Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

matova
16. jún 2010

Ahojte, ja som už iež v tom slize vyprala a bez aviváže, a zdali sa mi tie veci príjemne mäkké.
Vločky som tiež rozmiešavala v 2l horúcej vody, ale malý sa mi skoro zobudil, išla som to dokončiť až večer a tie 2 l boli ztuhnuté ako želé pre Návštevníkov 😀. Tak som to potom zas rozmiešavala v horúcej vode......

a tiež ďakujem na tip na repelent 😉. Akurát som dnes zistila, že mi v záhrade vyschol rozmarín 😢.

Robila som plnenú papriku v paradajkovej omáčke- a do zmesi som dala ryžu, sójové mäso-drvinu, pšenové vločky, cesnak, ajoránku, vajce. Manžel ma pochválil 😅, a malý sa dnes konečne poriadne na obed napráskal 😀

adriana7
16. jún 2010

havino,
ďakujem za praktické rady, mne sa to zgrclo až keď som tam naraz švihla tú sódu, tak nabudúce postupne...
zfidorka,
to som počula o tom flíse, ja som si kúpila prateľné flísové separačky, tak tie preperiem v ruke...
matova,
u nás sa minulý táždeň tiež zbaštil celý plech papriky a guliek, akurát na tú pohánku od jarona sa ešte len chystám...

ivava
16. jún 2010

@lucia123 Lucka kniha sa zaoberá hlavne výživou (jednoduchá rastlinná strava bez živočíšnych bielkovím) vo vzťahu k civilizačným chorobám (ochorenia srdcovo-cievneho systému, obezita, rakovina, cukrovka, autoimunitné choroby, osteoporóza...), jadro tvorí analýza čínskej štúdie, rozoberajú sa i iné štúdie, zatiaľ som len v polovici knihy, ale i ďalšie kapitoly sú zaujímavé (Temná stránka vedy, Veda ovplyvňovaná priemyslom, Slúži vláda svojim občanom? Všemocná medicína:Čie zdravie chráni?...) . Recepty v knihe nie sú, autor odporúča vegetariánsku stravu, o výhradne surovej strave som sa zatiaľ nedočítala.

plienka
16. jún 2010

@marfigirl ahoj, len si tu tak citam a na margo tej chudokrvnosti, neskusala si kazdy den malu lyzicku melasy, pekne po nej stupa zelezo na normal (za istych okolnosti samozrejme)

plienka
16. jún 2010

inak ten spominany repelent funguje aj na klieste. Muz si ho spravil, siel do terenu a nemal no mozno jedneho (striekal sa viac krat pocas dna) dalsi raz ho nemal a prisiel domov asi s 15 🙂

lucia123
autor
17. jún 2010

ivava@ tak dakujem. Pokial sa nedocitas cisto o surovej strave, tak to s liecenim stravou nema nic spolocne.

matova
17. jún 2010

marfigirl: a doteraz si malému dávala už cielene papat zeleninku s vyssim obsahom zeleza? ci zo vsetkej po troske?
ze by ste sa fakt zamerali na taku s vyssim obs. Fe

adriana7
18. jún 2010

jaron,
ja tu cez víkend neprídem, tak ti už teraz prajem všetko najlepšie k nedeľňajšiemu Dňu otcov, dúfam, že od Natálky dostaneš aspoň veľkú pusinu, naše decká už maľujú obrázky a ja mám za úlohu kúpiť bonboniéru (náš tato sa stravuje zdravo, ale tento zlozvyk zjesť na posed bonbošku mu zostal).
Si v tejto našej kompany jediný tatino, tak si to v nedeľu uži!!!

jaron
18. jún 2010

@adriana7 jéé, a ono bude nedeľu deň otcov? musím to doma slávnostne oznámiť, pripomenúť 😀
ďakujem za blahoželanie
nedeľu pôjdeme možno do Bratislavy do IKEI a Avion parku, tak čo by som si vybral nejaký darček, ale aj tak si ideme niečo každý kúpiť nejaké oblečenie na leto a tie najväčšie dva darečky budú so mnou 🙂

Pekný víkend vám želám všetkým

adriana7
18. jún 2010

jaron,
tak vy si to užijete, podľa toho čo píšeš, si správny tatko na správnom mieste...
aj ja považujem deti za najväčší dar v mojom živote, včera večer decká hladkali moje rozvírené brucho a ukľudňovali súrodenca, tipovali, kde čo má, som bola dojatá, ani deň matiek nebol..
ja idem na stretávku zo strednej, takže nechávam deti na víkend tatovi, uvidíme,čo mi budú v nedeľu referovať...

matova
18. jún 2010

😀 fíha, tak ja som si myslela že deň otcov je v marci na Jozefa, ale keď je tak, samozrejmä sa pripájam s blahoželaním jaronovi 😵

Prosím Vás, môžete mi odporúčiť nejakú dpbrú knihu o surovej strave a liečbe takou stravou? Nepoznáte niekoho kto by si vyliečil alergiu (peľovú)? Ja už dnes zas po čase naozaj nemôžem, som úplne k.o. a ten môj krásny malý nezmar je ako vrtuľa, aj dnu aj vonku nevie kedy má dosť...
Čítala som že hladovkou sa dajú vyliečiť všelijaké aj veľmi ťažké choroby, myslíte že surovou stravou sa dajú tieto alergie tiež? Kedysi dávnejšie v tv bola diskusia s lekármi o alergiách- ja tomu nerozumiem, neviem to vysvetliť ale zdôvodnenie bolo čosi ako že je to taká porucha , keď sa čosi v organizme naruší že späť už nikdy to nejde...
ALE však adriana má tu s dcérkou takú skúsenosť, "že až" a nikto z lekárov veľmi neveril...

matova
18. jún 2010

adriana 🙂 . A keď sa možem opýtať, kedy máš termín? 😵

oscarka3
18. jún 2010

matova,pozri tému " vitamín C"/myslím,že aj megaskorbickou liečbou sa dá odstrániť alergia. a ešte stránku badatel.sk ,tam nájdeš kadečo.ja som presvedčená o tom,že sa takmer všetky poruchy dajú vyliečiť surovou stravou.
pozri aj:http://www.svz.szm.sk/svz14.htm

oscarka3
18. jún 2010

jaron blahoželám 😉

adriana7
18. jún 2010

matova,
tak ja dúfam, že ten deň otcov v nedeľu je, decká s tým prišli zo školy ako s hotovou vecou a hneď ma zaúkolovali s tou bonboniérou.
A ja som dobrý príklad ako sa dá stravou zmierniť alebo vyliečiť alergia. Ja som kedysi mala sennú nádchu, ktorá mi prerástla až do astmatických záchvatov. Po tom, čo sme zmenili stravu, som 1. rok výraznú zmenu necítila, ale 2. to bolo slabšie a teraz už 2 roky totálne nič. Najskôr som brala celosezónne klasické lieky, posledné 2 roky neberiem nič, nie je treba, a medzi tým mi stačili homeopatiká.
Moje zásady boja proti alergii:
- nepijem žiadne pasterizované mlieko ani výrobky (zahlieňujú sliznice, ktoré sa potom alergénom nevedia brániť)
- pijem len čistú vodu (ev. ochutenú citrónom, domácim sirupom), alergie spúšťa aj aspartám (umelé sladidlo), nacyklamát (umelé farbivo), takže žiadny nápoj ála malina
- rapídne som znížila príjem rafinovaného cukru ( a pomohlo aj na "ženské veci", predtým som bez candibene v kabelke ani neexistovala)
- jem viac surovej ako varenej stravy, v podstate si myslím, že toto s tým mliekom asi najviac zabralo...

Tieto veci som nadobudla z literatúry, ale mám to aj na sebe vyskúšané, na mňa to funguje, ak v mojich knižkách nájdem argumenty, napíšem.

Možno jaron to bude vedieť podložiť aj argumentami, on je taký pragmatik...

A propo... aj MM bol kedysi silný alergik, už nie je ani keď kosí trávu. Od dr. sme mali predpovedané, že naše deti budú jednoznačne alergici a ani jedno nie je.

Jedinú alergiu má moja dcéra poslednú dobu na mňa, keď jej niečo vysvetľujem, pomaly už neviem ani akú má farbu očí, stále vidím len jej prevrátené bielka (no čo už, ideme do puberty...)

zojec
18. jún 2010

ahojte "vegosi" 😉 tak my uz sme doma z nemocnice.. bol to dlhy tyzden, ale doniesli sme si domov krasnu Barborku .. 🙂 vsetko je ok, malinka je zdrava a spokojna.. az na to , ze ja mam malo mlieka.. teda skoro ziadne ☹ takze sa musime dokrmovat... som z toho strasne smutna.. vobec som s tymto neratala.. este stale cakam ze kedy sa to rozbehne.. verim ze sa!! nemate nejake zarucene sposoby?? uz som vyskusala skoro vsetko.. homeopatika, dokonca vineu,ktora mi nechuti.. pijem vela vody.. a stale sa ta laktacia nerozbehla... teda nie dostatocne..

oscarka3
18. jún 2010

adriana7 😀 😀 😀 ,takých alergikov mám aj ja 🙂 🙂 14 a 12 ročné

oscarka3
18. jún 2010

zojec,gratulujem 🙂 ,treba vela piť,hlavne čerstvé sťavy,ja som mala veľa mlieka aj po čučoriedkach 😉 ,veľa trpezlivosti prajem,neboj sa ,pojde to 🙂 🙂

oscarka3
18. jún 2010
certica
18. jún 2010

@zojec prikladat, prikladat a prikladat... , byt v pohode, snazit sa o co najcastejsi kontakt s babatkom, najlepsie si k nemu lahnut, aby ta citilo aj dotykom a pri kazdej prilezitosti ponukat prsnik, ked sa prebudi, pomrvi atd.
babo je najlepsia odsavacka na svete 😵 . a samozrejme uz spominane tekutiny + treba si verit. drzim palce a samozrejme gratulujem 🙂

certica
18. jún 2010

@zojec este ma napadlo, skus sa poradit v tejto teme https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/ alebo priamo annag IP, pripadne su tu na mk aj dalsie laktacne poradkyne: etnicka, weroni, papajka7, eriqe . urcite ochotne poradia 🙂

zojec
18. jún 2010

dakujem dievcata.. 🙂 certica idem dnes tej annag napisat, vela som citala jej forum pred porodom.. uff... ale nejak nestiiiiiiiham... 😉

henri001
18. jún 2010

ahojte 🙂 @zojec mne naj naj zaberala rascova polievka , dalej je vyborne dat si 2 krat denne do pusiny lyzicku sezamovych semiacok, pekne pokusast v pusine na kasu az potom prehltnut , dalej je vyborna vecicka napoj YAnoh ( cakanka, dub ....) akoze kava obilna http://www.makrobiotika.cz/vyrobky5/sm32.php aby si videla ako to vyzera , maju v bio predajniach alebo v zdravej vyzive ... a samozrejme prikladat, prikladat, casto menit prsicko a KLUD , moje miminko stale spinkalo, nechcelo pit, tiez nas chceli prikrmovat , no neposluchla som ...nebojkaj sa , mliecko sa spusti , hned jak mimi bude viac potrebovat , hlavne si to predstavuj 😉 drzim palceky , keby nieco napis ...mne sa potom tak spustilo mlieko , ze sa mi zapalili prsniky pre zmenu 😀 😀 😀 tym nechcem robit bubububu ja len ze sa to rychlo meni 😉
a velmi vam chcem vsetkym podakovat za prispevky 😉 budte zdravucky a stastni 😵

henri001
18. jún 2010

no pfuj pfuj 😠 zdravucki som myslela samozrejme 🤐 😀

jaron
18. jún 2010

@zojec veľa lásky, zdravia a šťastia želám Barborke aj tebe.
Manželka tiež začala s mliekom len veľmi neslávne a myslím, že najväčší problém bol možno práve ten strach, obavy, pocity zlyhania a pod., ku ktorému jej ešte niektoré sestričky tak trochu aj pomáhali, ale nakoniec kojila malú do dvoch rokov, tak dúfam a verím, že to bude taktiež dobré.

matova
18. jún 2010

Zojec 🙂 : Gratulujem a veľa zdravíčka a lásky malej Barborke aj celej rodinke! 😵
ako ti tu už ostatní písali- okrem konkrétnych byliniek a potrebných tekutín je podstatné nedokrmovať, ale čo najčastejšie prikladať, malo by to tak fungovať že čím väčší dopyt, tým sa viac zvýši ponukla, držím palce!!! 😉

matova
18. jún 2010

adriana: jeeeej, tak to s ma veľmi potešila, ja nepoznám fakt nikoho komu s to podarilo 😅 . Och, tak u mňa bude problém hlavne ten cukor ale asi najviac mlieko- teda ani nie tak mlieko ako syry, ja ich totiž jedávam veľmi často, chutia mi 😒 . S čistou vodou problém nemám, umelé malinovky nemusím- ale teda kofolu si raz za čas dám 😔.
Ak budeš mať čas a nájdeš čos v tých knihách budem rada, aj by som sa snažila zohnať takú literatúru- aby ma to nakopávalo ďalej.
Ja mám akurát takú skúsenosť s kratučkými 1 dňovými hladovkami a raz som dala trojdňovú- akurát asi mesiac po nej som bola na odbery kôlki štítnej žľaze a dr. sa čudovala že sa mi tie hladiny hormónov zrazu "pohli" správnym smerom...a mohlo by sa aj bábätko zadariť a fakt sa aj vtedy akurát zadaril náš šimonko 😅 .

oscarka: tiež ďakujem, pozriem si to, dnes už nie, ale pozriem 😉

matova
18. jún 2010

adriana. a ten ďen otcov naozaj je, je to v kalendári 😉

zojec
19. jún 2010

ahojte.. dakujem za rady... 😉 dnes som este nedokrmovala.. a malicka spinka celkom dlho... myslim, ze mliecko pomaly nabieha... verim ze to zvladneme... dakujem este raz za podporu.. 🙂