Trojročný syn sa pokakáva do nohavíc

kristinka678
6. jan 2022

Ahojte mamičky potrebovala by som radu syn má 3 roky nastupuje už tento mesiac prvý krát do škôlky no asi mesiac dozadu keď kakal mal tvrdú stolicu a odvtedy sa boji kakať. Vždy keď to na neho príde schová sa niekde kde ho nikto nevidí a drží to zo všetkých síl a vždy ma potom okakonu riťku a trenky no keď ho dáme na záchod tak ani za svet to nepustí začne plakať kričať kopať okolo seba no všemožne sa snaži aby na Tom záchode nemusel byť. Cikať chodí pekne vždy ide sám sadne si a vycika sa no keď príde na neho kakanie tak sme celá rodina v pozore. Proste si zafixoval že mal tvrdu stolicu bolelo ho to a dovtedy kakanie boli a hotovo pohnúť sa s ním nedá. Dohovarame mu všetci skúšané odmeny pochvali no žiaľ nič. Doktora nám predpísala už 3 sirupy ale ani jeden nezaberá. Preto každý 2-3 dní dám čipku a vtedy to už zadržať nevie a vykaka sa aj keď s plačom . Doktorka nám povedala aby sme ho nechali tak a čakali kedy sa vykaka 9 dní však nekakal a tak som mu už dala čipku a pekne sa vykakal aj keď bol cirkus. Chcem sa opýtať či nemáte niketora skúsenosti čo by zabralo ja som už úplne v koncoch. Ďakujem za odpovede

lulula1990
6. jan 2022

@kristinka678 v prvom rade by som vynechala tu čipku, lebo sa naučí na to a inak ako s čipkou sa nevykaka. To nie je dlhodobé riešenie - veľa tekutín, ovocie - skôr také prezreté, mäkká hruška, marhuľa každý deň. Žiadne banány, čokolády, ryža, čučoriedky. Probiotiká nasadiť.

lucy2112
6. jan 2022

@kristinka678 mala som presne toto isté s dcérou..zadržiavanie stolice....všetko sa dalo na poriadok pár mesiacov po nástupe do školky..nerob paniku...a tiež ma chceli vláčiť po doktoroch...ale sama som doktorka...tak viem...🙂

lucy2112
6. jan 2022

u nás po probiotikách ešte horšie...je to vynimočné..ale áno..moje dieťa neznáša probiotiká...ju naopak zapeká z nich...buď trpezlivá...veľakrát je to proste psychického pôvodu,,a môžeš robiť čo cheš....u nás..ako prišlo..tak odišlo...

kristinka678
autor
6. jan 2022

@lulula1990 stravu som úplne zmenila ovocie je každú chvíľku aj stavy mu dávam každý deň má polievku prestala som robiť strukoviny a vynechávam aj potraviny ktoré zapekaju a pitný režim má aj 2l čistej vody denne a nič nepomáha. A keď sa už sťažuje že ho boli bruško a má kŕče tak jasné že mu ten čipok dám nenechám ho trápiť sa.

kristinka678
autor
6. jan 2022

@lucy2112 ja sa práve bojím toho že keď toto bude robiť v škôlke tak ho s tade vylúčia. Ktorá učiteľka bude napr. 3 krát za deň prezliekat pokakane dieťa. Nás poslali už aj na gastro a že všetko má v poriadku.

lulula1990
6. jan 2022

@kristinka678 strukoviny môžte nechať, tie nezapekaju. Tak potom vyšetrenie u lekára jedine

simona92101
6. jan 2022

@kristinka678 u nas pomohlo nasledovne: denne natieranie a zvlhcovanie konecnika aby nebolelo ked tlaci,vyradit sladkosti,a zaradenie vlakniny-kupila som v prasku v lekarni(zamiesam do jogurtu).a sirup Dulcosoft.rano som dala za odmerku do caju,ani o tom nevedela,a pekne sa doobeda vykakala lebo nebolo mozne zadrzat. Tyzden som podavala pravidelne,a ked pekne kakala tak som pistupne uberala.9 dni nechat trapit dieta nie je moc dobry napad...

h2so4
6. jan 2022

Mali sme podobný problém. Ja som malému každý deň dávala jednu sušenú slivku a pomohlo to. Kakal pekne každý deň aj keď s krikom a po čase kričať prestal.
Môj malý v škôlke prvý rok vôbec nekakal, vždy si to nechal až keď sme prišli domov a mal kľud.

kristinka678
autor
6. jan 2022

@simona92101 sirup dulcosoft sme uzivali a maly sa len stazoval že ho potom boli brusko sladké vôbec nepapa nechutí mu to takže aspoň tak. A susene slivky davam kazdy deň aj vlákninu vždy do jogurtu aj probiotiká a nic proste aj tak bude radšej tlačiť niekde v kúte.

luccija
6. jan 2022

@kristinka678 dostal blok ..tiež sme si tým prešli, ale čipky sú cesta do pekla, lebo mu zleniveju čreva.U nás najlepšie zaberali ovsené vločky, slivky, veľa pohybu, vody a, len pravidelnosť či chce či nie sadnúť na záchod a hlavne nikdy nedopustiť, aby nekakal tak dlho.Vlaknina z lekárne dobrá a je bez chuti...v škôlke sa bude hanbiť, tak to nespraví Musíš ho motivovať, že má pekné slipky Blanka dostane nálepky, keď sa vykaka.On sa boji bolesti akú mal, keď mal tvrdú stolicu
Len mu nehovor, že sa mu budú deti smiať, či, že ho nebudú v škôlke chcieť, lebo potom sa môže naschvál pokakavat🙂učiteľku upozorní radsej

nwnw
6. jan 2022

@kristinka678 cipky nedavaj, lebo sa na ne nauci a budes mat priblem. Strava plna zeleniny a davaj denne probiotika a ked 2 dni nepojde, tak daj Lactulosu, alebo nieco. Inak vysvetlovat a vysvetlovat.
V skolke sa ti najskor nikdy nepokadi. Bude zadrziavat az domov. Ono to neide za tyzden. Kludne Ti potrva rok,kym sa to nauci.

matovicova
6. jan 2022

@kristinka678 bože prestaňte s tými čipkami, sú návykové. My sme dcére ukazovali na plasteline a ruke ako hovienko potrebuje vyjsť von a keď nemá kade ísť von, tak sa zväčšuje. Pochopila a bolo po probléme 🙂

sonasin
7. jan 2022

@kristinka678
Ahoj. S dcérkou ,vtedy 3 roky, sme mali veľké problémy so zadrziavanim, úplný blok ísť vôbec kakať. Riešila som to s dr,čo som si nevedela rady a nič nepomáhalo. Kázala namočiť sušenú slivku do vody a takú napučanu papať a toto sme kupovali.neviem teraz ale,či je to na predpis. Asi po troch týždňoch sme mali po probléme,pekne chodila sama na záchod.

simona92101
7. jan 2022

@matovicova myslim ze kazda matka siahne po sirupe ci cipkoch az ked je velmi zle,t.j. nekaka 9 dni ako pisala autorka,ak ma dieta krce a boli brusko,tak vtedy velmi nepomoze ukazovat obrazky 🤷‍♀️