Používame cookies. Viac informácií tu. OK
sisaha
26. mar 2012

@chryse no ja by som to nechala na lekara.

irriss
26. mar 2012

@chryse
Co te vede k tomu, aby ses ptala NAS tady a ne sveho lekare..?

Tvuj pediatr Ti poradi odborne rozuzleni "problemu"...

Nikdo z NAS nema to same dite jako je Tve..nikdo z NAS nezna telicko a imunitni schopnosti Tveho maleho..., - obrat se na odbornika.. 😉

chryse
autor
26. mar 2012

@irriss ja viem,,, len by som xela vediet Vase skusenosti s danymi ant. ktore deti lepsie znasaju,,,,, diskutuje sa tu o vselicom, napr. ockovanie, a to taktiez deti znasaju rozne,,, xela som vediet len skusenosti mamiciek..... a nie odbornu radu..

irriss
26. mar 2012

@chryse
Chapu...ale kazde dite je jine..nemuzes byt spokojena s zadnou informaci, kterou dostanes ZDE...
😉
Zkuz to udelat opacne, zeptej se nejdriv lekare 😉
Nebo on Ti dal na vybranou?
Proc vahas?
A nejde to BEZ ATB?
😉

Moje deti nikdy nemely ATB..nikdy by mne ani nenapadlo se ptat na leky, co je lepsi..ani nevim, jak bych jim prisla na jmena..nemela bych co srovnavat.. 😉
proc vybiras prave mezi temito dvema druhy?

chryse
autor
26. mar 2012

@irriss mala brala doteraz biseptol, mame VUR III. st. takze bez ant, nemoze byt,,,,, urologicku mame 100 km od bydliska, tak mi kazala aby som si sla dat predpisat zinnat alebo unasyn. viem, ze odbornu radu mi moze dat len lekar, ale xem mat trosku prehlad co od ktoreho ocakavat, na ktore deti reaguju lahsie a tak....

bianca
26. mar 2012

@chryse divna otazka.Budes davat to co ti predpise lekar.Dufam ze neuvazujes nad samoliecbou.Tak ako kazdy liek je iny tak aj kazde dieta je ine a nemozes posudzovat podla toho co zabralo inym.

irriss
26. mar 2012

@chryse
ahaaaaaaaaaaaaaaa
To neni Tva volba, to je primo "vyber od lekarky"...

No a nemas ji chut zavolat? Nebo se zeptat primo nekde odborne, na spravne hledisko?
Podle meho, kdyz Ti dala takovy "pokyn" a vyber zaroven, budou to ATB stejne funkcnosti..urcite by Ti nenabizela kazde s jinym ucinkem. Je mozne, ze je rozdil v cene 😉
Ale i tak trvam na svem, neziskas tim nic, kdyz Ti nekdo odpovi, ze ten a ten lek fungoval tak a tak...
Telicko Tve male je uz imunitne "zatizene-zkusene"...a nebude platit podavani leku stejne na ni a na nekoho, kdo mel jen ATB jednou 😉

martuska75
26. mar 2012

@chryse tiež súhlasím tu s babenami, že to treba riešiť so svojím lekárom. To asi až sama uvidíš ako ti dieťa na liečbu reaguje. Mne napríklad staršia zo Zinnatu grcala, tak jej ho lekárka potom radšej nedávala.

chryse
autor
26. mar 2012

@bianca preco divna,,,ja som sa nerozhodla sama liecit malu,,,, to mas presne to iste, ako ked sa riesi ci dat alebo nedat dieta zaockovat,,,, nie kazde dieta reaguje na ockovaciu latku rovnako,,,a veselo sa tu o tom diskutuje,,,, pytala som sa len na skusenosti mamiciek s danymi tabletkami. s ktorymi mali lepsie skusenosti.

chryse
autor
26. mar 2012

@martuska75
jasne, ze si to pojdem dat predpisat k lekarke, ved ant. by mi bez predpisu ani nedali..

exupery
26. mar 2012

Myslim,ze vobu treba nachat na lekara,a tiez kazde dieta zvlada inak lieky,musi sa skusat,moja napriklad zo zinatu vracala...museli sme vysadit...

rajulko
26. mar 2012

Ani jedno 🙂 Vsetko len potlacuje priznaky alergie, ale nelieci.

martuska75
26. mar 2012

@chryse ááále dali 😉 ale neriskovala by som ich nasadiť deťom bez lekára. tak držím palce, nech sa skoro vyzdravíte

lucia78
26. mar 2012

@chryse V ziadnom pripade Unasyn dievcatku nedavaj ak nejde o nejaku super vaznu zalezitost. Mne unasyn znicil zdravie a vedlajsie ucinky si uz asi ponesiem so sebou do konca zivota. A to som dospela. Svojmu dietatu by som ho nedavala. Zinnat bol ok.

maca_p
26. mar 2012

@chryse unasyn sme namali ale zinat zaberal velmi dobre. maly ho bral na celkovy zapal pokozky, on je tazky exematik.

@bianca dovolim si oponovat niektorym ucastnickam diskusie, nie som lekar, ale zopar x sa potvrdilo, ze moja intuicia a ich tvrdenie si odporovali a moj nazor bol spravny. takze ja v niektorych pripadoch viem co nasadit a ako to zabera 😀 . takze sa s dokinou uz len DOHODNEME na lieku a nie, ze ona mi "len" predpise a budem mu to davat ako teliatko aj ked viem, ze ten konkretny liek u neho nefunguje, resp. ma vedlajsie ucinky.

maca_p
26. mar 2012

@chryse jaj este som chcela dodat, nechce sa mi googlovat, ale pozri na ucinnu latku v oboch atb. mozno je rovnaka.
anpriklad atb. augmentin a amoclen maju rovnaku ucinnu latku amoxicilin.

veronika1610
26. mar 2012

@chryse v prvom rade treba dať také atb, ktoré na danú baktériu funguje. keď sa robí výter, z labáku príde papier, kde je aj citlivosť baktérií na jednotlivé atb, podľa toho sa dr. rozhoduje. ak dr. výter nerobila, tak má približne predstavu, čo v jej rajóne šarapatí a dá podľa toho. zinnat aj unasyn sú dobré atb, majú málo vedľajších účinkov, dobre sa znášajú. (a nie sú rovnaké, jedno je cefalosporín, druhé penicilínový + sulbaktám)

chryse
autor
26. mar 2012

My nemame ziadne tazkosti, U deti s VUR sa beru ant. ako udrziavacia polovicna davka, prave preto aby nevznikol zapal. A ant. budeme uzivat min mesiac. Takze preto sa pytam na skusenosti mamiciek, kto. deti znasaju lepsie..

denduska
26. mar 2012

@chryse čo sa týka mechanizmu účinku + spektra účinnosti, dá sa zjednodušene povedať, že sú "rovnaké". Čo sa týka znášanlivosti, za svoje deti - Zinnat už nechcem ani vidieť 😠 O Unasyne som ani nevedela, že ho berú. Čiže u nás jednoznačne Unasyn. Ale je to asi dosť indivindi.

nelinka79
26. mar 2012

@chryse dcerka bola v novembri operovana na mocove cesty od vtedy berie zinnat a nemame žiadne problemy ani vedlajsie ucinky. ale je to individualne jednomu vyhovuje to inemu zase ine..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli