Znamená opakované zvracanie a kakanie virózu?

Zodpovedané
26. dec 2019

Dobrý deň,

môj štvorročný syn zvracal cez víkend, potom týždeň a pol nič. Následne sa raz pokakal. Nastal 3 dní kľud a potom zase 2 dni za sebou dvakrát vracal a pokakal sa trikrát.

Sono brucha ok, vzorka stolica tiež. Teraz zase po týždni sa povracal. Užíval aj probiotiká.

Ide o virózu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neviem nakoľko držíte diétu, ale po prekonanej brušnej viróze, ak sa opakujú ataky vracania/riedkych stolíc, tak najčastejšie je na "príčine" práve zle držaná diéta.

Diéta by mala byť bezlaktózová minimálne týždeň, prevažne suchá - pečivo s diétnou šunkou alebo medom, bezlaktózový jogurt, ovocie bez šupky - vhodné sú napr. banány, na obed slabý vývar, ryža s mäsom na vode, alebo ľahké cestoviny s bezlaktózovým tvarohom.

Je potrebné týždeň naozaj bezlaktózovej diéty, potom začať najprv jogurt, maslo až nakoniec pitie mlieka. zároveň na mesiac nasadiť dobré probiotiká - Probiofix /Biogaia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas