Tráviace ťažkosti u 6-ročného syna

30. dec 2023

Ahojte,
6 ročný syn má už dva týždne riedku stolicu. Prvý deň raz vracal a asi trikrát ho prehnalo. Nasadili sme diétu, bolo dobre no keď začal normálne jesť, znovu ho prehnalo, tak jeden, dvakrát za deň. Boli sme u MUDr., tá len skonštatovala, že viróza. Tak znovu dieta, probiotiká, tasectan. Štyri dni bolo dobre, začal normálne jesť a znovu ho prehnalo. Už neviem, čo to môže byť. Chystáme sa po Novom roku znovu k MUDr., ale znervózňuje ma to. Nemôžem ho nechať na diéte tak dlho predsa. Mali ste niektorá niečo takéto a čo to bolo?

pribinak
30. dec 2023

Zober vzorku stolice, nech dá do labaku na rozbor

anze25
30. dec 2023

Nemôže to byt helikobakter? Skúste poprosiť obvodného nech vezme krv alebo si kúpte test v lekárni nestojí veľa a spravte mu ho sama…
U niekoho môže mat aj takéto príznaky

kubkovamama
30. dec 2023

Diétu treba dodržať dôsledne a dostatočne.dlho,na Tom to väčšinou zlyhá. No a potom odbery,vzorky. Výsledok máš za 3 dni. Môže to byť čokoľvek,v detských kolektívoch sa často šíri napr. norovirus a na sliznici sa vie udržať dlhšie. A môže to byť aj nič,iba mikroflóra v čreve je riadne narušená a preto hnačky pretrvávajú bez iných problémov a diskomfortu dieťaťa. Silné probiotiká a naďalej šetrná strava

pribinak
30. dec 2023

Skúsila by som iné probiotiká, neviem aké máte, ale vyskúšala by som iné
Možno aj uhlie. To sťahuje toxiny

kacena4
30. dec 2023

no my sme pri viroze boli na diete aj tyzden dva, co spravi 4 dni?? nic akurat sa to vrati

autor
30. dec 2023

@kacena4 mne MUDr. povedala,že dva, tri dni diéty. Keby vracal alebo ho preháňalo v jednom kuse,tak nepoviem .....

autor
30. dec 2023

Ešte ma napadlo,že predvčerom sne dcére zistili,že na mrle. Neviem,kde to chytila, najskôr v škole. Dali sme vermox. Ale syn nemá žiadne príznaky, okrem tej riedkej stolice

stanulienkat
30. dec 2023

Tri dni diéty myslela veľmi strohé stravovanie: ryža, suché rohlíky.. a ďalšie dni diéta, ktorá nedráždí žalúdok: žiadne vyprážané, sladké, mliecne, mastné. Skús probiotiká BioGaia.

sella38
30. dec 2023

A kludne sa moze ozyvat aj celiakia, ci nejaka intolerancia.

danielahamar
30. dec 2023

Na diéte môže byť dieťa aj týždeň, aj viac, ak čreva nie sú ok