Trasenie u 7 mečsačného bábätka

jankatn
29. nov 2011

Ahojte mamičky
Chcela by som Vás poprosiť o radu, moje dieťatko sa sem tam tak zatrasie väčšinou ruky v pastičkách a trasie hornou časťou tela a hlavičkou. Vyzará to ako od vzdoru alebo od zlosti. Robí to dosť často možno aj 3-4x cez deň. Proste sa napne a zatrasie sa - uvolní asi prepätie a je ďalej živé a veselé. Má 7 mesiacov, robí to asi od 3-4 mesiacov predtým nie tak často ako dnes. Dosť sa o neho bojím, pre istotu som doktorku poprosila o neurlogické vyšetrenie. Má to niektoré Vaše dieťatko? neviete z čoho to môže byť? Je to u detí bežné?? Inak je veľmi hravý, veselý, energický. Prosím o rady a skúsenosti. ďakujem Janka

gaby21
29. nov 2011

Jeeej, aj nas to robil, nikdy som to neriesila, a uz vobec ma nenapadlo ist na neurologiu, po case to preslo, nikdy som nezistila preco to robi, ale sak na to nemusi mat dovod nie? Mozno tak prejavuje svoje emocie, aj my dospeli mame vela zlozvykov. Musis byt v klude a nechat babatko nech sa zabava po svojom, ved sama pises, ze je vesely a hravy, no ale ak ti pomoze vysetrenie ku dusevnemu pokoju tak kludne chod 😎
Inak teraz ma napadlo, ze v tomto obdobi robi nieco podobne ked zuri, tak neviem ci to moze mat nejaku suvislost

strapco13
29. nov 2011

@jankatn niekedy to deti robia ked cikaju 😉 my sme to tiez mali..odsledovala som si..dala som ho na podlozku a cakala..zatriasol sa ked cikal ..tiez som mala najprv stres, ze co..ale nastastie sa potvrdilo toto..nikam som nesla
nie vzdy pri cikani to ale robil...ale ked sa zatriasol tak som skontrolovala a bolo cerstvo nacikane

aliza
29. nov 2011

@strapco13 aj nas to robil pri cikani 🙂

anjelicek26
29. nov 2011

Aj nas to robi, ked cika 🙂

kaja79
29. nov 2011

je to normalne pri cikani....Robia to niekedy aj dospeli, odsleduj sa 😀

jankatn
autor
29. nov 2011

Ste super baby idem sledovať, trochu ma to ukludnilo, ak sa budem ešte o maličkého báť posledná možnosť bude tá neurologia.. dakujem

babul83
29. nov 2011

Moji to robia obaja, aj keď si myslím, že mladší to len odpozoroval od staršieho. On je taká naša malá cvičená opička. :D Starší to robil ako bábätko hocikedy, asi len tak pre radosť. Teraz to robí zväčša keď sa jeduje, alebo mu niečo nevyjde. Nijak som to neriešila, keďže aj kamarátke to malý robil, aj keď nie tak často ako náš.

katrinka8
29. nov 2011

@jankatn - aj nasu tak obcas striasa, ked kaka - obcas to prave podla toho spozname 😀 😉

wham
29. nov 2011

no neviem, od 3 mesiacov, hexa, prevenar, mozno z ockovania to ma,,,,,,

aaadinka
29. nov 2011

nasa mala to moc nerobila,ale sem tam ano,ale sestrin maly to tiez robieval a vyrastol z toho....Ozaj nasa mala ma teraz 19 mesiacov a doteraz ju strasie ked cika....

jankatn
autor
30. nov 2011

včera som pozorovala, čo ja viem, ked ciká tak to nerobí, skôr je to ked sa jeduje, je rozrušenejší- papká lyžičkou a už nechce.. takže ak je to zlosť mám to nechať tak? alebo ako ho to odnaučť? prejde to s vekom?

luculus
5. jan 2012

no aj nasa to robi, ma 14 mesiacov a od vcera tak extremnejsie, neviem cim to je, nerada by som bola keby mala v dospievani a dospelosti nejaky tik :/. hadam to nic nebude, ale tiez by som sa na to opytala lekarky. robi to ako pise jankatn, ked sa zlosti, ked jej nieco zakazeme vziat alebo nieco co nesmie urobit. taka zlost

jankatn
autor
19. apr 2012

Teraz má Davidko 11,5 a už to asi 2 mesiace nerobí, neviem prečo prestal, možno si už vie nervozitu a nudu kompenzovať chodením vylieta sa cez deň a už asi nemá "pretlak" na zlostenie tak sa už netrasie 🙂