Trojročné dieťa slabšie počuje

marzii35
11. jún 2022

Ahojte mam pocit ze 3rocny syn slabsie pocuje. Dúfam ze to bude len mazom rad leží vo vode ine ťažkosti som si nevšimla. Viete mi povedat ako prebieha vyšetrenie u takto malych deti? Lekárov sa boji 😐

dzulli1980
11. jún 2022

Kolegyňa toto isté riešila cca mesiac dozadu ... zdalo sa jej, že malý zle počuje, išli na ORL, tiež mal v ušku "mazový štuplík", dali mu kvapky, nevyberali tak ako u dospelákov 😉
@marzii35

hradnapani
11. jún 2022

zakladne vysetrenie na ORL nie je nic neprijemne. pozrie cez taky maly kovovy lievik do uska a tusim aj do nosa (kvoli mandli), aj takym meracom s gumenou nasadkou vie nieco namerat v tom usku (nijako to neboli, len prilozi k uchu taku gumenu nasadku). Ak by bola treba audiometria, tak s malymi detmi je trochu tazsia spolupraca, ale tam sa mozno ani nedostanete - casto to byva ten stupel, ktory sa da namieste odstranit. Takisto niekedy za horsi sluch moze velka mandla.

deti95060810
11. jún 2022

audio robia aj v narkóze.. v BA, BB a v KE...ak chceš niečo bližšie napíš IP

hopeja
11. jún 2022

Dcerka v tomto veku tiež slabšie pocula, hoci bola aktuálne zdravá, u nej to bolo spôsobené zvacsenou mandlou a opuchom v uskach, ono to vzajomne cele súviselo, dostali sme kvapky, sirup aerius na dlhodobejšie užívanie a musela fúkať do takého balóniky postupne sa jej to upravilo...nič hrozne, samozrejme dôvod moze byt aj iny

danielahamar
12. jún 2022

Podľa mňa mu len nosná mandla tlači na bubienky, čo je v tomto veku bežné, treba orl vysetrenie