7 mesačné bábätko má problém s príkrmami

erika88l
3. aug 2017

Ahojte Mamicky..
Velmi,velmi Vas prosim poradte mi..
Mame 7mesacneho synceka od zaciatku je na UM nikdy sme namali ziadne problemy ale od kedy sme zacali s prikmami tak mame velmi velky problem..
Drobcek sa nam nevie vykakat ☹ velmi tlaci ale nejde mu to..uz sme skusali toho vela ale nic nam nepomaha..
Vodicku aj cajiky pijeme od zaciatku od kedy je na UM,masirujeme brusko,cvicime nozkami,odvar s ovsenych vlociek sme davali aj vlocky som davala aby ho precistilo a nic,cipky,teplomer,sab simplex nic,nic nepomaha...velmi place a nejde sa mu vykakat..
Na gastre mi povedala sestricka ze ho mozu an na november objednat a na neonatologii mi poradili to co som uz skusala..☹ nasa p.Dr je na dovolenke este dva tyzdne a ta co ju zastupuje nevie vobec nic..ta radaej povie ze nech pockam na nasu pediatricku..☹
Prosim poradte mi co mam robit uz som mestastna a bojim sa aj o maleho...nech aj pri tom tlaceni pruh nedostane ☹
Dakujem za kazdu radu.🙏

kafedame
3. aug 2017

Ahoj,nám pomohla slivková výživka z dm-ky..neviem,či ste skúsili

stanka2612
3. aug 2017

Moj mal nieco podobne (koliky),tiez sa nevedel vykakt a to sme tiez vsetko skusali...potom mi poradili rektalnu rurku,tak ked bolo zle a nekadil aj dva dni,tak sme ju pouzili.velmi mi pomohla 😉 a vela ludi mi vravelo,ze si na to maly zvykne,no nie je to pravda,uz ma 16 mesiacov a kadi uplne sam a krasne...sa mu to casom same upravilo 😊 skus aj ty

erika88l
autor
3. aug 2017

Kafedame
Dakujem,nie neskusali sme pojdem dnes kupit vyskusam urcite..dakujem za radu 🙂

erika88l
autor
3. aug 2017

Stanka2612
Rektalna nam vobec nepomaha ☹ hned ako mi dam tak sa mi cela upcha hovienkom..aj ked ju vyumyvam tak zasa..to by som musela byt vkise pri umyvadle..☹ preto uz davam teplomer malemu ☹ a dakujem za radu..😉

janulik2008
3. aug 2017

čípok si skúšala?

macicka52
3. aug 2017

@erika88l a probiotika ste skusali? Treba mu uplne zriedit stravu( riedsie polievky, pomenej peciva...) a vela pit. Ale to Vam uz asi radili.🙂

lukrec
3. aug 2017

Davat slivky. Nedavate v pprikrme banan. Nam to ta robil banan

ella024
3. aug 2017

Ako dlho nemal stolicu? Niekoľko dní je úplne normálne. Ja som našej dávala jablkovú šťavu každý deň, tiež pomáha aj slivková alebo hroznová. Myslím že hipp robí také, už si to nepamatám. A ak treba, vyradiť na pár dní varenú mrkvu zo stravy.
Držím palce.

lublana1
3. aug 2017

...a probiotika ste skusali?

naniatko172217
3. aug 2017

Glycerinovy cipok. Do 2 minut sa vykaka 🙂

renikar
3. aug 2017

Ahoj. Ak je dietatko na UM je uplne normalne ze nekaka aj 5 dni. Neviem odkedy prikrmujes...a kolko ti zje, lebo moj 7 mesacny zacal len pred tyzdnom papat ele len 3 lyzicky inak ho kojim. Kojene deticky niekedy aj 8 dni nemaju stolicu, no nas pripad to nie je. Mne vzdy pediatricka a laktacna poradkyna prizvukovali, ak by dlhsie nebola stolica, treba dat do ritky kusocek midla. Vraj to funguje ako klistir. No treba dat pozor ked sa kakanie spusti, vraj to bude gejzir, tak isto ako kakanie s rektalkou. Drzim palce nech sa vam dari...

senta_sofia
3. aug 2017

@erika88l lactulosa biomedica, moze sa aj dlhodobo

daninka2
3. aug 2017

Tiez ma napadli slivky, ale susene namocit do vody. A potom dat vodicku vypit. Chudatko malicke zlate, drzim palceky nech to cim skor polavi

jeennyv
3. aug 2017

@erika88l mrkva banan a este dalsi rad potravin moze upchavat, resp vsetko co upcha aj dospeleho...plus ak deticky zacnu s prikrmami niektore upchava..za mna slivkovy kompotik, ovsene vlocky s pomarancovym dzusom, neponahlat sa s prikrmovanim a sledovat co ho upchava

prvosienka7
3. aug 2017

Hej slivky by podľa mňa mohli pomôcť. Pamätám si, že keď sa narodila moja najmladšia sestra tak tiež mala takéto problémy a mamina jej vtedy tiež dávala vyluhovať slivky do vody a to jej dávala piť, síce jej to moc nechutilo ale nejako to do nej dostala a to jej zabralo, vtedy neboli také možnosti ako to riešiť ako teraz

lenadka
3. aug 2017

@erika88l a nemenili ste aj mlieko z jednotky na dvojku? Môjmu malému urobila zle táto zmena. Prechod z dvojky na trojku. Nič iné som totiž nemenila a odrazu hrozné zápchy. Ešte že ma to vylučovacou metódou napadlo, že nie nič iné sme nemenili ani nezaviedli nové. Ako má zas dvojku do troch dní kakao opäť normálne. Pediatrička o tom vie, schválila mi to, že dieťa nebudeme trápiť zápchami kvôli mlieku. A že už sa s týmto stretla.

lukrec
3. aug 2017

@lukrec aj ryzu vyradit

tina1988
3. aug 2017

Nasa je na UM, od zavedenia prikrmov jej davam do mlieka aj probiotika a zatial nema ziaden problem, vyskusaj.

babatkoo
3. aug 2017

@erika88l ahoj. Moj maly trpel cely jeden rok na zapchu. Ked nekakal 3 dni davala som uz EASY LAX prirodny klistyr. Je to taka vodicka co sa vstrekne do konecnika a do par minut bolo kako. Inak zacal kakat az po tom co som mu do polievok zavala davat vlakninu od valosan firmy (poradila mi ju jedna maminu tu na MK). Vdaka bohu za nu. Od vtedy kaka kazdy den 🙂 🙏 skusala som aj ine znacny vlaknin a vsetky boli v pohode

mily7
3. aug 2017

@erika88l ahoj. Ja som kojila a problémy pri prikrmoch rovnaké. Zápcha aj sedem dní. Prvá pomoc easylax kúpiš v lekárni. Po podaní musíš počkať niekedy to trvalo aj dve tri hodky kým začala kakat mala. Potom sme šli cestou vlákniny ale potom všetkom si myslím, že sme mali viac riediť prikrmy. Ze proste tráviaca sústava musí dozrieť ešte a neponáhľat sa. Takže vývar, riediť prikrmy, vela vody, vláknina, nakoniec easylax. Dúfam že zaberie niečo. Nam to trvalo asi do roka problémy. Potom zrazu všetko ôk. Ale bolo to peklo tie zápchy.

erika88l
autor
3. aug 2017

@janulik2008
Ano mame glicerinove cipky..ale ani tie mu nepomahaju ☹

naniatko172217
3. aug 2017

@erika88l no dobre a kolko ma zapchu? Po kolkych dnoch nekakania ste mu ho dali?

babatkoo
3. aug 2017

@erika88l skus ten easy lax a vlakninu 😉

erika88l
autor
3. aug 2017

@lukrec
Ryzu..banan ani mrkvu mu nedavam a ma aj tak problem ☹

mily7
3. aug 2017

@erika88l možno zmeniť to um ako písali vyššie. Skus ten easylax. Nam pomohol viac ako čipky. Potom vlákninu ale aj napr. Ľanový olej do stravy. Aj na tom sme ficali.

stepanka274
3. aug 2017

Zmenit mlieko si skusala?

kaja73
3. aug 2017

okrem rad co tu odzneli,skus maleho podrzat nad nocnikom ci veckom v klbko polohe..drz ho odzadu pod stehienkami..nam toto velmi pomohlo,-skus sa v leze vyprazdnit ,je to tazke..plus sa velmi skoro vdaka tomu naucil pytat kakat..od 10m buchnutim o plienke sa pytal...v klbku kakaval od 2m...

erika88l
autor
3. aug 2017

Tak este raz ahojte..
Mamicky maly nekakal dva dni viem nieje to vela kedze pisetw ze niektore babatka nekakaju 8..ale ja som ho do kakania nenutila...Maly sam zacne tlacit takze crievka pracuju a stolicu posuvaju..ma ju na konci konecnika ale nevie to vytlacit von z toho dovodu ze je uplne tuha ☹
Nedavam mi velmi hustu stravu je hustejsia ako mlieko ale je v podstate riedka (leje sa mu sama z lyzicky) davam mi vodicku alebo cajik..pekne pije neodmieta mi tekutiny skor odmirta stravu..nepapa velmi vela ale z toho si v tychto horucavach az taki hlavu nerobim..mliecko pije ukazkovo..🙂 (ano mliecko sme menili na dvojku ked mal 6mesiacov ale prikrm mame od 5teho kedze sme na UM a od zaciatku prikrmov ma tento problem ale az teraz to je take ze uz ani cipok,ani teplomer a nic ine nam nepomaha)
Dala som mu dvoj dnovu oddychovku od prikrmov papal mi dva dni len mliecko (potom co som mu pomohla s kakanim) a po tych dvoch mliecnych dnoch kakal krasne sam 4x za den..takze si myslim,ze v mliecku problem nebude..
Banan,ryzu ani pecivo mu papat nedavam takze toto nieje problem..
Davala som mu aj ten odvar z ovs vlociek ale ani to nam nepomohlo..teraz ked mu dam cipok tak po pol hodine umorneho tlacenia ho vykaka ☹
Skusim tie slivky lebo toto sa priznam ze ma nenapadlo..
Uz mi odporucali aj ovocne stavy..urcite vtskusam vsetko co ste mi poradili..dufam ze nieco z toho mu zaberie...🙂
Ste zlate ze ste si nasli chvilu na nas a napisali svoju skusenost..Dakujem krasne 👶

2medvede
3. aug 2017

Ahoj, nas maly zacal mat velke problemy so zapchou cca vo veku 6-7 mesiacov ako tvoj. U nas ciastocne zabrala zmena mlieka, presli sme z Beba na Hipp Combiotic, ale najviac pomohli probiotika Infant Dophilus, odkedy sme ich zacali pouzivat uz ziadny problem so zapchou nebol

erika88l
autor
3. aug 2017

@babatkoo
A kde si kupila prosim tu vlakninu??? Idem to kuk na net..🙂..