Veľmi oslabená imunita 3,5 ročnej dcérky
ahojte. Moja viki ma teraz 3,5roka. Je predcasne narodena o 4tyzdne. Od jej dvoch mesiacov je stale chora...takze kazdy mesiac berie antibiotika a vselijake sirupy na hrdlo,spreje do nosa,lieky na podporu imunity na predpis. Velmi zriedkavo sa stane ze je zdrava 30 dni vkuse.vysetrenia ako cysticka fibroza,alergie su negativne. Najde sa niekto s podobnou imunitou?? Myslite ze z toho casom vyrastie???dakujem za kazdu odpoved.
Stručné zhrnutie
- Predčasne narodené deti majú v diskusii často mesačné opakovanie infekcií dýchacích ciest s častým užívaním antibiotík a vyšetreniami ako potný test na cystickú fibrózu, alergologické testy a meranie imunoglobulínov.
- Odborné riešenia spomínané v diskusii zahŕňajú dlhodobé sledovanie imunoalergológa a pneumológa, CRP vyšetrenie pred podaním ATB a lieky na recept ako rybomunil, Isoprinosin, Luivac a lokálne spreje (Rhinokord, Antalerg), pričom u niektorých detí bola stanovená diagnóza „imunodeficitný stav, chronické zápaly horných dýchacích ciest“.
- Doplnkové prístupy v diskusii zahŕňajú betaglukán z hlivy ustricovej, Hliváčik cmúlacie tablety (Imunit «Hliva ustricová – Mickey Mouse»), rakytníkový sirup VULM, colostrum, probiotiká (Probacin, Infant Dophilus PLUS, Colon Dophilus), Wobenzym, vitamíny D a C (napr. odporúčanie 100 mg/kg vitamínu C rozdelené do 4–5 dávok) a pobyty/terapie v Tatrách (Smokovec/Šrobárov ústav) alebo solné jaskyne.
Najčastejšie otázky
Q: Ako sa testuje cystická fibróza a alergie u dieťaťa so zníženou imunitou?
A: V diskusii uviedli, že robili potný test na cystickú fibrózu (meranie chloridov v pote) a kožné/alergologické testy; v jednom prípade boli tieto vyšetrenia negatívne.
Q: Aké lieky alebo imunomodulátory predpisujú imunoalergológovia pri chronických infekciách dýchacích ciest?
A: V diskusii rodičia spomínali rybomunil, Isoprinosin (sirup na predpis), Luivac, Imunor, bronchovaxom/bromchowaxom ako predpisované kúrky a lokálne spreje Rhinokord a Antalerg.
Q: Kedy použiť CRP vyšetrenie pred antibiotikami?
A: Viacerí diskutujúci odporúčajú CRP vyšetrenie na zistenie bakteriálneho zápalu pred podaním antibiotík; jeden rodič uviedol, že radšej zaplatí CRP, než dáva ATB bez potvrdenia.
Q: Pomáha betaglukán z hlivy ustricovej a pre aký vek je vhodný?
A: V diskusii rodičia hlásili zlepšenie po betaglukáne z hlivy ustricovej, ale niektorí upozornili, že betaglukán z hlivy sa v odporúčaniach často uvádza až pre deti od 3 rokov (toto bolo v diskusii spomenuté ako obmedzenie).
Q: Kde hľadať pobyty alebo liečbu v Tatrách, ktoré rodičia odporúčajú pre deti s opakovanými respiračnými infekciami?
A: V diskusii spomínali pobyt v Smokovci (Šrobárov ústav) ako možnosť; niektorí rodičia hlásili zlepšenie po pobyte, iní varovali, že v zariadeniach môže byť veľa chorých detí a riziko ďalšej infekcie.
Q: Aké konkrétne doplnky a probiotiká rodičia skúšali pri oslabení imunity?
A: Rodičia uvádzali probiotiká Probacin, Infant Dophilus PLUS, Colon Dophilus, colostrum (LR), Wobenzym, rakytníkový sirup VULM, rybí olej Ultra D (Nutraceutica) s vitamínom D, a prípravky značky Imunit (Hliva ustricová – Mickey Mouse).
Závery z diskusie
Zhoda
- Chronické alebo časté respiračné infekcie u predčasne narodených a imunitne oslabených detí si vyžadujú odborné sledovanie u imunoalergológa alebo pneumológa.
- Pred podaním antibiotík odporúčajú niektorí rodičia vykonať CRP vyšetrenie, používať probiotiká súbežne s ATB a zvažovať imunostimulancie na predpis (rybomunil, Isoprinosin, Luivac).
- Doplnkové metódy ako vitamín D, probiotiká, betaglukány, colostrum a pobyty v horskom prostredí sú v diskusii často skúšané ako doplnok k liečbe.
Sporné názory
- Niektorí rodičia tvrdia „prestať s antibiotikami“ a preferujú prírodné liečby, zatiaľ čo iní uvádzajú prípady (napr. vysoké horúčky, riziko rozšírenia zápalu), kde bez ATB nedokážu dieťa stabilizovať.
- Pobyty v Tatrách/Smokovci sú pre niektorých rodičov účinnou prevenciou, zatiaľ čo iní varujú, že v liečebných zariadeniach môže byť riziko ďalších infekcií.
Otvorené otázky
- Ktoré imunomodulačné kúry skutočne zlepšujú dlhodobú obranyschopnosť u detí s vrodeným imunodeficitným stavom?
- Kedy je indikované podanie systémových injekčných imunoterapií alebo silných liekov na imunitu u detí, ktorých imunoalergológ tvrdí, že ešte „nie je veľmi zle“?
- Aké je optimálne dávkovanie a vekové obmedzenia pre prípravky ako betaglukán z hlivy ustricovej u malých detí?
Spomenuté značky a firmy
rybomunil, Isoprinosin, Luivac, Imunit (Hliva ustricová – Mickey Mouse), VULM, Probacin, Infant Dophilus PLUS, Colon Dophilus, Wobenzym, Synagis, Rhinokord, Antalerg, Vincentka, Biostimul BS 303, Just (VIVI ŠŤAVA), LR (colostrum), Nutraceutica (Ultra D), Tentorium (APICHIT), Ramissio, Vitaeshop, Modrykonik.sk, otuzovanie.sk
Spomenuté produkty a metódy
antibiotiká (Augmentin, Klacid), nasálne spreje (Rhinokord, Antalerg), rybomunil, Isoprinosin sirup, Luivac, Imunor, bronchovaxom/bromchowaxom, betaglukán z hlivy ustricovej, Hliváčik cmúlacie tablety, rakytníkový sirup VULM, colostrum, probiotiká (Probacin, Infant Dophilus PLUS, Colon Dophilus), Wobenzym, koloidné striebro, Cordyceps, Apichit (extrakt z ihličia sibírskej jedle), vitamín D (rybí olej Ultra D), vysoké dávky vitamínu C (100 mg/kg rozdelené do 4–5 dávok, Jamieson pastilky 500 mg sa dajú deliť), Biostimul BS 303 lampa, inhalácie Vincentkou, CRP vyšetrenie, potný test na cystickú fibrózu (chloridy v pote), Sinupret, Mucosolvan, Nasivin Sinus, Sinagis (palivizumab), otužovanie, solné jaskyne, pobyt v Tatrách/Smokovci, homeopatia, biorezonančná/bioregulacná medicína, detoxikácia
Miesta a osoby
Smokovec (Šrobárov ústav), Tatry, Dr. Jonáš, lekárka Tomová, Modrykonik.sk, otuzovanie.sk, Nutraceutica, Tentorium, Ramissio, Vitaeshop
@sevi môj maličký je tiež skôr narodený, tiež má slabšiu imunitu, nie som zástancom chémie a umelých vitamínov, preto dávam synčekovi minerálne soli, vyrábajú sa na spôsob homeopatík, kupujem ich od nemeckého výrobcu, lebo chcem mať istotu, že je to kvalita, u nás na Slovensku nemáš istotu v ničom. Dávam mu to na zlepšovanie fungovania imunitného systému, už sme s nimi vyriešili afty, horúčky, nádchu, neviem si to vynachváliť.
@evelin325 A neuvazovala si aj nad vysetrenim, ze preco ma tu imunitu oslabenu? Ja som bojovala s alergiami od detstva, nabalovalo sa mi vsetko , vzdy som si nejako pomohla nachvilu, ale raz ma mamka objednala na vysetrenie k doktorke Tomovej, co robi cinsku medicinu a ta mi zisitla hrozne zaneseny organizmus, same zapaly, parazity, stafylokoka a podobne, dala mi cielenu liecbu, take prirodne preparaty , prve dva mesiace som sa len detoxikovala , lebo ako povedla, ono nema vyznam davat vitaminy pokial sa tychto "zvieratiek " nezbavim, pretoze, ked si dam vitamin, vyzivujem aj ich, a az teraz po 3 mesiacoch ideme budovat moju imunitu. Takze len tak som k tomu chcela povedat, ze niekedy treba za tym hladat aj pricinu a povodcu,co to zapricinuje....potom nemusime prist o mandle a podobne!
@sevi ahoj, dakujem za radu ale môj synček má len rok a pol, nebýva často chorí, a keď má aj nejaký problém, tak mu dám tieto homeopatiká, hneď mu pomôžu,
ja som skôr som chcela pomôcť iným mamičkám, ktoré nechcú dávať svojim detičkám chémiu, že toto veľmi pomáha, ja osobne si to neviem vynachváliť. ďakujem ešte raz za radu, ale ten betaglukan z hlivy ustricovej môžu len detičky od 3 rokov, tak ja tomu veľmi neverím.
@evelin325
To vysetrenie je uplne neskodne ,to sa bat nemusis...ja nehovorim o detoxikacii pre dieta, to nie....ved ani nevieme,co by mu povedala...to som hovorila o sebe 🙂
Len si myslim,ze cim skor sa u dietata zacne liecit, tak mlade telicko sa rychlo schopi, ked mu clovek vie dat to prave orechove.....a nemusi prist mozno o mandle, alebo brat tie "sirokospektralne" antibiotika, na kt. ja mam uz ked to pocujem tak alergiu a v tu ranu odchadzam z ambulancie. To mozem aj ja robit takeho doktora, sak dajme na vsetko sirokospektralne ant. a je po probleme. Sorry, ale toto nie je moj styl a hlavne nie u malych deti....
@lentuska ja som rada ze sme prisli o mandle.a vysetreni sme mali vela od narodenia.vysetrovali jej aj cf-chloridy v pote,samozrejme alergologia a kozne testy.nic nezistene vsetko negativne.brali sme kuru rybomunil, isoprinosin, bromchowaxom a nic nezaberalo ako malo.mandla obrovska v noci mala tazkosti s dychanim. A teraz nam je zatial dobre,ak tak mozem povedat.naposledy chora bola v juli. Klop klop klop. Urcite by malej prospely tatry ale nemozeme to teraz riesit. A ten betaglukan z hlivy ustricovej-super vec.velmi pomaha.
ja si myslim ze vikinka mala oslabenu imunitu aj kvoli tomuto-nedonosena,kratka doba dojcenia,pruh v oblasti branic velkosti orecha,reflux,nechutenstvo,vecne hlieny,nedostatok vitaminov,kazdomesacne atb....a jej male telicko to nezvladlo.
ja som mala tiež problém s dcérkou keď bola malá. Mala zníženú imunitu /ale riadne/ . Jedla bronchovaxon, ktorý jej veľmi pomohol. Potom som jej objednala Aloe vera gel s brusnicami , vtedy ešte z anglicka, keďže tu sa nedal kúpiť a plus som jej dokúpila aj čaj aloe vera, po pol roku nám robili testy na imunitu a boli vynikajúce, odvtedy mi dcérka nebýva chorá skoro vôbec, aloe jej dávam raz za čas v rámci prevencie.
Sidupericka anemia sa prejavuje znizenou imunitou.. Da sa diagnostikovat na hematologii.
ahoj, moj malicky sa nenarodil predcasne, no nedychal a hned mu nasadili antibiotika, potom cely 1rok sme boli tiez chory, nakoniec sme zacali brat bulharske probiotika a sme ok, niekedy ked ho prefukne, zakasle, zvysim davku do 2mliecok alebo cajikov a za 2dni je ok..zacali sme preto aj otuzovat..aspon v sprche..nie studena voda ale ani nie tepla..spi iba pod deckou a v miestnosti mame 20.5stupna..ak mozem odporucit, skuste tie probiotika..ak sa neosvedcia, neosvedcia, ale nam pomohli (mne aj syncekovi) a co viem aj inym ludom...:o)
@zuul ahoj, pravdaže ti poradím, my máme konkrétne calcium sulphuricum a ja si ich objednávam tu http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=165801
@sevi
ahoj, a neuvazovala si nad bioregulacnou medicinou?Oni sa zaoberaju aj mitochondiralnou medicinou....ja som byvala tiez stale chora, kartu som mala hrubsiu ako moja 80. rocna babka. Potom mamka nasla jednu lekarku, vola sa Tomova a ona robi tieto biorezonancne diagnostiky, kde ti presne ukaze problem, s ktorym organizmus bojuje...nam teda povedala take veci, ze sme sli do kolien: brachovi, ze ma psieho bacila, borelu, chlebovu plesen. mne diagnostikovala akehosi parazita v mozgu a na srdci a kadejake ine veci, ktore takto oslabuju imunitu cloveka. Skus si tam zajst, stoji to iba 15€ a uvidis budes zirat ,co vam vsetko povedia. A vypracuju vam na to aj liecbu...my tam chodime cela rodina, ked sa vyskytne problem. Ak budes chciet, dam ti kontakt, kde sa mozes objednat. Ona ta doktorka chodi po celom SR, treba sa len objednat.
ahojky všetky čo ste doposiaľ príspeli... Prešiel nejaký čas. Viki mala vyšetrenia kade tade... Zistilo sa že ma vrodenu vážnu poruchu imunity a chronické infekty dýchacích ciest. ☹ a vďaka atb je zdravá aspoň dva týždne v mesiaci. Nájde sa niekto nový čo ma podobne diagnózy?
ak nepomohli prirodne veci, skuste enzymy...treba ich brat dlhodobo. moja mala je trochu starsia (5 rocna), preto ak by ste sa na to dali odporucam poradit sa s lekarom alebo v lekarni co sa tyka davkovania. my berieme konkretne wobenzym...davam ho malej aj sebe a zatial sa nam to pozdava, pokracujeme v uzivani.

@polyana dakujem vam velmi pekne.