskoro reagujem...V kardiotábore ešte nebol,on je taky bojko,nechce ist ani babke nie ešte do tábora,určite by mu to prospelo ale nasilu ho nutit nebudeme....teraz mu zistili extrasistoly ale že nezávažné takže s tym sa nedá nič robit...:( Držte sa!

maxiberuska
24. okt 2013

@longoria čo mu to zistili?

longoria
24. okt 2013

@maxiberuska extrasystola je mimouder srdiečka ale že to nemá nič spoločné s tym že bol operovany,,,,že vraj to občas maju aj zdravy ludia.....ale aj tak som ztoho hotová...☹

maxiberuska
24. okt 2013

@longoria teda, čo by nie, tak sa drzte a kedy idete do ba, komu patrite, my Minarikovej

longoria
25. okt 2013

@maxiberuska...v juni sme boli na katetrizáciii a dali nám termin do Ba až 03.juna.2014...ale chodime aj do Ga,máme tu detsku kardiologičku,ona zistila tie extrasystoly,ideme ešte 26.novembra,a keby volačo tak nás pošle skor do Ba...ale dufám že nebude treba.....inak tiež chodime K Minarikovej!!Vy ste s nou spokojny?

nika2256
22. nov 2013

Caute maminy chcela by som sa opytat nasemu babtku zistili transpoziciu velkych ciev o operacii vieme vsetko atd len ma zaujima ci lieky ktore ked nahodou bude brat babtko po porode ci hradi poistovna Dakujem 🙂

mata128
autor
22. nov 2013

@nika2256 nas Alex mal tuto dg☹...bol operovany,ziadne lieky dlhodobo nepral,iba verospiron na odvodnenie....neboj,operaciu aj lieciky hradi poistovna