Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

dididi30
10. dec 2008

das, tazke kojis 😀 😀 😀 no dobre daj zajtra vediet 😀 😀 😉

daskak
10. dec 2008

ano kojim, no ja sama som zvedava, dnes som neodolala.. prvy krat po pol roku.. ale taaak som si pochutila 😀

dididi30
10. dec 2008

daska, ja chcem vyskusat kapustnicu na vianoc, pretoze ja bez nej umrem, bozenko a tie klobasky v nej, ale budem vela pit, nech to zabijem 😀

dididi30
10. dec 2008

a tak ma napaslo, ved mas junovca, preco nezajdes na pokec k junovciatkam?

daskak
10. dec 2008

😀 😀 😀 .... no ta dnesna kapusta bola predpriprava na vianoce... snad to zvladneme 😉 inak vies co? musiim to este presne zistit, ale vraj tymian ked sa prida do jedla aj ked malinko je proti naduvaniu... staci trosku aby nezmenilo chut jedla 🙂

dididi30
10. dec 2008

daskak, no mozno na to m nieco je, tak prezisti 😀 , budem rada, mne tymian, ani bazalka ani oregano nevadia 😉

daskak
10. dec 2008

leni: IP 🙂

daskak
10. dec 2008

zistila som je to tymian... staci pridat trosicku a vraj bude menej mozno vobec naduvat 😀

dididi30
10. dec 2008

nie leni ale gali🙂 😉
jej dakujem,zitra idem kupit zopar, nech nemam na vianocnu kapustnicu zle spomienky 😀

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
magda22
11. dec 2008

emogeon a ako robis hrach?
tu sojovu omacku uz teda pomalicky skusim, marinovane tofu mu chcem dat..
no a ryby...ryby su bordel, teda ryby na seba pritahuju vsetok bordel, co je v pode, vode..radsej budeme jest mandle a pod.
naposledy ma nastval ten pangas alebo pangasius, co tu dal niekto tu reportaz, teraz neviem ktory je ktory, potom som mala v takej drahsej restauracii zubaca, cerstveho, ktory chutil ako znecistena voda, taku pachut mal blee, prosto "nejeditelne" a potom sme si urobili pstruha, sice zo spanielska, ale toho som tiez nedojedla blee, tak som si povedala, ze dost, budeme jest radsej mandle...ryby naozaj na seba pritahuju vsetko svinstvo, ci morske, ci sladkovodne...
ak sa naskytne situacia, ze budem niekde na dovolenke pri mori a budem v restauracii, kde podavaju cerstvo vylovene ryby, alebo krevety, tak si dam, ale inak ee... 😖

magda22
11. dec 2008

lucia123 ako sa vam dari?

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
magda22
12. dec 2008

ahoj,
tak to je ine, ked je cerstvo vyloveny...
a aky ma nazor na ryby JARON??? 🙂
a ten hrach myslis v konzerve alebo mrazeny? a ako ho teda robis? ja robim casto ten mrazeny, so zeleninou a tiez som zistila, ze jedine bonduelle, ale ja som myslela skor taky vysuseny hrach, co sa z neho robi hrachova kasa...

jaron
12. dec 2008

Ahojte,
same zaujímavé témy - železo (anémia), strukoviny - plynatosť, ryby - neryby.... už poobede som sa chcel pridať, ale nemal som čas. Keď som večer čítal, že si na mňa spomenula Martuška (či magda22 ?), tak to už veru naozaj musím napísať.
Veľmi sa mi páčila skúsenosť, čo písala lucia123. A s tou rybkou z tofu, to je dobrý nápad, možno to vyskúšame na vianoce kvôli dcére.
Čo sa týka môjho názoru na ryby - sú to podľa mňa veľmi milé a tiché stvorenia. Škoda len, že si z ich mlčanlivosti v určitých kritických chvíľach beriem tak málo príklad, že sa potom s manželkou zmeníme na dva rozzúrené tigre. 🙂.
Tak sa majte dobre. O tom ako to je u nás s jedením rýb alebo čo si myslím o ich jedení radšej až niekedy zajtra. Nie že by som išiel študovať tú tému 🙂, ale idem už spať. Tak dobrú noc.
Jaro

magda22
12. dec 2008

😀 ze Martuska 😀 , Magduska ked tak, Jarko zjedol vtipnu kasu dnes...
nemate nejake osvedcene recepty so sezamom???

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
magda22
13. dec 2008

noo, ved tak to ma byt..hned sa mi lepsie precital taky prispevok 😉

a pouzivas biely alebo nelupany sezam, uplne do kazdej omacky? ejha, mam co dohanat

jaron
13. dec 2008

Ahojte.
Veď to malo byť Magduška, nie Martuška. Ale včera som už bol večer naozaj ospalý. A tiež som mal niečo rozrobené so známou... Martuškou.
Alebo to asi nebola vtipná kaša. Ale nejaka kaša šeroslepoty. 🙂
Jaro

jaron
13. dec 2008

Zo sezamu si robievame arašidové maslo. 🙂 Ale to bude skôr sezamové maslo - tahini. Najskôr sme ho v rúre opatrne krátko opiekli. Potom sme ho pomleli na makovom mlynčeku a nakoniec vymixovali do masla. Treba na to výkonný mixér a občas zoškrabovať sezam prilepený na stenách. (Raz sme si kúpili jeden mixér, urobil som jednu dávku arašidového masla, zadymilo sa a bolo po ňom. Ešte dobre, že až keď stihol dokončiť to maslo. Našťastie nám hneď vrátili peniaze, ale nepriznal som sa, čo som s ním robil. Teraz máme taký "robot", kde je nadstavec na miešanie cesta a to sa na to asi dobre hodí, lebo miešanie cesta je pre motor podobne náročné ako miešanie arašidového masla) Prípadne keď sa už začne pri mixovaní vytvárať konzistencia masla, pre uľahčenie mixovania sa môže pridať trochu oleja. Tak si robievame aj arašidové maslo, slnečnicové a raz sme robili aj kešu maslo a to bola už absolutná lahôdka.
Kedysi som mal možnosť si z Čiech nosiť Bio sezam nelúpaný lacnejšie ako tu lúpaný. Teraz som trochu nespokojný, keď nemajú nelúpaný. Lúpaný býva aj viac zhorknutý a je to naozaj podľa mňa zbytočná námaha výrobcu. neviem, či to robí kvôli farbe alebo čo. Veď aj chuť má ten nelúpaný podľa mňa lepšiu. A samozrejme aj výživnú hodnotu.

jaron
13. dec 2008

alebo surový sezam pomelieme a jeme len tak - na kašu, alebo za lyžicu spolu s jedlom. Je to také horkasté niekedy ale neviem prečo, mne to chutí

magda22
13. dec 2008

jarko nelupany sezam kupis od alnatury v DM, inak obdivujem, ze mate chut si vyrabat take dobrotky, tahini aj my papame, ale kupovane 😖 , staci..robota takeho mame aj my a tiez mu dame dost zabrat niekedy, ale nemame mlyncek, to je co 😒
a toto ma uz davno zaujimalo, ked sa konzumuje nepomlety sezam, ma to nejaky dopad na vstrebanie vsetkych tych dobrych veci, co obsahuje alebo je to fuk?

jaron
13. dec 2008

Melieme ho na obyčajnom mlynčeku na mak. Tiež zvyknú ľudia na také účely používať aj mlynček na kávu, vraj to funguje. Na dobre využitie sezamu, ľanu, maku... je naozaj lepšie používať ich pomleté. Možno by sa to dalo aj dobre požuť, ale nie je to príliš isté. A tak môžu ísť niekedy takéto semiačka von z nás celkom neporušené.

magda22
13. dec 2008

tak to aby sme si konecne kupili ten mlyncek 😠

lenki33
14. dec 2008

ja sezam dam do mixera spolu s trochou medu, javoroveho sirupu a kakaa, a mixujem, nikdy sa mi to nepodari uplne dohladka ale nevadi mi to a je to strasne dobre, lepsie ako cokolada 😉
kupujem nelupany bio sezam country life, 100g za 19skk

magda22
14. dec 2008

lenki to znie fakt dobre, ja mam tiez rada tu horku chut sezamu, niekedy vyskusam, daju sa z toho urobit aj take gulicky?...

lenki33
14. dec 2008

teoreticky by sa dali,ale my to vzdy tak rychlo zjeme ze by to bola zbytocna namaha 😉

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kangaroo
17. dec 2008

ja meliem mak,sezam na kavovom mlynčeku, jeden mi už odišiel, nie su vodotesné 😠 ,ale nelie to bezchybne 😉

magda22
20. dec 2008

ahojte, napiste mi co budete mat na stedru veceru, som zvedava