Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

monr
1. feb 2012

@oscarka3 surovu som jedla naposledy asi rok dozadu v salate s cibulkou, mrkvou, zaliate nalevom. 2 dni som bola nepouzitelna, tak odvtedy uplne vynechavam. Aj pred tym som obmedzovala, lebo som vzdy vedela, co ma caka, no ale neodolala som.

anlu
1. feb 2012

@rancuzkaf dakujem 😀 a to aj u vas je taka zima tera? Ja normalne rozmylam ci ist s malou vonku alebo nie. Ved dnes ma nos z toho mrazu bolel 😲
@adriana7 tak to sme dve co tak miluju zimu 😝 ja uz netrpezlivo cakam kedy bude jar
@monr a ake mas problemy (ak to nie je tajomstvo) z kapusty?

rancuzkaf
1. feb 2012

@estterka si u nas vitana😉

rancuzkaf
1. feb 2012

@anlu u nas je taka polovicata zima ako u vas, ale pre frantikov katastrofa 😀

zfidorka
1. feb 2012

@rancuzkaf mozes pridat do temy aj mna? u nas je hlavny bio zahradkar moj ocino, no ak mozem, rada si by som si precitala vase napady, napr. ako odlakat musky z ruzickoveho kelu (tento problem sme mali minule leto)...

rancuzkaf
1. feb 2012

@zfidorka rado sa stalo 🙂

miri.b
2. feb 2012

@anlu predavat ho nechceme 🙂 , ja len ze moja predstava rano spravenej stavy je u nas nerealna, 😉

a tu je link na smoothie maker http://www.najprodukty.sk/smoothie-maker , inak ani my nemame Tv, som videla u nasich a nevyzeralo to zle, ale tymto Tv veciam neverim, takj sa pytam 😅

luba41
2. feb 2012

@rancuzkaf "škoda", že si už založila súkromnú tému, o záhrade a pestovaní by si určite prečítali viaceré, aj tie čo bývajú v paneláku, napr. v téme Naturálna rodina by sa to hodilo 😉

gia111
2. feb 2012

@estterka vyzerá to lákavo, hneď by som si dala, ako sa viem a kde dostať k tým raw receptom?Sa teším som malej dala na výber papriku alebo chlebík a vybrala papriku, aj keď to len žužle a dávam pozor, aby sa nedusila, ale nechcem tento pekný vzťah obmedzovať 🙂 . Dávali ste pred rokom hrozno? Malo málo kôstiek a tak šup do mixéra na penu a bola z toho vo vytržení 😀

luciauk
2. feb 2012

môžem aj ja sa pridať? síce ma moc nepoznáte, ale hádam by sa anka mohla za mňa prihovoriť 😀 ja by som skôr kradla vaše rady, nemám vela skúseností. moje papriky sa dožili len 3cm a paradajky poväčšine skončili pri zelenej farbe 😅 aspoň jahodám sa ako tak darilo, ak ich najmladší nechal dozrieť...bylinky a šaláty, to už troška lepšie, to rastie samo 😀

anlu
2. feb 2012

@miri.b no chybaju mi tam zakladne udaje ako je vykon (to ma asi najviac zaujima) Ja osobne by som ho nekupovala, aj ked je mozno dobry. Ale aj v takych veciach sa riadim intuiciou a z toho stroja nemam dobry pocit 😀 Radsej by som popozerala po inych mixeroch ak chces mozem nieco pokukat...

@gia111 ano ja som davala hrozno ale musela som jej ho lupat a vyberat kostky. Bola to sice babracka ale ked som ju videla ako sa napchava tak mi to nevadilo 😀 A dobre raw recepty najdes na http://vitakucharka.blog.cz/

@luciauk ahoj Luci, davno sme nepisali. Ako sa vam dari? Pridete niekedy v dohladnej dobe na svk? A jasne prihovaram sa za teba ak treba 😀 😀 😀

estterka
2. feb 2012

ahojte,idem po radu..kupila som zeruchu a redkovku-semienka na klicenie a kedze boli dost drahe,tak to nechcem pobabrat-mozem to klicit na vate?

luciauk
2. feb 2012

@anlu v lete 🙂

anlu
2. feb 2012

@estterka radsej to klic len tak na miske alebo sitku, z vaty sa ti to bude zle vyberat. Redkvicka je vyborna, tu mam rada 🙂 Ja teraz prvy krat skusam qiunou klicit tak dufam ze to bude jedle
@luciauk daj potom vediet, mozem skocit do KE a konecne dame stretko 😉

barborka08
2. feb 2012

@estterka Na naklicovanie odporucam naklicovadlo. (Ja non-stop pouzivam uvedene v odkaze: http://www.mojavitalita.sk/obchod/naklicovadla/... a som s nim velmi spokojna 😎 Ked som skusala naklicovat na vate moc mi to neslo 😅

luciauk
2. feb 2012

ty už nebývaš v ke? 😨

luciauk
2. feb 2012

@barborka08 jej, to je super pomôcka. ja stále klasicky 😀 musím si niečo také zaobstarať, aj sa mi bude častejšie potom chcieť 😉 teraz sa sústredím na odšťavovač, chceme kúpiť, robíme si prieskum. včera sme skoro odpadli s dcérou. v dosť drahej predajni mi jeden akože išiel pomôcť, našiel jeden odšťavovač, hoci na nete mali viac, ukázal mi kde sa dávajú plody a kde tečie šťava a aká je jeho výkonnosť a značka. sme na seba s dcérou pozerali, že to by vzládol aj náš škrečok 😀 čistý debilko...

adriana7
2. feb 2012

@miri.b , má ho moja mama, ale neviem, je to také čáry máry fuk, rovnakú skužbu ti urobí ponorný tyčový mixér z tesca za 5 eur
@barborka08 - ja klíčim ako totálny lakomec - obyčajná sklenená miska, obyčajné väčšie plastové sitko z domácich potrieb a látková vreckovka (nepoužitá 😀 , už používame roky papierové, tak som im našla využitie)
...ale treba uznať, že toto na linke vyzerá lepšie 😉

zuzanaam
2. feb 2012

@estterka žerucha sa dá v pohode klíčiť na vate, potom ju odstrihneš, reďkev odporúčam radšej na miskách len tak (ja nakličujem v obyčajnej plochej plastovej dóze s vrchnákom, na noc nechám namočiť vo vode ako strukoviny a potom ich mám nasucho, len 2-3 krát denne preplachujem na site). Reďkev dávam najčastejšie do zmesí napr. s mungom, šošovicou a tak, lebo samotná je dosť ostrej chuti.

rancuzkaf
2. feb 2012

@luciauk uz si u nas v pestujeme bio ovocie a zeleninu, vitaj 🙂

luciauk
2. feb 2012

dakujem, vážim si to 🙂

rancuzkaf
2. feb 2012

mohli by ste poradit @gia111 ako ma vojst do sukromnej skupiny?.....ja som ju tam dala do zoznamu, ale nevie vojst 😒 , dakujem

barborka08
3. feb 2012

@luciauk 😀 Tak to ste vazne natrafili na odbornika 😀 Viem si to zivo predstavit... 😀 Ak robis prieskum, ktory odstavovac, skus kuknut aj na tuto stranku: http://www.eujuicers.sk/sk/katalog/odstavovace/... Je tam celkom dobry pokec ku kazdemu typu odstavovaca 😉

barborka08
3. feb 2012

@adriana7 Super napad, si sikovna 🙂 Mne to neslo, nejako som nevedela skombinovat tanierik so sitkom a klickami - nechceli spolupracovat 😀 😀 😀

delli2
3. feb 2012

@rancuzkaf ja by som sa rada pridala k biopestovateľom, ak je to možné. Viem, že ja neprispievam, ale čítam vám mamičky menších detičiek, denne. Ja už mám 3 dospelé a skvelé deti, ale čo sa týka vegetariánstva, stále viac a viac sa k nemu približujem. No a biopestovateľstvo je ďalšia moja méta, za ktorou by som chcela ísť. V súčasnosti dokonca mením zamestnanie a idem pracovať do sféry biopotravín, ale pestovať bio zeleninku a bioovocie ešte neviem, rada by som a keďže mám zákradku, mám aj možnosť.
Takže rancuzkaf, ak usúdiš, že sa hodím, rada ba som zdieľala úspechy biopestovania s tebou a ostatnými mičurinkami.
@anlu, viem, že si z okolia Košíc, ja som rodená Košičanka, ak by sa dialo nejaké stretko, rada sa pridám.
Vegemamky, veľmi rada vás čítam a ďakujem vám.

rancuzkaf
3. feb 2012

@delli2 tak sa k nam pridaj 🙂

anlu
3. feb 2012

@luciauk nie nebyvame v KE ☹ a to aj u nas su taky debilkovia ze ja viem viac ako predavac 😝 A odstavovac vyberaj snekovy, tie su najlepsie, lebo nenicia enzymy.
@barborka08 ja tiez klicim v miskach na klicenie ale mam keramicke. Su v tom super ze navlhnu a aj ked na nich zabudnem semienka nevyschnu lebo je tam dost vhlko z tych misiek. Tie keramicke stoja nejakych 6-7 eur.
@delli2 ja som dlho byvala v KE ale teraz sme sa vratili do rodneho mesta, do Vranova. No chodievam stale do KE, tam sa citim doma 😀 a verim ze sa tam znova vratim. Stretko sme zatial robili len raw ale ale ved aj to je vegetarianske 🙂 ak bude znova urcite dam vediet. Alebo ked pride @luciauk do KE tak mozme nejake take miesane urobit ze veganskorawacke... co vy na to?

barborka08
3. feb 2012

@anlu Super, ja som tiez uvazovala nad tymi keramickymi miskami. Potom ma napadlo, ze alfalfu (vojtesku) davam na 1 den na svetlo a tak som sa rozhodla pre tie plastove 🙂 Ak sa mozem opytat, ty sa stravujes raw? 🙂

leishmania
3. feb 2012

@anlu dakujem, chcela by som tuknihu s tymistavami.poslem ti email?

inak viete kde bysommohla kupit sklenene struhadlo? nietake trecieale obycajne, aj na hrubeaj na jemne struhanie.neviem najst

delli2
3. feb 2012

@rancuzkaf Ďakujem. Ja budem skôr tichý pozorovateľ resp. čitateľ. Teším sa. 🙂