Uzlina na hlave v tvare hrášku. Je to normálne?

olik2009
19. aug 2011

Ahojte mamičky,má niekto radu malý má 1 a pol a včera pri česaní som mu vzadu dole na hlavičke nahmatala uzlinu ☹ asi ako hrášok,je to normálne,má niekto skúsenosti?-ďakujem za rady

sisaha
19. aug 2011

moja starsia dcera mala v podobnom veku ako tvoj maly vystupene obe uzlina krku vzadu.. pre nas to znamenalo iba castejsie choroby, inak s tym doktorka nerobila nic. A ono to po case zmizlo...

alusha
19. aug 2011

aj moj syn starsi ma na krku dve uzlinky asi ako malinky hrasok, stale hovorim doktorke o nich a ona, ze je to normalne u deti... brala mu uz aj krv a vsetko ok...

bobocka
19. aug 2011

aj moj drobec ma za pravym uskom malinku uzlinku.ako hrasok. a niekedy ju necitim vobec a ked ju zacitim,tak viem,ze na maleho asi daco lesie.doktorka o tom vie,neprikladala tomu ziadnu vaznost.vraj je to bezne u malych deti.zatial sme nemali ziadne velike zmeny. 😉

malekacatko
19. aug 2011

Ahoj... Simonkovi som uzlinky nahmatala (mal ich tiez velkosti hrasku - pohyblive a na oboch stranach vzadu dole na hlavicke) okolo 8 mesiaca... Na poradni ssom sa pytala dokiny ze co s tym. Povedala ze to niekt. deticky mavaju a nemusi to nic znamenat a ze by mali po case ale moze to byt aj po 2 rokoch zmiznut ALE pre istotu nam zobrala krv ci to nieje nejaka infekcia- vyslo nam vsetko negativne tak nas este poslala na sono... Tam nam "milo" povedali ze naco sme vlastne prisli ze to treba hladat s fantaziou dokonca ale ze uz ked sme tu tak sa na nas pozru... Aj tam to vyslo neg. takze dokina povedala ze to nebudeme riesit... Z casu na cas zkontrolujem ci to nie je vacsie alebo bolestive, ale zatial sa nam nemenia... Takze podla mna spomen to ked pojdete na poradnu ale ziadne strachy pocula som aj citala zetp mavaju viacere deticky... Pekny den... pa

traktor
19. aug 2011

pozri aj tu https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/hrcky-na-uzlinach-u-babatiek-mate-skusenosti/ , https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/hrcka-za-uskom-co-to-moze-byt/ , https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/hrcka-pod-kozou-na-zadnej-casti-hlavicky-co-to-je/ , ...inak aj matko mal hrcky za uskami..tiez som bola vyplasena, vselico ma napadalo..doktorka pozrela, vzala krv, vsetko bolo ok..poslala nas aj na ultrazvuk, aj tam, to bolo v poriadku a pani doktorka nam povedala, ze hrcky u deti su bezne, su po ockovani, pri prechladnuti, prekonani dakej choroby, pri zubkoch, atd....matkovi na jednej strane zmizla celkom, na druhej strane ma este malicku..ale uz neriesim..tak sa upokoj 🙂 , ale urcite to spomen lekarke, ze to tam ma.. 😉

iwuskaaa
19. aug 2011

Môj starší syn má na krku tiež uzlinu, je dosť veľká. Už sme boli aj na komplexnom odbere krvi, na šťastie sa nič nepotvrdilo, všetko je v poriadku 🙂 . Vraj takého hrčky zvyknú "vystúpiť" po chorobe, horúčke, uštipnutí (aj keď je uštipnutie na inom mieste)...Ak chceš mať istotu, že to nieje nič vážne a srdce na mieste, zober synčeka a zájdi k pediatričke, aby mu zobrala krv na komplexný rozbor. Určite to nieje nič vážne, neboj sa 😉

adriana7
19. aug 2011

ja by som to na ľahkú váhu nebrala, lymfatický systém reaguje na nejaký problém v organizme práve zdurením uzliniek, rovnako lymfa ako aj krv čistí telo od toxicity, s čím si nevie poradiť, to uloží (aj v tej uzlinke), žiaľ, ako píše traktor, našej malej vystúpili po očkovaní. dlhodobejšie sme brali prípravok, ktorý nám predpísala naša detská lekárka, Lamfomyosot, treba ho užívať minimálne 2-3 mesiace, aj keď ho neprepláca poisťovňa, nie je to až taká vysoká suma (máme teraz 30 ml kvapky za 5,97 eura). tak sa skús poradiť zo svojou lekárkou, čo by navrhovala, ale žiadaj aspoň základné vyšetrenia, aby ste boli ty aj malý v pohode

mamkaivka
20. aug 2011

každá zväčšená uzlina niečo znamená, alebo je to reakcia na niečo, netreba to podceňovať ale sledovať po prípade navštíviť lekára. Naši mali vzadu na hlavičke dole uzlinu zväčšenú po prekonaní kiahní a to 5 ročná, 3 ročná a 1 ročný všetci prekonali v júni kiahne, cca do mesiaca sa im uzlina vrátila do pôvodného stavu, samozrejme lekárka to videla

sisiska
26. sep 2012

mamicky, moze mat dcerka 2,5 rocna zvacsene uzliny na krku pri prechladnuti? teda ziaden kasel, iba ciry priesvitny soplik, kychanie, zaslzene ocka....teda vlastne nadcha...a zvacsene uzliny na krku na oboch stranach...moze to byt?

lily14
17. okt 2019

@stankadu dik,áno čítam že to má každé 2 dieťa. Dúfam to Zmizne skoro...