Už mesiac sa nemôžme zbaviť soplikov

fronculka
14. nov 2014

Ahojte maminky, už to trvá skoro mesiac najprv to začalo zo založenými očkami potom soplikmi, na druhý deň bolo lepšie aj malý sa cítil fajn, ale na tretí sa sopliky valili a valili a trvá to už necelé 3 týždne behám od doktorky ku doktorke bral najprv sinupret a sprej do nástenka Mar po troch dňoch mu predpísala antibiotiká Amoksiklav a sprej Mar, teraz zas Pamycon miešané kvapky do nosa lenže malý mi pomedzi to aj pokasliava a vedsinou keď leží alebo zo spánku už som zúfalá trápi sa nič mu.nieje dosť dobré plače neviem ani ako ho uspokojiť :( ako mu pomôcť? Ako ho vyliečiť? Robím niečo zlé?

adulla2
14. nov 2014

Toto poznám dcérka tiež mala takého problémy a prešlo jej to až do bolestivého zápalu ušiek a dva mesiace bola nonstop na antibiotikách to mala asi rok a pol ☹ Treba dbať o správnu hygienu nosa, skús si vygoogliť. Malej som dávala fenistil kvapky na odpuchnutie sliznice, malú som dala ľahnuť strekla phyziomer, nechala som ju pár minút poležať nech jej to stečie, po pár minútach som jej vysmrkala nos, po piatich minútach som jej do čistého vysmrkaného nošteka dala nasivin a znova poležala, toto som opakovala 4 x denne, pomáhalo jej to keď mala "len " sople ale ak jej to šlo znova do ušiek skončila s antibiotikami. Naša ušná nám odporúčala nepoužívať odsávačku na vysavač, lebo ten tlak ešte viac podráždi sliznicu v nose, takže som používala úplne obyčajnú hadičkovú odsávačku....A potom neskôr keď drobec podrastie, čo najskôr treba učiť smrkať, napr. tak že na okraj stola dáš pierka alebo natrhané vreckovky, postavíš malého k stolu tak aby mal nad stolom len nos a nech sa pokúsi odfúknuť tie pierka alebo vreckovky...Držím palce nech sa toho čím skôr zbavíte 🙂

ichbinich
14. nov 2014

@fronculka
Po prve, nadcha u deti netrva povestny tyzden, alebo 7 dni (ta liecena 😉 😀), ale minimalne dva tyzdne. Tot nie len moja osobna skusenost. Ale mesiac je samozrejme uz prilis.
Po druhe, neviem, ci lekarky maju naozaj dovod na predpisanie antibiotik, ci robili vyter. Lebo dat antibiotika len tak, ze vsak mozno zaberu, to sa podla mna nerobi a uz vobec nie u babatiek.
Co pomaha:
Zvlhcovat vzduch: mozes zavesit pradlo, mokre uteraky na radiatory, kupit zvlhcovat. To je jedno, ale zvlhcovat. A k domu dobre vetrat.
Nos cistit tak, ze najprv das fyziologicky roztok (kupis za par centov v lekarni), nechas chvilu posobit a potom sopel odsajes.
Na spanie mu daj nejaky vankusika elbo mu podloz matrac alebo nejak tak. Kasle z toho, ze mu tie sople tecu do hrdla a to ho drazdi. To maju moje deti tiez vzdy.
Ked bolo najhorsie, spala som ja po sediacky a deti som drzala v naruci s hlavou hore, lebo iba tak mohli dychat. Oblozila som sa vankusmi a dekami tak, aby sa mi nemali kam skotulat, ja som si dala taky vankusiu do U na krk, a spali sme tak. Aspon trosku, keby sme lezali obaja, tak sa nevyspi nikto... ☹
Existuju take kremiky na ulahcenie dychania, tie sa natieraju na hrud a chrbat. Tu v Rakusku je to LUUF krem, oranzovy je pre babatka (od 6 mesiacov), pre vacsie deti je modry. Ale zevraj je take nieco aj od firmy Weleda a ze to je tiez super. Spytaj sa v lekarni. Urcite to pomaha, lebo MNE sa okamzite lahsie dycha, ked natieram deti 😉
Skore uzdravenie!

darina1952
14. nov 2014

@fronculka ahoj súhlasím s @ichbinich - dôležité je riadne vyšetrenie u lekárky. Požiadaj lekárku aby urobila výter hrdielka a poslala na rozbor či sú ATB potrebné.
A veľmi dôležité jej aj správne podanie Pamyconu. Pred jeho podaním by si mala najprv noštek riadne vyčistiť od soplíkov a to buď morskou vodou ako napr. Stérimar alebo použiť na vyčistenie detské kvapky do nošteka ako Nasivin detský - nakvapkať a poriadne povytierať jemnou hygienickou/kozmetickou vreckovkou alebo vatovou tyčinkou a až po takomto vyčistení nošteka môžeš podať Pamycon - ten sa má držať v chladničke 7 dní a potom ho treba vyhodiť lebo dochádza k rozpadu liečiva - teda expirácii. Pamycon vyber asi 10-15minút pred samotným podaním aby mal pri aplikácii dieťaťu izbovú teplotu - nech mu nie sú nepríjemné studené kvapky. Soplíky sa u detí zvyknú "ťahať" aj 3 týždne, takže to chce len trpezlivosť a veľa starostlivosti. 😉

fronculka
autor
14. nov 2014

Na výber sme boli výsledky by mali byť v pondelok na budúci týždeň, no so soplikmi máme trošku viac problem oni raz vytekaju a raz sa mu ukladajú v dutinach, nejdú mu von davam aj fenistilove kvapky na rozpustanie hlienov ale ajvtak nič skúsim liečbu len so sprejmi a čistením nosteka

ichbinich
14. nov 2014

@fronculka:
Tak cakaj na vysledok a uvidis.
Zatial skus kvapky/spreje, ale tie, co su naozaj na odpuchnutie sliznice, iba na noc! Tie su tazko navykove, a navyse sliznicu vysusaju este viac. Ani dospelym sa neodporuca ich brat dlhsie ako maximalne tyzden. Inak iba tie morske roztoky a podobne, pripadne ten fyziologicky roztok (0,9% NaCl). Alebo nech ti spravia 2% roztok NaCl v lekarni. Mne to odporucal lekar pre dceru, ked bola malicka. Je to stale "iba" solny roztok, ale v tej vyssej koncentracii ma uz aj odpuchujuci ucinok. A pokusit sa odsavat, cistit, ale maximalne myslim 4 krat za den. Inak sa sliznica zase dalej podrazdi, a teda bude produkovat este viac sopla...
A ostatne, co som pisala: zvlhcovat a polohovat. A ten krem na hrud, to su bylinkove vytazky. Pre babatka byva verzia bez gafru, lebo ten je moc silny. Ale skus sa poradit v lekarni.
Skore uzdravenie!

dobromila
14. nov 2014

@fronculka moje deti,keď dostali také malé nádchu, tak vždy sa ich držala minimálne 3 týždne až 2 mesiace. Potom boli týždeň-dva bez sopľov a znova - v podstate od jesene do jari. Vyrástli z toho. Nie je to nič neobvyklé

dzejn80
14. nov 2014

Zvysena poloha, hygiena nosa (solne roztoky) vysavac a trrrpeezlivost. Pripadne ak sa ti uz nezda, ze nic nezabera, nechaj sa radsej poslat do nemocnice alebo nech vam obvodna spravi krvny obraz, vytery a pod. aby sa nasla pricina. Mne takto maly zacal v 10 mesiacoch az sme skoncili v nemocnici a tam nam porobili vsetky mozne testy a zistilo sa, ze bude alergik. Akurat u tak malych deticiek sa este testy na alergie nerobia, tak sme cakali kym sa odstavil a potom po roku mu spravili aspon z krvy a tam sa nic nepreukazalo. Po nejakych troch mesiacoch sa sam upravil, ked prisla jar bolo uz dobre, cele leto klud a ked starsi nastupil do skolky, tak to mame znova :( ale uz to je omnoho lepsie, predsa je vacsi, vie smrkat. Ja davam solmucol a sinupret, do nosa quixx solny roztok a pinosol. Hlavne ten pinosol sa mi velmi osvedcil, mozu ho uz od 1 roku. Obsahuje oleje a nevysusuje nos, mali sme predtym problem, ze po case zacali krvave sople z vysusenej sliznice. Drzim palce a nech vas to rychlo opusti 🙂

dzejn80
14. nov 2014

A este som chcela napisat, ze tiez som bola z toho nestastna, ze co mu je, ale mnoho mamiciek mi povedalo, ze zimy uz su take, deti nonstop soplave a ked im sopliky zatekaju do hrdla, zle spia ... Takze treba len vydrzat 🙂

puklica13
14. nov 2014

inhalator na vincentku, kupis v zdrav potrebach, stoji cca 60-80eur a niekolkokrat denne inhalovat aj 30 min...toto bolo jedibe co zabralo na podobny problem u nas ked 2 mesiace boli vytery aj rentgeny negat a maly len chrchlal a kaslal a sopliky navela vygrckaval...potom som este kupila kvalitny zvlhcovac do detskej kde obcas nakvapkam cajov.olej...proste robit morsku klimu...ten inhalator pouzijem vzdy ked len zacnu kychat ci kaslat a zabera spolahlivo aj na mna