Tvrdá stolica malých bábätiek. Ako ju zmäkčiť?

uzovicka
10. apr 2010

Maminky, poradte, prosim. Syncek ma uz tyzden strasne tvrdu stolicu, tlaci, ledva vytlaci hrudku, tvrdu ako kamen, len take bobceky. Zostavaju tie splodiny v nom. Ma 7 a pol mesiaca, kojeny, tekutiny mliecko MM a prevarena Lucka, ovocie jablko a zrely banan, vecer kasicky kukuricno pohankove, ryzovo-pohankove. Poradte mi, prosiiiim, ak viete. Budem velmi povdacna, prosim. ☹ ☹ ☹

mirka907
10. apr 2010

Ja davam malej ovocne stavy (riedene s vodou) a ked nahodou chyti aj tak zapchu tak slivkova hippka, pripadne hruska to spravi.

uzovicka
autor
10. apr 2010

A , zabudla som povedat, ze Simonko berie kazdy den malu davku zeleza formou riedkej stavy Ferrofortis z Fin Clubu, tak mozno aj to ho zapeka 😕 . A ten zrely banan ma vraj ucinky proti zapche, nemylim sa? Dufam, ze ho tym nezapchavam ja 😕 . Mirka, dakujem Ti za rady, a prosim aj ostatne maminky, ak maju cas, nech sa mi ozvu s tipmi proti tvrdej stolici. DAKUJEM

simcab
10. apr 2010

podľa mojich informácií banán zahusťuje stolicu 😖

zuziiiicek17
10. apr 2010

V tom pripade je to urcite to zelezo 😉 skus ho na par dni vynechat.Babatko ma uz tym,ze papa tuhu stravu ,tvrdu stolicu,ale zelezo zapeka riadne.A ten banan neviem,ale ked som bola ja malicka,tak mi mama davala banan proti hnacke a potom aj v nemocnici,ked som mala salmonelu

uzovicka
autor
10. apr 2010

Dakujem, zelezo skusim vysadit na 2-3 dni. Ale poradte, ak viete, nieco ine, lebo Simi je anemicky a to zelezo brat musi. Tie 100% ovocne stavy od Hipp sa musia riedit aj vodou? Alebo mozem dat neriedene? Nemate skusenost s bazovym cajikom? Vraj to ma zmakcit stolicu. Dakujem

zuziiiicek17
10. apr 2010

Mozno ak by si mu davala viac maska ,tak by sa to vyrovnalo

uzovicka
autor
10. apr 2010

Zuziiicek, masko ma 6-7 krat do tyzdna, to je az az, ale hodnoty zeleza ma mizerne nizke, uplne hranicne, takze to zelezo on brat musi. Chudacik, len to kakanie je utrpenie.

zuziiiicek17
10. apr 2010

Uf,tak to mas fakt blbe no 😒 skus popzerat niekde na nete co moze nahradzat zelezo

iinuska
10. apr 2010

uzovicka, neviem, ci kojis alebo davas UM. Ak davas UM, skus zarobit s vyvarom z ovsenych vlociek. Alebo pridaj ovsene vlocky do jedla

vinka
10. apr 2010

Moja Chiara male tiež ten problém a pomohol nám bieli jogurt s vločkami.Som ich zmixovala a toto papá do dnes.

kibuk
10. apr 2010

ahojte ked možem reagovať moja dcera je sice staršia ale sme mali take iste problemy a dr nam doporučila probiotika berieme do teraz BIOGAJA rano pat kvapiek,a ked nekakala aj tyzden tak brala na upravu dupalac alebo tak nejak sa to pise ale to nam dr tiez doporucila to je taky sladky sirup ale ked teraz vidim ze niekedy nejde supnem jej sirupček a už v pohode podla mna treba sa vela ale vela pytat detskej doktorky tiez z vlastnej skusenosti... az kym som nevymenila dr a sme klop klop ok tak drzim palce Simonkovi

mirka907
10. apr 2010

Uzovicka, tie stavy treba urcite riedit, lebo su chutovo velmi sladke (aj ked obsahuju prirodny cukor). Hippka slivkova je aj vyziva a ta pomohla v mojom okoli vela detom. Banan podla mna zapeka a bacha aj na mrkvu. Jedno aj druhe sa davaju detom pri hnackach. Ja sa ich snazim davat malej na striedacku. A o tych kvapkach co pise kibuk som pocula tiez vela pozitivneho...

zuzanalv
10. apr 2010

Ahojte,ano banan,mrkva aj jablko sma davali ked mal moj maly salmonelu,takze zapekaju.Nam pomahali tiez pri zapeceni stavy Hipp ,ale hlavne vela tekutin a ovocie slivky a kadejake miesane vyzivy,ale aj jogurty.

jasminet
10. apr 2010

nasu zarucene prezenie hruska, aj ked teda ju nezapeka. ale kamoska na zapchu sama sebe ordinuje slivkovu kasu od nestle.
to zelezo je fakt hroza, ja som ho brala pred aj po porode, pred porodom ma z neho prehanalo, po porode ked som bola statocne pozasivana, tak svina zapekalo 😅 😠 😀

uzovicka
autor
10. apr 2010

Juj, tak ste mi vela popisali, dajujem, vsetkym. Az teraz som sa dostala k netu, Simi spinka, ale dnes sa mu veru este kakat nepostastilo. Myaslim, ze jogurt by uz mohol papat, o tyzden ma 8 mesiacov, hmmm????
Tie vlocky ovsene ci psenicne??? Nie su ovsene tazke na zaludok takemu drobcovi???
Vinka, co mslis? Bio gaia su skvele, pozname, brali sme, lebo maval koliky a zelenu stolicu a este aj hnusnu E.coli v stolici.
Je to trpitel od narodenia.

uzovicka
autor
10. apr 2010

Zuzanalv, dakujem za radu, a tesi ma, ze si napisala.Ja som tiez z Levic. Teda tam som sa vydala 🙂 🙂

uzovicka
autor
10. apr 2010

Sorry, ak som otravna, poradte, ak, viete, proti zapche a na zmakcenie stolice mozem dat vlocky do vecernej kase??? Mate skusenost s psenicnymi, zdaju sa mi lahsie stravitelne ako ovsene? Simi ma takmer 8 mes. Dakujem za odpoved

martinex
10. apr 2010

uzovicka jogurt mu dat mozes,moj maly ich je uz asi 3 tyzdne...davam mu biely smotanovy zvolensky pripadne aktiviu..
a vlocky davam ovsene,ale dadovi nechutili...
a vlocky neviem ci pomozu..ten jogurt sa mi skor pozdava,pripadne ta hruska ci slivky...

sasrnka
10. apr 2010

uzovicka, mala tiez brala zelezo a mala tvrdsiu stolicu. Pomohli probiotika, uz spominane a slivkova vyzivka a videla som aj ovocnu slivkovu stavu od Hipp. My sme uz starsi, tak sme si dali aj zavarane slivky. Ten banan by som vynechala, vela deti zapeka ☹

zuzu101
10. apr 2010

aj môj malý berie železo a máme veľmi tvrdú stolicu.náš problém je ale v tom, že ani slivkovú šťavu ani výživu ani nič čo má sladšiu chuť nechce.čo ešte zaberá?

uzovicka
autor
10. apr 2010

Dakujem, maminky,pomohli ste mi. Skusim teda probioticky biely jogurt ako olovrant.

Martinex, tie vlocky ako davas??? Dnes som to skusila s psenicnymi, ale vo vode mi nezmakl, nedali sa dobre rozmixovat, tak som ich nemohla dat cele, aby sa mi nedrhol. Dala som len vodicku z tych vlociek a do nej som zarobila mliecnu kasu. Snad sa zajtra lahsie vykaka, teraz uz spinka.

A zajtra skusime aj riedene stavy Hipp. Kedy je to vhodne, rano, nalacno, alebo kedy??? DAKUJEME

somjezibaba
10. apr 2010

tiez mame s kakanim trosku problemy,ale este len 7 mes.takze s jogurtom este pockam...jablko vraj tiez zapeka ak sa podava surove,uvarene vraj ma opacny ucinok...to som sa dozvedela pre par dnami od kamosky ktorej to povedala dets.lekarka a to sa priznam ma prekvapilo...maly jablcko ma rad-surove

somjezibaba
10. apr 2010

je to sice od veci, ale tiez som od lv 😀

zitaje
10. apr 2010

Moja mladsia dcera sa s tvrdou stolicou trapila od sameho zaciatku prikrmov. Mohla som jej dat cokolvek okrem MM, zapieklo ju tak, ze kakala s placom zajacie bobky. Viackrat sme sa potom vratili k cistemu kojeniu bez prikrmov, ale to jej potom uz nestacilo. Skusala som so striedavym uspechom slivkovu Hippku, alebo aj rozmixovane slivky (bola akurat sezona). Naozaj pomohlo az uzivanie probiotik. Uziva Dophilus. Asi po dvoch mesiacoch som jej ich chela vysadit ale tri dni strasneho placu pri kakani ma presvedcili o tom, ze este nie je v poriadku. Tearz ma dva roky a dokaze sa vykakat aj bez probiotik, ale obcas jej este robim kuru, vyslovene jej to prospieva. Drzim palce.

lucyblack99
11. apr 2010

Moja Lily mala problemy s kakanim asi od 3 mesiaca, po zacati prikrmov sa to este zhorsilo. Ja som kojila iba prvy mesiac, potom som stratila mlieko, tak som si myslela, ze to je UM. Nepomohli ani probiotika ani slivkova stava. Od zaciatku 7. mesiaca som jej zacala davat jogurty a dozeram na to aby vela pila,davam jej detsky bylinkovy caj a pridavam jej tam hruskovu, jablkovu alebo slivkovy stavu...velmi jej to chuti. Po par dnoch sa jej to zlepsilo a teraz je to uz super. Treba asi vyskusat uplne vsetko, kazde dietatko je ine a na kazde nieco ine zabera. Inac aj ja som pocula ze surove jablka zapekaju...vraj aj hrusky...preto sa maju uvarit. Dokonca ze vraj aj mrkva !!! Ja som na tej mojej chudinke vyskusala co mi kto poradil, bolo mi do placu ked som videla ako sa trapi....a dnes sa pokakala tak ze to mala na celom chrbte...tak som si spominala na tie suche bobky co mala predtym 🙂 uzovicka, dufam ze aj vam sa to zlepsi.

natalschen
11. apr 2010

maminky....... proti zapche uvarte drobcom harmancekovy cajik - najlepsie klasicky sypany, kludne osladte cukrom a uvdite ze do 2 dni zacnu pekne a makko kakat, stolica je po harmanceku makka a zltkasta, ako pri kojeni, harmancek je velmi dobry na velmi vela veci, ma protizapalove ucinky a ocituje crievka - a to aj po zelezitych pripravkoch upravuje stolicu, pije sa aj pri zapaloch hrdielka a pri vela veciach, skiste a uvidite, urcite vsak detom neublizite 😉

natalschen
11. apr 2010

anemickym detom sa dava primerane mnostvo vitaminu B - pyridoxinu a kysleiny listovej, my sme ho uzivali od 3 mesiacov lebo aj moje predcasniatko bolo anemicke a pomohlo nam to 😉

andrejka77
13. apr 2010

ahojte tak ja v poslednom čase zalejem preverenou vracou vodou rascu vylúhujem asi 5minut a malý po vypití kaká zaručene 😀

tatiana305
17. máj 2010

ahoj maminy. my mame troska iny problem..nasa mala ma len 4 mesiace a do tretieho mesiaca sme nemali ziaden problem so stolicou... od malicka je bola uz prikrmovana bebou neskor uz aj plne krmena..lebo ja som mala malo mliecka. az teraz posledne tri styri tyzdne mava strasne tvrdu stolicu.. a pritom stale papa len tu bebu a troska cajiku fenikloveho.. nic ine jej nedavam... dr mi povedala ze jej mam urobit vyvarz ovsenych vlociek ..to jej pomohlo ale za tyzden bol ten isty problem znova.. a pritom ta stolica posledne dva dni ma daku zakalenu zelenu farbu .. vie mi niekto prosim poradit??? alebo uz ste malit takyto problem?? z coho ju moze zapekat ked papa to co pred tym

tatiana305
17. máj 2010

nikto neporadi?? 😕