Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

anlu
3. aug 2011

@estterka mnaaaaaam a su tam aj recepty? velmi po anglicky neviem ale nejako by som to vylustila 😀
Zdravo sa stravujem len ja a Olivka 🙂

anlu
3. aug 2011

@jaron ja to neviem najst 😲

jaron
4. aug 2011

@anlu skús to ešte raz, aj keď ja som zle napísal, že "pod odkazom", správne malo byť pod spúšťajúcou obrazovkou, takže ešte raz (aj s ilustráciou):
Môžete si pozrieť aj video reportáž z našej dovolenky v archíve Mestskej televízie Ružomberok:

http://www.mtr.sk/videoarchiv/

Pod spúšťajúcou obrazovkou (kde sa pozerá ten video archív) si treba vybrať v kolónke "Vyberte si reláciu" vybrať:
"Správy"

Potom sa zobrazí vedľa výber dátumu, treba dať:
"1.8.2011"

Označiť medzi časťami správ políčko:
"Letný tábor zdravia"

a spustiť zeleným tlačidlom:
"Prehrať zvolené"

renin
4. aug 2011

@anlu Hneď od začiatku,tú prvú.Včera sme doma riešili problém so zvýšeným cukrom v krvi,môj oco má. No a zase vyhrala zdravá strava a rady na internete.Som zvedavá,aké bude mať výsledky.Nejako sa to na nás sype .

anlu
4. aug 2011

@jaron uz som nasla 😀 a pozeram ze tam aj taky starsi boli

renin
4. aug 2011

Ja teraz skúšam prevažne surovú stravu.Veď kolkí sa takto liečia aj na rakovinu.Musí byť lepšie.

estterka
4. aug 2011

@anlu kukla si vsetko? aj tie zakusky? http://www.fromgreytogreen.co.nz/natures-cakes....
recepty tam asi nie su,ale ona je slovenka a mam tam kontakt na seba,meil,mozno keby jej napises,tak ti aj enjake da 😉 a ako dlho takto fungujete? ze polka rodiny je ine ako druha?

renin
4. aug 2011
anlu
4. aug 2011

@estterka ano videla, neskutocne dobre to vyzera. Vobec by som nepovedala ze to nie je pecene. Kraaaasne...
No ja som vegetarianka nejakych 17 rokov. Manzel nebol a ani nie je. Claire bola do dvoch rokov a potom som to nejako nezvladla vplyvom okolia. Do teraz ma to mrzi ze som nevydrzala. Ale pri Oli som uz pevne rozhodnuta vydrzat. A na surovej strave som asi mesiac, mozno aj par dni, neviem presne. Cize tak fungujeme vlastne od kedy sme zacali byvat spolu. Mnazelovi nevadi ze nevarim maso, jemu chuti co varim a ak ma chut na maso tak si ho da niekde inde 😀
@renin ano poznam to, ale super ze si to tu dala, mozno pomoze este niekomu inemu 😉

anlu
4. aug 2011

@renin idem este vyuzit kym svieti slnko a idem susit placky 😀

renin
5. aug 2011

@anlu Aké placky si robila?

renin
5. aug 2011

@renin Tak si predstav,písala som,že ocino mal vysoký cukor a trochu som prešla internet a mal surovú stravu a za pár dní cukor z 11 klesol na 5.Ale mal aj také nepríjemnejšie veci na zjedenie,že púpavový koreň.

anlu
6. aug 2011

@renin nokoniec ziadne lebo som nestihla a dnes mam horucku tak som rada ze zijem ☹

renin
6. aug 2011

@anlu Tak sa len lieč aby si mohla fungovať.

anlu
6. aug 2011

@renin dakujem... no dnes som zase mala horucku cely den a nakoniec som zistila ze je to vedlajsi ucinok atb ktore beriem. Velmi som sa im chcela vyhnut no nedalo sa a takto som dopadla 😒

renin
7. aug 2011

@anlu To mi ani nevrav,ja mám vedľajšie účinky antibiotík bolesti kĺbov a to je hrozná reakcia a vtedy nespím a plačem od bolesti.ešte mám 3.ks.

oscarka3
7. aug 2011

@anlu , pozri si tému vitamín c

anlu
7. aug 2011

@oscarka3 pri tych atb co som brala sa nesmie brat vit. C ale inak riadne svinstvo to je. Keby som sa nebala ze mi nieco bude a vedela ako sa zbavit zapalu tak uz ich nechcem ani vidiet. No zajtra idem k lekarovi a urcite budem ziadat ine lieky. Inak ja som bola na pohotovosti a ten lekar ma vysetril asi tak ze len ockom kukol na papierik omoceny v moci... idem sa spytat ci je to dovod na podanie staznosti ze mi urcil lieky bez vysetrenia...
@renin to si uz ani nevsimam ze ma aj klby bolia. rano som nevedela vstat z postele ☹

renin
8. aug 2011

@anlu No dúfam,že Ti je už lepšie.Ja ešte 3 tabletky antibiotík a dúfam,že už ma nimi nikto napchávať nebude.

oscarka3
8. aug 2011

@anlu , ja som myslela vit. c namiesto antibiotík

zojec
8. aug 2011

ahojte.. ako prazdninujete? ja vas akosi nestiham :( ako sa ma adriana, francuzka? davno tu nebol nejaky super recept 🙂 dajte nieco, uz neviem co zajtra varit.. toto kazdodenne varenie ma uz unavuje :(

anlu
8. aug 2011

@oscarka3 ja som prave ze Ceckom zacala a nejako to nezabralo asi trebalo vyssie davky... nevies kolko ho treba brat? Inak dnes som bola u lekarky ale v KE lebo ja vo Vranove uz k ziadnemu nechcem ist (tu len umriet alebo sa sam vyliecit)
@renin dnes mi je uz ovela lepsie ale este v noci som mala horucky asi najvyssie co viem tak do 39,5 co je u mna hrozne vela, lebo normalnu teplotu mam tak do 36.
@zojec ja som minule robila francuzke zemiaky ale davala som sojove mlieko a sojovu salamu a vsetkym to velmi chutilo... inak ja tiez keby som nemusela pre ostatnych varit tak pre seba ani nevarim nic, mne sa vobec nechce 😝 mne staci melon, zeleninovy salat a kila ovocia 😀

zojec
8. aug 2011

@anlu no ved prave, tiez by som si vystacila so zeleninou a ovocim🙂 ale malej uz musim varit, celkom sa rozjedla posledny tyzden ju normalne nespoznavam 🙂 dakujem za tip.. zemiaky veru aj mozu byt. to sme uz davno nemali.. ak ich z toho blata v zahrade zajtra vytiahnem 😠

renin
9. aug 2011

@anlu No tak teda to si mala riadne veľa.Ja som horúčky zase nikdy nemávala a to asi tiež nie je dobre.Vraj sa telo nevie brániť.No ale zase taká horúčka je tiež nepríjemná vec.

rancuzkaf
9. aug 2011

@zojec ja prazdninujem teraz na Sk 😉 ....a predstav si, tiez si kazdy den lamem hlavu co varit 😀 ...po dovolenke stravenej na Kanarskych pri salatovych bufetoch, som akosi zlenivela a kedze si nenosim so sebou na Sk svoju kuchynu, ani ma to nebavi nic kreativne vymyslat, tak len improvizujem z toho co nam rodina ponukne a dopestuje

@anlu rychle uzdravenie!

anlu
9. aug 2011

@renin no dnes som zase s horuckou 😒 asi to bude aj tym zapalom, len dufam ze to nie je nic vaznejsie... a hrozne ma vsetko boli ked ju mam, hlavne vnutornosti, to sa mi este nestalo. Vacsinou bolia klby a tak . Idem si pohladat ci je na to nejaka zmes stavy. Zajtra maju v Bille zlacnene tie Rio cerstve stavy, ta ananasova je fajna 😀
@rancuzkaf dakujem... a ze mnaaam salatove bufety, to ti verim ze si zlenivela 😀

monr
10. aug 2011

@anlu skoré uzdravenie,

ja tiež vždy len nakuknem, či sú nové receptíky.

renin
10. aug 2011

@anlu No to ma teda mrzí,že sa to veľmi nelepší.Ak Ti nebude lepšie,tak skús nejaké podrobnejšie vyšetrenia. Už to trvá dosť dlho.Alebo Ti nedali dobré lieky.Ja dnes ešte jeden posledný liek.Kúpila som si švajčiarske vitamíny na kĺby .Je to zmes 11 bylín obohatená chondroitínom a želatinou a také všeličo.

radha
10. aug 2011

Tak možno pre niekoho pride inšpiracia 😉 , nedavno som robila rychlu fazulovu polievku - orestovala som cibulku, pridala asi 2 velke rajčiny-ošúpané a nakrájané na drobno, prelisovaný cesnak, mletá červená paprika, chvilku podusila, potom som pridala asi 2 šálky uvarenej červenej fazule, zaliala vodou,vegetka, sol , čierne ml.korenie, zahustila som kukuričným škrobom a dochutila bazalkou a majoránkou 😝 .
Dávnejšie sem dala @rancuzkaf recept na Španielsky cuketový nákyp a ten ma motivoval pri tejto kreacii 😉 :
-na vymastený pekáčik ukladáme:-vrstva uvarených, na kolieska nakrájaných zemiakov 😉
- vrstva cukin-na kolieska, obalené v ovsenej múke a opečené na oliv.oleji
- kolieska cibulky, tiež opečenej, poprašime červ. ml. paprikou
- kolieska rajčín
- vrstva baby špenátu , zmiešaného s prelisovaným cesnakom, nakrajanými sušenými rajčinami a vegetou
- opat kolieska zemiakov
- kolieska cukín
- cibula, červ. ml. paprika
- kolieska rajčín
- posypat ovsenou a mukou a mozzarelou s bazalkou
...stalo to za ten neporiadok v kuchyni 🙂

..no a ked spominam na moje varenia nedávne- u nás fičia zapekane baklažány a cukiny, kapusta dusená s rajčinami a zemiakmi(ak je aj sojový parok v tom), zapekaný patizón s bryndzou, boršč s lahodkovým a udeným tofu, seitan na horčicovo-dubákovej omáčke, akakolvek orestovana zeleninka s kuskusom( najma činska kapusta, rajčiny a shoyu a cukina s mrkvou, hliva na akykolvek sposob- mne najviac chuti na kvazi mexický sposob , s fazulou a kukuricou....

..a v rodine už mame 100% zhodu, že naša Sofinka papat masko teraz nebude, priatel zmenil nazor, čo sa teším! takže aj my máme doma maleho vegetariána 😀

anlu
10. aug 2011

@monr dakujem
@renin no vobec tomu nerozumiem preco take horucky mam 😲 dnes ma este napadlo ci sa moje telo nebrani tym atb ale tak nemam odvahu liecit taky zapal len tak. No nic uvidim este aka bude noc a ak znova horucka tak rano volam lekarke co dalej. Sa tesim ze aspon tebe je lepsie a drzim palceky nech sa to uz nevrati 😉
@radha velmi som rada ze priatel zmenil nazor. Urcite si aj ty vdaka tomu kludnejsia 🙂 Dakujem za inspiracie, uz som rozmyslala co zajtra varit. 😀